Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Ако успеат еднаш во последните 5-6 години да им натежнат мадињата, да победат вечер и да ја завршат приказната околу ЛШ, би си направиле огромна услуга. Ама до сега не пропуштиле да разочараат.
Имаше некој играч дадена изјава пред определен период, не ми текнува кој, вика притисокот во Интер е поголем од секој друг нормален клуб во Италија. Епа и платите во Интер се поголеми од секој друг нормален клуб во Италија. :)
Тој премиум од 1-1.5 милиони на нивната плата, што не би го добиле во друг клуб во Италија под рангот на Интер, е поради прити.сокот кој доаѓа со играњето за вакви клубови.
Немаат изговори, вечер треба да играат како да е финале, без тактизирање и математики.
Има да го сркнеме вечер како циган мрсул

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Let me dream brother. Let me dream!
Навивачкото во мене ми вика дека има шанси да ги плеснеме селаните.
За жал рационалното вика дека Интер е тим полн со просечни пички од играчи (чест на 3-4 исклучока) и пизда од тренер,кој години уназад не одиграл машки во неапол.
Додај на ова дека лани мизерииве наши ебаниот сасуоло не успеа да го добијат во претпоследно коло дома,мислам дека е и поише од јасно дека вечер не чека фудбалски ќотек.
АМА интер не е интер ако не направи циркуз,така да кој знае,можда ќе се збрлават како лани у рим :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.935
Денес читав дека разликата помеѓу трето и четврто место за Интер е 6 милиони евра.

Да не се лажеме, тоа се големи пари за нас. Можеме да донесеме играч на зеро параметар и да му даваме плата 3 години :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Денес читав дека разликата помеѓу трето и четврто место за Интер е 6 милиони евра.

Да не се лажеме, тоа се големи пари за нас. Можеме да донесеме играч на зеро параметар и да му даваме плата 3 години :pos:
И да се вика Белфодил :D But I see your point.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.799
Поени од реакции
8.926
Емполи го прегазиле Торино 4-1. Задње коло Интер-Емполи и Фиорентина-Џенова решава опстанок на една од двете екипи. Ќе биде смеење ако Емполи не остави без ЛШ.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.242
Поени од реакции
41.576
Емполи го прегазиле Торино 4-1. Задње коло Интер-Емполи и Фиорентина-Џенова решава опстанок на една од двете екипи. Ќе биде смеење ако Емполи не остави без ЛШ.
3 ekipi resavaat tuka : )))
i fiorentina e pod rizik
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
Ако најдовме од Емполи да се плашиме тогаш не заслужваме ЛШ...нека се убијат сите до еден ако не ги добијат Емполи на домашен терен...колку сакат нека ржат,неможат туку така одеднаш во Јувентус да се претворат дека му требало за опстанок..3-0 и чао
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.242
Поени од реакции
41.576
Ако најдовме од Емполи да се плашиме тогаш не заслужваме ЛШ...нека се убијат сите до еден ако не ги добијат Емполи на домашен терен...колку сакат нека ржат,неможат туку така одеднаш во Јувентус да се претворат дека му требало за опстанок..3-0 и чао
dobro ko da ne znaes koj e trener, site bitni mecevi gi gubi u soblekuvalna, si gi primetil li kako igraat u takvite natprevari, koj i da e protivnik ?
Lani so sasuolo doma, sezonava psv doma, udinese gosti, kievo doma isto plaslivo, lani so lazio gosti ne spasi de vrij i crveniot, do tie momenti ne znaevme kaj terame a lazio se iznapromasuvaa, 1 ton sreka imavme.
Vecer prilicno sum ubeden deka ke se ide na bod, bar ja taka mislam, sea prijatno da ne iznenadi spaleti na 2 meca do kraj na negova kariera u inter tesko, daj boze, ali tesko, osvoi li bod, pomirno ke se vleze so empoli zaso i 2 boda ne nosat u LS. Taka da brzo vodstvo tamu i toa e toa, inace sekako u pravo si za muabetov ama so spaleti veruj mi se e mozno, uste mi se svezi sekavanjata lani sasuolo kako ni vlegoa ne osakatija od nigde nikade, a za nisto ne se borea oni, cela sreka krotone se borea uste za opstanok pa sledniot den ne izvadija edvaj.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.935
100 додавања за да дојде топката до Асамоа, и така одново и одново... мразам кога почнуваат акции од Ханда. Не е нормално колку додавања правиме во наш 16-ник...

И еве го, таман додека пишував...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.242
Поени од реакции
41.576
100 додавања за да дојде топката до Асамоа, и така одново и одново... мразам кога почнуваат акции од Ханда. Не е нормално колку додавања правиме во наш 16-ник...

И еве го, таман додека пишував...
toa ti se instrukcii denes od treneri, a bidejki nasiov se ponasa kako da gi postavil osnovite na moderniot fudbal, normalno deka i nie ke go sledime toj trend.

Ovoj asamoa e inace dno, nisto dobro ne vidovme od nego sezonava baska sto napravi greska i so psv koj mozda bese i najbiten mec godinava za inter, ama dobro, neapol e ova, zadnje kolo so empoli ke si resavame sudbina, tuka da izvadime bod na konj sme i bi bil dosta zadovolen od edno takvo scenario. Nikad ne mi se vrti varijantata pobeda u neapol, narocito ne u situacija koga od ednata strana e karlo, od drugata nasiov, razlika den i nokj za postavuvanje na taktika.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Икарди за Наиголан и запнете им таму со контри ебате лузерите, и онака ни играат висок пресинг. Со еден напаѓач кој е тотално изолиран ништо не правиме. Секој нормален тренер ќе го согледаше ова.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.450
Борха и Весино ИН и газење... шала на страна Весино на ваква хаос утакмица би се снашол. Само дибеков да не вади напаѓачи.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Добро бе што е ова наполитано што го игра?
Дал е овој нормален?
Крфта ќе им ја ебам ако опрчат 20+ милиони за ова гадно просечно џуџе!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom