Фан Клуб: Лацио

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Денес потпишале со Розенхал од Њукасл што беше на позајмица дојден во Лацио на полусезона.Одличен дефанзивец иако играше многу слабо за Њукасл,игра за Чешка прв состав колку што знам.Супер засилување после шокот со Аморосо :vozbud:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
a be daj neka zemat golman, ne mislam pak da se tresam na sekoja protivnicka akcija koga na gol ke mi bide balota ili muslera
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Абе Лацио го земаа Каризо мислам дека беше!Од Ривер само чекаат да заврши прванството!
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
ne mozat da go zemat karizo, nema rabotna dozvola
Не треба за него работна дозвола туку беше проблем пасошот италијански, неможеше да докаже дека е по дедо Италијанец.Меѓутоа сеа се среди проблемот и од следнава сезона Каризо е наш играч исто како и Розенхал и Раду :vozbud:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Не треба за него работна дозвола туку беше проблем пасошот италијански, неможеше да докаже дека е по дедо Италијанец.Меѓутоа сеа се среди проблемот и од следнава сезона Каризо е наш играч исто како и Розенхал и Раду :vozbud:
a kazi mi koga RADU ne bil igrac na Lazio, ja kolku sto znam go kupija od romancite, moze sum greska, inaku ima li nekoj informacija sto se sluci so transferot na Aimar?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
a kazi mi koga RADU ne bil igrac na Lazio, ja kolku sto znam go kupija od romancite, moze sum greska, inaku ima li nekoj informacija sto se sluci so transferot na Aimar?
Засега нема ништо. Освем Лацио, заинтересирани за Аимар беа Њу Касл, Грчки, Турски, Аргентиски клубови.. Исто така голема е веројатноста да остане во Зарагоса.

А Раду беше на позајмица од Динамо Букурешт. Не знам дали го откупи Лацио целосно, немам досега слушнато за тоа.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Засега нема ништо. Освем Лацио, заинтересирани за Аимар беа Њу Касл, Грчки, Турски, Аргентиски клубови.. Исто така голема е веројатноста да остане во Зарагоса.

А Раду беше на позајмица од Динамо Букурешт. Не знам дали го откупи Лацио целосно, немам досега слушнато за тоа.
Беше на позајмица,сега го откупија договорот исто ко со Розенхал.Се очекува уште еден Романец да потпише наредна недела,а Лотито повторно се интересира за Рикелме и решен е да го земе доколку има реална цена од Бока.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
seuste ne mi e jasen potegot so nikola amoruzo. sto sakase da postigne lotito ne mi e jasno. pa bolje zemi go Paolo Di Canio da krene moral na ekipa, btw ima najavi deka pandev nema da si ide.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Дефанзивецот, Козмин Мота од Динамо Букурешт и напаѓачот на Бока Јуниорс, Паласио беа двајцата фудбалери кои најчесто се споменуваа како можни засилувања на Лацио, во последните денови.

pokraj ovie zelbi, Lotito najavuva aktiven transfer period za Lazio letovo, sto znaci da ocekuvame soliden Lazio narednata sezona so sto bi se borele za mestata koi vodat vo Ligata na sampionite
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Abe site Makedonci se za Lazio bidejki Goran Pandev igra tamu i jas sum od sr taka da so pandev sme kuka do kuka i jas pak ne sum za Lazio ali Pandev mislam deka ovaa godina ke bide clen na Bayern Munchen:toe:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.871
Abe site Makedonci se za Lazio bidejki Goran Pandev igra tamu i jas sum od sr taka da so pandev sme kuka do kuka i jas pak ne sum za Lazio ali Pandev mislam deka ovaa godina ke bide clen na Bayern Munchen:toe:
Грешка си, јас сум за Лацио од 1999.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Abe site Makedonci se za Lazio bidejki Goran Pandev igra tamu i jas sum od sr taka da so pandev sme kuka do kuka i jas pak ne sum za Lazio ali Pandev mislam deka ovaa godina ke bide clen na Bayern Munchen:toe:
ti znaes od koga navivam za Lazio. e toa najmnogu se nerviram pocnale da gledaat fudbal od pred 2 godini i mislat deka znaat se. ja go pratam Lazio na primer od `99/2000 koga bea sampioni, togas fakticki mi se zasvigaa, a pandev dojde vo lazio vo 2004 taka da vo golema zabluda si.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Што му е на Лотито што дава такви изјави за тој новиот Зарате!Вика бил подобар од Меси:uvo::pos2:Да не се дрогира Лотито или нешто друго е во прашање?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom