Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Синиша изгледа не знае дека екипи од ранг на Болоња само кога ни играат висок пресинг можат да убодат нешто.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Ме плаши тоа што нема резерви и играчите можат брзо да колабираат и да се наредат лоши резултати во наредниот период...иако е почеток на сезона, со играње на Џеко секоја утакмица, и истите на средина буквално ќе умрат..
Ова денес полесен тренинг испадна. Се надевам само дека Кореа не е посериозно повреден.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Добро доста убедлива предност е ова, нека чуваат снага за следната. Инзаги треба да им сугерира да намалат со темпото на играта и да ја чуваат топката.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
Нема што да се коментира.
Ги утепавме во секој сегмент.
Имам само мала замерка за Дамфриз. Не се одлучува на шут иако имаше две изгледни позиции. Но, ок е тоа, му треба време да се опушти. На секој друг план е доста солиден.

А да. И Ханда е многу несигурен. Страшно несигурен. Последниве две сезони е ептен паднат. При 1-0 имаше една млака топка што требаше жива да ја фати, он се одлучи да боксува и да им даде уште една шанса за гол на Болоња.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Синиша пред мечот јадеше гомна за Џеко, изјавил во стилот дека на Џеко можат да му дадат простор за игра, али на Лукаку не.

Џеко 2 гола хаха кврц.

пс. Нема што да се коментира натпреварот, ги убивме.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.335
Tuuuu gi osakatile, bravo za inzagi so ogled deka od toa sto citav i so real igrata bila odlicna ali falelo realizacija. Mnogu e bitno da ja dobijat konstantnosta u toj pogled i da im nabilda samodoverba trenerot, nesto sto znaese inzagi da go naprai i so duplo polos lazio so koi vrzuvase serii na pobedi. Nego sto bidnalo so korea, valjda ne e seriozno bemliga.

Onoj pa mihajlovic 7 boda osvoi posle 3 utakmici se ponasase ko bog za muda da go fatil pred tekmava glumese murinjo, u megjuvreme ispadna od vtoroligas u kup, sea uste eden blam nacnal.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Голема разлика кога барем еден бек ќе покаже класа. Да се надеваме дека така ке продолжи.
На овој тим да го имавме Лукаку ке се прошетавме до скудето без многу напор.

Џеко постигна 2 гола, а сепак ми делува како да ни недостига класа шпиц покрај Лаутаро.

Треба да бидеме први фаворити и сезонава. Имаме светска класа играчи како Шкриниар, Де Фрај, Бастони, Барела, Броз и Лаутаро.
Добри играчи како Ханда, Кореа, Перо, Видал, Џеко, Санчез, Весино, Демфриз...
Се друго е просечно или под просечно, но сепак имаме најдобар тим во Италија.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
За нас тек сега почнува сезоната, се надевам дека нема да имаме повредени играчи, и дека Кореа не е повреден посериозно, ќе ни биде повеќе од потребен во следниот период.

242320472_4301264469968847_1032713525079254460_n.jpg
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Ди Марко исто одличен беше денес, малку му фали брзина и да се подобри во одбрана, инаку запиша две асистенции една за Шкрињар и една за Весино само таа втората не знам дали му ја запишаа.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.597
Поени од реакции
7.177
Миланче докторска игра во одбрана, крунисана со гол, се ќе им ебам ако планираат да го продадат.
Дензел добар, имаше две шанси да шутира се предомислува, нека му каже некој дека Лукаку си замина нема да му вика. :)

Во првите 15мин имаше некој грешни додавања, со што им се отвараше простор на противникот да нападне, нека си подобрат тој сегмент.
Се на се важна победа после фијаското со Реал.

И редоследот
:oleee:
:oleee:
:oleee:
:oleee:
:oleee:
:oleee:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
За 20 милиони Аталанта го спакувала Мусо? На таа пара што ја зедоа летово не можеа 20 милиони да платат? Ќе го решеа проблемот за наредните 8 години...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom