Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Добрава форма треба уште во Сабота да ja продолжиме со Рома, Милан има утакмица со Лацио на гости, доста тешко гостување е.
И уште еднаш се покажа дека Мартинез и Џеко не треба да играат заедно.
 
Последно уредено:

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Џеко треба да влага само од клупа.

Било кој од дуото, Лаутаро-Кореа, Лаутаро - Санчез, или Санчез-Кореа, е подобро од Џеко + некој од овие тројца во нападот.

Босанецот треба да влага последните 20мин.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.566
Поени од реакции
21.614
Никој не ја искоментира синојќа оваа ситуација.
Да беше во другиот шеснаесетник, ова ќе беше најголемиот грабеж. (тоа и секако е најголемиот грабеж со правилно поништен гол)

 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.824
Поени од реакции
9.018
Било кој од дуото, Лаутаро-Кореа, Лаутаро - Санчез, или Санчез-Кореа, е подобро од Џеко + некој од овие тројца во нападот.
Само не Санчез Кореа, имаат играно едно 5-6 пати заедно, буквално човек немаме у противнички шеснаесетник кога играат они двајца.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.304
Поени од реакции
42.012
Се слагам потполно за тоа дека Лаутаро треба да стартува уз еден од Кореа и Алексис, јер Инзаги у глобала секогаш се потпирал на еден главен напаѓач и играч кој повеќе има улога на плејмекер и полушпиц со далеку поголема слобода на движење и играч кој повеќе учествува во билд апот на акциите и асистира отколку што дава голови.

Такви не се нит Лаутаро нит Џеко колку и да се способни да се извлекуваат и слично, природно овие играчи се навикнати да даваат голови и играњето на улога што сега ја има Кореа или Алексис нив фудбалски ги убива, не знам како другачие да се изразам, еве, им ствара некој фудбалски немир и воопшто не се осеќаат пријатно на теренот. Мислам дека не е случајно што после Јуве комбинациите на Инзаги у ниедна варијанта не беа Лаутаро со Џеко, или Алексис со Кореа, секогаш на терен играше со една класична 9ка и една класична 10ка и најпаметно ќе биде да продолжи со истото темпо. Во било која комбинација, оние кои треба да се најзадолжени за голови (Лаутари и Џеко) делуваа активно на терен, влагаа во шанси, и си ја имаа најдено онаа нивна фудбалска зен зона на теренот.

Јуве точно е дека беа победени со Лаутаро и Џеко на терен, ама истиве влегоа во 0 шанси за гол, нит пак успеаа да креираат нешто за останатите, мачење беше и претходно со Фиорентина, Торино, исто, каде они двајца беа стартери. Ја би го играл истиот состав од вчера само место Дармијан би го ставил Дамфрис, Кореа имаше супер асистенција за вториот гол и би му дал уште една шанса ко стартер за да си набилда самодоверба, надежно да продолжи таму каде што застана вчера. Мекуш е овој играч, многу нежно игра тоа ептен ми смета ама тие се опциите за тука, или он или Алексис, а би идел со Кореа зашо битно е за нас и овој да се разигра па вчерашниот меч може да избуста уште боља утакмица од него ако пак стартува.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Браќа, денес бев овде
IMG_20220420_211222.jpg
а у недела идам на Олимпико.
Ако случајно нѐ тепаат, ќе здробам некој романиста, пошто и у живо ми се докажа шо џган навива за црвените.
Битното е (да не ми се љутите шо ве замарам у фан клуб и ќе ми простите пошто сум пресреќна), има да ги згазиме миланезине и со тоа да се извиниме за поразот од 4-2 коа овозможивме јуве место Интер (со роналдо оригиналот) да биде шампион.
Форца Лацио
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.232
Поени од реакции
108.107
Браќа, денес бев овде
Прегледај го приврзокот 329370
а у недела идам на Олимпико.
Ако случајно нѐ тепаат, ќе здробам некој романиста, пошто и у живо ми се докажа шо џган навива за црвените.
Битното е (да не ми се љутите шо ве замарам у фан клуб и ќе ми простите пошто сум пресреќна), има да ги згазиме миланезине и со тоа да се извиниме за поразот од 4-2 коа овозможивме јуве место Интер (со роналдо оригиналот) да биде шампион.
Форца Лацио
Ten Lazio players miss training ahead of Milan clash


 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Абе нишо не им е, не се повредени. Ќе се опраат до недела, не коби пред време :icon_mrgr:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.232
Поени од реакции
108.107
Абе нишо не им е, не се повредени. Ќе се опраат до недела, не коби пред време :icon_mrgr:
Каки курац не коби пред време само да Леброн после невреме..... :sramezliv: :smirce: :icon_lol: :eek: :tapp: :ROFLMAO: :icon_mrgr: :toe: :coffee: :) :гомце::нинџ::busi::гик::facepalm::boksix::aplauz::backa:



xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom