Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Aууу браво машини...добро е што тепавме...продолжуваме јако и само јако...:vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Cestito pobeda drugari.Koj a gledase utakmicata znae deka igravme dobro i ja imavme topkata...

A i moze ne e mesto ama da prasam...Ama ve osekam tuka goa familija navivacite na Liverpool pa da ve prasam...Sekako i nekoj drug fan ako znae.
A imav Roma vo uslovot.Igraam 2/7 i fakam tri utakmici bez Roma.Da ne znae nekoj so i kako se smeta toa sea poso utakmicata prekina...
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Cestito pobeda drugari.Koj a gledase utakmicata znae deka igravme dobro i ja imavme topkata...

A i moze ne e mesto ama da prasam...Ama ve osekam tuka goa familija navivacite na Liverpool pa da ve prasam...Sekako i nekoj drug fan ako znae.
A imav Roma vo uslovot.Igraam 2/7 i fakam tri utakmici bez Roma.Da ne znae nekoj so i kako se smeta toa sea poso utakmicata prekina...
Ај пиши ми го на п.п ливчето цело, со коеф и што си фатил, секако уплата и систем, ќе ти пресметам. или уште болје ако можеш сликај го и пиши ми го.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Распоредот на Ливерпул на следните утакмици:

Тотенхем - гости
Атлетико М. (ЛШ) - дома
ВБА - дома
Тотенхем ( Карлинг )- гости
Фулам - дома

Се ова во рок од 12 дена.. Инаку очекувам 3 победи во Премиер Лигата, победа во ЛШ и нерешено во Карлинг со тоа што ќе продолжиме на пенали.
 

Oi!

Член од
26 август 2008
Мислења
313
Поени од реакции
6
Dobro e povtorno tepavme...kako taka..bitno 3 boda se so nas..a i na celo na tabela ostanuvame sto e i najvazno...pozz do sledniot natprevar
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
kaj ste be decki dolgo ne bev na forumov i gledam mnogu se prosiril inace ja gledav vcera liverpul so portsmut imavme sansi jejms odlicno branese i penalo ja procita stranata ama da ne sutirase gerard ke ja fatese
inace gledam se prosiril forumov so navivaci na semkarski timovi kako celzi i mancester osobeno na mancester bidejki se vo zlatnata sredina na tabelata pa sega nemaat so da pravat i sega ke provocirame kaj liverpul ako toa mi e kef jas taka se nervirav poslednive 5 godini ama ne provocirav bidejki ne ni sakam da pojdam na fan klubot od mancester ili od celzi jas si sakam eden klub i toa mi e dovolno
tuka se gleda kakvi se navivacite na mancester koga pobeduvaat se e super a koga gubat ne znaat so da pravat pa ajde sega ke provocirame ama mene ne me provocirate so takvi muabeti oti sega mi e super liverpul e prv mancester e tamu negde ne znam da brojam do tolku koe mesto e
sega za sega e taman
ajde decki napravete me gord
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Супер...Уште една победа...Сеа Бенитез треба да се фокусира на премиер лига не на лига на шампиони!
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Во сабота со Тотенхем у гости,незгодна утакмица ке биде тоа,али ни се врака Ел Нињо и ако не напраи Бенитез некоја глупа ротација ќе победиме.:drk:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Во сабота со Тотенхем у гости,незгодна утакмица ке биде тоа,али ни се врака Ел Нињо и ако не напраи Бенитез некоја глупа ротација ќе победиме.:drk:
Mislam deka ova ke bide najtesko gostuvanje do sega.So chelsea znaevme deka i so remi bi bile donekade zadovlni.Remi na tlo na rivalot i ne e taka loso.A u Sabota imperativ ni e pobeda i iame pritisok.Totenhem ima dobri dva natprevari zad sebe i ke odi na tret.Sepak nie sme lideri i odime na pobeda.

Poslednio so prviot
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
Da se slozuvam deka ke bide tesko so totenhem ama iako do sega ni bea redovni pacienti ama ako igraat kako sto znaat nasive neme da imame problemi
a sigurni ste deka ke igra el ninjo?
 

gangi

Soad for Life
Член од
7 јуни 2008
Мислења
85
Поени од реакции
1
со кој играме следното коло?
тотенхем де
ми текна
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
Меси типува на Ливерпул за победници во ЛШ Лионел Меси верува дека Ливерпул се фаворити за освојување на трофејот во Лигата на шампиони оваа сезона.
"Црвените" се во моментов на врвот на табелата во својата група во натпреварувањето и фудбалерот на Барселона смета дека ќе го подигнат трофејот по шести пат во нивната историја.
"Доколку треба да изберам некој кој ќе ја освои Лигата на шампионите тоа ќе биде Ливерпул"- кажа Меси.
"Тие имаат одлични играчи како Фернандо Торес, Стивен Џерард, Дирк Кајт и Хавиер Масчерано и тешко е да игра против нив"- додаде тој.
"Можеби има тимови кои можат да играат подобра фудбал, но за мене Ливерпул се на пола пат до Рим"- заврши аргентинецот
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Можеби Тотенхем се незгодни...Ама Ливерпул не е Арсенал!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom