Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.566
Поени од реакции
21.615
Трубин од Интер во Бенфика. :pos::facepalm:
Нашиве 55 мил. заработија од Онана, проблем им беше 16 мил за Сомер и Трубин па сега се мислат за Аудеро како втор голман а може и со Станковиќ да се изгура сезона. Секако, за Сомер не успеаја ни еден милион помалку да се исценкаат а додека арапиве трошат по 50-60 мил на боси играчи, Брозовиќ го продадоа за 18. Господ знае како извадија 120 на Лукаку.

 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.824
Поени од реакции
9.019
Трубин од Интер во Бенфика. :pos::facepalm:
Нашиве 55 мил. заработија од Онана, проблем им беше 16 мил за Сомер и Трубин па сега се мислат за Аудеро како втор голман а може и со Станковиќ да се изгура сезона. Секако, за Сомер не успеаја ни еден милион помалку да се исценкаат а додека арапиве трошат по 50-60 мил на боси играчи, Брозовиќ го продадоа за 18. Господ знае како извадија 120 на Лукаку.

Интересно како си го одбегнал моментот каде Шахтјор на 1 година пред крај на договор практично е косопственик со 40% ќар од следен трансфер. Најлош договор у историја на фудбалот.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.517
Поени од реакции
16.209
Трубин од Интер во Бенфика. :pos::facepalm:
Нашиве 55 мил. заработија од Онана, проблем им беше 16 мил за Сомер и Трубин па сега се мислат за Аудеро како втор голман а може и со Станковиќ да се изгура сезона. Секако, за Сомер не успеаја ни еден милион помалку да се исценкаат а додека арапиве трошат по 50-60 мил на боси играчи, Брозовиќ го продадоа за 18. Господ знае како извадија 120 на Лукаку.

Исто кога прочитав, не е можно Португалциве вака „ефтино“ да го зеле Украинецов, ама очигледно ваљда немале пари, т. е. Кинезите не давале. Штета што ке го блиндираат со клаузула од 60-70 милиони, а Зомер има уште 2-3 сезони максимум...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.566
Поени од реакции
21.615
Интересно како си го одбегнал моментот каде Шахтјор на 1 година пред крај на договор практично е косопственик со 40% ќар од следен трансфер. Најлош договор у историја на фудбалот.
Нема ништо интересно нити па намерно да одбегнувам нешто за кое шернувам и твит. Можев комотно да напишам сето тоа без твитот па да се правам глуп дека не сум прочитал за клаузулата.
А и зашто да мислиш така на продавање а не на нов голман?
Зашто да не биде наш голман наредните 10 години како што ни служеше Хандановиќ па тек тогаш да го продадеме за 20-30 мил. со што 40% би иделе за Шахтјор? Сумата од 10 мил. е секако смешна и сега ќе ги потрошат истите пари за некој пешко и секоја сезона ќе мењаме голмани.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.824
Поени од реакции
9.019
Нема ништо интересно нити па намерно да одбегнувам нешто за кое шернувам и твит. Можев комотно да напишам сето тоа без твитот па да се правам глуп дека не сум прочитал за клаузулата.
А и зашто да мислиш така на продавање а не на нов голман?
Зашто да не биде наш голман наредните 10 години како што ни служеше Хандановиќ па тек тогаш да го продадеме за 20-30 мил. со што 40% би иделе за Шахтјор? Сумата од 10 мил. е секако смешна и сега ќе ги потрошат истите пари за некој пешко и секоја сезона ќе мењаме голмани.
Чисто информативно, му одбија Шахтјор 12М понуда на Интер, односно нашиве немаа намера да платат ни денар над тоа и да се ебаваат со sell on клаузули.

Исто сметам дека и го рачунаат Зомер за поискусен и некој што инстантно може да деливира со помал ризик од Трубин, макар 2-3 години, а и кошта двојно помалку.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.097
Поени од реакции
11.113
Фан клубов е одлика на државава. Чути, може и полошо да биде тип на муабети.
Игравме финале ЛШ, се ослободивме од еден куп играчи и плати, и на фан клубов се задоволуваат со самарџичи и зомери, кои што ги купуваме на сто рати, социјалното кога ќе стаса.
Онана можевме да го играме уште 10 сезони, ама веднаш го продадовме.
Не наликуваме на оние мид тејбл клубови, кои што едвај чекаат да погодат некој трансфер и да заработат?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.566
Поени од реакции
21.615
Чисто информативно, му одбија Шахтјор 12М понуда на Интер, односно нашиве немаа намера да платат ни денар над тоа и да се ебаваат со sell on клаузули.

Исто сметам дека и го рачунаат Зомер за поискусен и некој што инстантно може да деливира со помал ризик од Трубин, макар 2-3 години, а и кошта двојно помалку.
Фала на информацијата.
Еве и јас чисто информативно да ти повторам дека Бенфика го земаа за 10 мил. Трубин а нашиве најверојатно се надевале дека со тоа што ставаше очи по инстаграм за вестите поврзани со Интер, ќе потпише како слободен играч за нас наредна сезона па ќе го продадеме за чист профит после сезона-две.
Чисто информативно, ниту Скамака не е дел од Интер за некои 2-3 милиони плус. Чисто информативно после финансискиот успех од минатата сезона и продажбата на Онана и Брозовиќ, притоа не трошејќи ебан денар сезонава за Фратези, нашите засилувања се Турам за ич пари, Квадрадо истотака, Сомер на 2 рати по 3 мил. и на Архус ќе им исплатиме некогаш 7 милиони и припреми во Милано.
А и не знам што толку си запнал да ги браниш. До лани (па може да се каже и до пред 2 месеци) и јас бев со надеж дека ќе не изненадат после тоа колку неочекувано можевме да дојдеме и до титула ЛШ, ама еве веќе 7ми Август а нас ни фалат најмалку три играчи.
Јас како фан сум реален секогаш и стварно не очекувам некои топ трансфери од типот на Белингем, Халанд или Мбапе, ниту пак Жанг дека наеднаш ќе се смени и фрли тон пари за нови играчи. Доволно е само да ги троши заработените пари. Ама кога од пред нос играчи ни земаат Бенфика и Аталанта за ситни пари, а притоа не се потрошени ниту 20% од средствата заработени, тогаш се курчам.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.304
Поени од реакции
42.016
Најсмешното е што Жанг вика дека целта е втора ѕвезда, а слична изјава имаше и Инзаги пред недела-две, целта сезонава е скудето за него, значи газдата и тренерот дефинираат што е цел, толку, ќе ги држиме за збор, и двајцата многу добро знаат на што сме и како егзистираме па да видиме дали ќе си ја доставата пропишаната цел, Жанг до душа дискутабилно е дали било што знае, ама Инзаги и те како добро треба да знае како се доаѓа до таквите цели.

За Трубин кур ме боли, тотално спротивен профил на Онана е, за Скамака исто, ама проблемот е следен, Интер ги сакаше нив, не знам колку Трубин ама за Скамака преговараа и на крај заврши во Аталанта и тоа е факт. Не дека Вест Хем бараа 12м повеќе, достапна цена бараа ама Интер цврсто си стоеше на барањата, на крај Аталанта си ги искористи дел од парите за Хојлунд и инстантно реагираше. Пак ќе кажам, небитно е каков е Скамака и дали нас тука ни е по ќејф, факт е дека клубот го сакаше и не го достави за 2-3 милиони евра, а у меѓувреме земаа добар кеш за Онана и целосно се ослободени од трошоците за Лукаку, кои беа преголеми за наш финансиски стандард.

Јас реков пред 2 недели тука дека за мене од сите со кои се поврзуваме за напред, го сакам американецот од Арсенал, не дека го иам глеано, пар јутуб клипови, добра статистика лани у Франција, толку знам за типот (до вчера мислев од Франција дека е), ама би да ризикувам за (голем) потенцијал отколку да се носи Мората или Скамака кој потенцијално може да е проблематичен играч, исто и Тареми, кој е у години. Али небитно и ова, срамот го гушкаме за пар трансфери, натегање за Сомер, немање голман на подготовки, сеуште немаме асална втора опција, ни фали стопер, ни фалат моментално 2ца у напад ... а у меѓувреме целта е Скудето.

Со среќа, што друго да кажам, јака му душа на Марота што се килави у вакви услови да достави конкурентен тим така да треба да иаме разбирање што му се дешаваат и пар поголеми пропусти, ко со Шкринијар на пример, да не беше у години овој мислам дека глатко уште со Конте ќе го напуштеше тимов, или година дена после него, иде се срами проси у име на клубот, го дупчат украинци од бункер за умренко ко Трубин.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.566
Поени од реакции
21.615
Не наликуваме на оние мид тејбл клубови, кои што едвај чекаат да погодат некој трансфер и да заработат?
Не не, не сме мид тејбл клуб. Мид тејбл клуб во Италија купува играч за 3-5 мил и го продава на Интер/Милан/Јуве за пута 4-5 од вредноста, некогаш и повеќе.
Ние последниве 2-3 години сме Дортмунд стил (при врвот и ЛШ, а се друго е бонус) само што потешко ни иде ценкањето. Дортмунд ќе му бараше 85 милиони на Онана и Де Хеа со пиштол на глава да го однесат во Германија па после две сезони ќе го дадеа во Баерн или Бетис за некои 10-15 милиони.
Не знам кој е пали-гаси, дали Аусилио, Жанг или Мората, или па сите заедно одлучуваат, ама имаа многу грешки последниве 2-3 сезони и освен продажбата на Лукаку се друго ми се чини беше испод вредноста.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.232
Поени од реакции
108.114
Пак ќе кажам, небитно е каков е Скамака и дали нас тука ни е по ќејф, факт е дека клубот го сакаше и не го достави за 2-3 милиони евра, а у меѓувреме земаа добар кеш за Онана и целосно се ослободени од трошоците за Лукаку, кои беа преголеми за наш финансиски стандард.
Урко 20 пати ти кажавме за Скамака, иста понуда имаа Интер и Аталанта, играчот пресуди дека сака да игра за Аталанта пошо повеќе шанси ќе добивал таму и тоа е се што треба да знаеш за Скамака во однос на амбициите и квалитетот. Божем во Интер немаше да игра да му ебам тоа гревот мртов да му ебам. Нека даде Запата 3-4 гола во први 5 кола ќе видиш и за Аталанта колку ќе игра., башка што лани скина лигаменти и е ризичен од тој аспект.

За Трубин исто се слагам со управата, на година до истек на договор Шахтјор ќе ми бара 30м, ајде мрш у пичку матер, нека иде кај сака ме заболе курот искрено. Ете нека му биде Бенфика отскочна даска за следниот трансфер и нека го финансираат Шахтјор, што друго да се каже... Али да не плачат после ако допре дно и треба да се врати у Дњипро и да се чуди што го снашло.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.517
Поени од реакции
16.209
Дај бе се разбирам, ама овакво пекање за доведување на Зомер и Самарџиќ не. Првиов е ок опција за неколку сезони, пошто е стар, вториов е голем потенцијал. Сетете се на негови години Бастони, Ковачиќ и уште некои играчи заиграа и какви кариери направија/имаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom