Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
На Џеко фино лепо му било кажано да си бара нов клуб пошто планирале а и за очекување било Лукаку да остане.
Тоа што куртонот ќутеше месец дена и на крај не поеба е друга работа.
Џеко сигурно ќе останеше доколку мртвиот Лукаку на време кажеше дека нема намера да останува.
ау брат профилната УРЛА :pos:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Не знае англиски Мистерот, каде ќе оди...
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Мора!
Во следниве 2 кола можиме да завршиме 90% од работата за Скудето.
Ама 25 годишното искуство со навивање за интер друго кажува.

Еве му шанса на Фратези и Аслани да докажат дека можат да се носат со притисокот наречен Интер, и да испратат порака дека тие се следните првотимци.

Изгледа Мистерот скрос ја има спукано со Дамфриз.
Искрено, ако не е Мистеро некој тежок психопат, Психо стајл, ја глава ја сечам. Сите му се плаша, никој не смеј а да му преречи од играчиве.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Се очекуваше ваква текма, да играат и да се агресивни Фио, одлично за нас што им дадовме брзо гол и тоа од прекин, дури и без особена игра и наметнато темпо. Како што ќе иде текмава, нека го убаци Ди Марко у второ и ќе ги одереме на контри.

Аслани за асистенцијата (y)
Зомер за одбраната (y)(y)(y)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
Се очекуваше ваква текма, да играат и да се агресивни Фио, одлично за нас што им дадовме брзо гол и тоа од прекин, дури и без особена игра и наметнато темпо. Како што ќе иде текмава, нека го убаци Ди Марко у второ и ќе ги одереме на контри.

Аслани за асистенцијата (y)
Зомер за одбраната (y)(y)(y)
Виола, ако веќе кратиш :icon_mrgr:
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Мора уште еден во второ, имаме простор треба само да искористиме.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Fiorentina posed, nie sansi, Karlos ne mora da preteruva so nesebicnosta, tamu se sutirase od prva, i se ciljase dole desno i ajt, ako ubodes ubodes, golmanot u rascekor, cist gol e toa ako se pogodi sutot, nikoj nemase da mu zameruva sto za toa se odlucil.
Fratesi dobar sut, ne znam sto se brukase komentatorov, a Turam steta sto se sopna, imase 1 na 1 tuka iako ne bese bas lesna taa za finis, ama i te kako izgledna prilika za nas.

Zasovolen sum od prikazanoto, sea za sea Bastoni goatuva nazad, za Lautaro ne vredi veke ni da se pisuva, mele.

Mora da ideme na uste eden gol u vtoro, Fiorentina znaat da napagaat ama i nazad so ovoj roster se mnogu losi, ni se otvara dobar prostor za osvojuvanje na 3 boda iako ke bide tesko samo radi faktot sto nemame bas sigurni alternativi za sredinata sega.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom