Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Џони, после твоите убедувања тука пред вториот дуел со Баерн имаш право да м'чиш ! Шт ! :icon_lol:
Тогаш и бројките беа на негова страна, сега само Раул се согласува со него :pos:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.342
Поени од реакции
57.956
Дечки не се палете дотолку ми звучете како Миланезите кога се паднаа со тотенхем......Шалке иако се во криза сепак не се некоја третокласна екипа туку така да ги поминиме...добро е тоа што играчите и Леонардо не размислуваат како вас иначе ќе испадневме уште по првиот натпревар..полека пополека се достигнува успехот исто како минатата година...добро е тоа што не ни се падна некој од гигантите поради тоа што вака против Шалке ако обезбедиме барем минимална предност пред реваншот во гелзеркинхен можиме да се сконцентрираме и во домашното првенство..само да не прати среќата никој да не се повредува и одиме кон одбрана на титулите......Иначе слободно можам да ви соопштам да уживате во натпреварот Челзи-Манчестер бидејќи според мене ќе биди вистински спектакл за неутралните гледачи..без разлика кој да ни се падни од овие две екипи во полуфинале(ако го елиминираме Шалке секако) ќе биди пеколно тешко и ќе треба голем напор од играчите за да се стигни до посакуваното финале во Вембли...јбг полуфинале е...
А велиш имаме шанса да ги поминеме, а?
 

Фан на Интер

Rasturac na ZABAVI
Член од
26 јануари 2010
Мислења
612
Поени од реакции
22
Дечки не се палете дотолку ми звучете како Миланезите кога се паднаа со тотенхем......Шалке иако се во криза сепак не се некоја третокласна екипа туку така да ги поминиме...добро е тоа што играчите и Леонардо не размислуваат како вас иначе ќе испадневме уште по првиот натпревар..полека пополека се достигнува успехот исто како минатата година...добро е тоа што не ни се падна некој од гигантите поради тоа што вака против Шалке ако обезбедиме барем минимална предност пред реваншот во гелзеркинхен можиме да се сконцентрираме и во домашното првенство..само да не прати среќата никој да не се повредува и одиме кон одбрана на титулите......Иначе слободно можам да ви соопштам да уживате во натпреварот Челзи-Манчестер бидејќи според мене ќе биди вистински спектакл за неутралните гледачи..без разлика кој да ни се падни од овие две екипи во полуфинале(ако го елиминираме Шалке секако) ќе биди пеколно тешко и ќе треба голем напор од играчите за да се стигни до посакуваното финале во Вембли...јбг полуфинале е...
Leo i igracite se tie sto treba da mislat i da igraat a nie da navivame, kakvi navivaci bi bile ako sme pesimisti . Jas iskreno sekoja utakmica sonuvam Inter da pobedi nekogas sonot mi stanuva koshmar nekogas mi se ostvaruva sega sonuvam Finale Inter ;Real
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.820
Поени од реакции
10.971
ОК Мислам дека ќе идеме понатаму али не треба да скокаме како веќе да сме отишле. Не сум задоволен од ждрепката зашто на Барса им паднаа најлесните и мислам дека и до финале ќе дотуркаат, едино тој тим ме плаши за другиве не се секирам многу... како не се паднаа со Манчестер!
 
M

mercenary

Гостин
^ WTF? На Барса им се паднале најлесните? :lud:

А за нас,:zlo:.
И за полуфинале ни се погодија, не се нешо посебно Челзи и Манчестер...
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Сепак лесен противник само на хартија....

И не заборавајте дека ИНТЕР не е ИНТЕР ако не те заебе баш кога најмалку очекуваш.

Но се надевам да ги елиминираме сите германци...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.241
Поени од реакции
4.237
Дечки замислете да си паднат Барса - Реал и Манчестер - Челзи ? Ние да паднеме со Шалке и да чекаме полуфинале од дуелот Тотенхем - Шахтјор :tv: ? ФИНАЛЕ ? Шансите за ова знам дека се мали,али ждребка е све е можно!
За малце ке ми исполнеше скрос желбата,али сепак 80 посто погодив!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ма нека падне Шалке за инает на Боби и Бундес лигата :pos: Онака мерачки Интер ги елиминира сите 3 германски тима..
Ете ми се оствари желбата :) Не може да се каже ништо дека е 100% сигурно од напред, особено кога се работи за Интер, но мислам дека е грев да се испадне од неспособниве што во лига ги шамара кој стигне.

За полуфинале здравје, тешки се и двата противника, но како тргна сезонава со Бенитез и тоа ќе биде добро, а па во евентуално финале веќе ништо не се знае, тоа е момент на инспирација.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.253
Поени од реакции
41.675
Meчот треба да биде решен дома и тоа е тоа, Лео да излезе со Ето, Пандев и Милито, во средина офанзивецот да е Снајди уз Занети и Камбијасо и тоа е тоа, без калкулирање без респектирање на противникот, едноставно да им се деси колеж и дуелот во гости да е рутина уз гол/голови на Интер.

За разлика од дуелот со Баерн, овде Интер има дааалеку поголеми шанси за прогрес, оваа година Бундес ретко пропуштам, Шалке се греота, освен Нојер и Раул све друго е тиња, ако можете најдете хајлатс на јутуб, али здрав хајлајтс, од дуелот Шалке - Дортмунд, тој меч во живо го гледав и не ми се веруваше што гледам, буквално, значи не претерувам, Дортмунд со секое поминување на центар имаа предобра шанса за гол.
Затоа реков најдете здрав хајлатс, што ќе ги има сите шанси на гостите, таква попара од одбрана ни Баерн нема, полоши се и од нив во тој сегмент.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
^Се согласувам, башка во Европа таа формација во нападот Ето-Милито-Пандев ни одговара најмногу, особено со вакви тимови, осеќам 4-0 за Интер, повторување на мечот со Вердер.

Иначе, дали ја прочитавте шпекулацијата Пирло во Интер?

Јас би го земал со две раце, уште е добар играч.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Интер - Шалке...

Конечно да се докаже на "Експертите" дека италијанскиот фудбал е за класа подобар од германскиот,, со елиминација на Шалке многу усни ке се затнат. Но ипак не треба да се подценуваат германците нема слаб тим кој стигнал до четврт финале. Огромна желба ми беше да се паднеме со реал но тоа е изводливо само доколку и Интер и Реал стигнат до финале. Се молам на господ Милито да влезе во форма дека ке ни биде потребен во Лига Шампиони ,,,

Имам само едно прашање... дали им се укинуваат суспензиите и жолтите картони на играчите во четврт финале?
 
А

Анноун

Гостин
честито полуфинале . 1.36 за интер иде даље . дури и случајно да не тепате дома првата , шансата да отпаднете е 0 проценти. шалке велзе во 1.4 финале затоа што валенсија се изнапромаши , и ништо друго. ќе го видам нојер дали ќе брани кога ќе му излезе наш гоче пред него. :pos2:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
честито полуфинале . 1.36 за интер иде даље . дури и случајно да не тепате дома првата , шансата да отпаднете е 0 проценти. шалке велзе во 1.4 финале затоа што валенсија се изнапромаши , и ништо друго. ќе го видам нојер дали ќе брани кога ќе му излезе наш гоче пред него. :pos2:
1.4 е на бет365 , а во нашиве кладилници може да биде и 1.45 така да Интер и Реал се пукаат двете дека идат даље и тоа е тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom