Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
D

Darko_ufo

Гостин
Te прати хрватот во вечните ловишта денес.:D
Мислам дека е ред да се поздравиш со другарите на форумот и да си побараш ацид,илумиус или пеџа да те банираат за сва времена.
Ти реков дека го познавам интер,ти дадов и неколку прилики да ја откажеме кладбата.Сеа биди си од збор :)
Чекај бе, јас знам дека е скоро 98% изгубено третото место, ама мислиш дека ќе се повлечам се додека математички е достижно?
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.380
Поени од реакции
3.881
Перишиќ ме упропасти за сите пари. Да ми ги вратиш парите уплатени во кладилницата да ти ебам тоа Butthead-от скапан
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.461
Чекај бе, јас знам дека е скоро 98% изгубено третото место, ама мислиш дека ќе се повлечам се додека математички е достижно?
Добро тогаш.
Реално нема никакви шанси,ама ако сакаш уште еден месец поседи си :)
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
Што плукате по Перишиќ бе? Колку бодови ни донел сезонава, сега се фативте за него... Не смее да има лош ден? Јбг, промашил, тоа ти е.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.380
Поени од реакции
3.881
Што плукате по Перишиќ бе? Колку бодови ни донел сезонава, сега се фативте за него... Не смее да има лош ден? Јбг, промашил, тоа ти е.
Bas koga trebase, imase los den. Imase 3 100% sansi i gi nadurli u kurac.
Negoviot pridones e za pocit ali sega koga trebase najmnogu, se eba se isposra.
Kako i da e mozeme slobodno posle ova kolo da se pozdravime so tretoto mesto ciao ragazza sei bella <\3
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
На Икарди може да му се замери крффффффффффффф му ебам надркана, што кур му беше денеска. Перишиќ ја продаде утакмицата to se on dogovorijo sa Sinisom ;)

Интерехехехехехехехехехе
Пиолихихихихихихихихи
ЛШhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Дајте распоред од Јуве да видиме кај може да киксне да се убациме за титулаехехехехехе

Мрш бе да ти ебам калкулации мајчини у пичка, шукурац од сезонава, никако не ни треба луксуз и потенцијален плеј-оф за ЛШ има да ни се падне некој Манчестер Јунајтед има по гробишта да ни мочаат.

Добро е денеска бод, сеа две победи по ред, па реми со Милан, па порази од Виола и Наполи па тук таму некоја победа па пораз од Лацио и пристојно да ја завршиме сезонава со пласман на 5то место, пред Милан за да не го трпам Марли и летоска јово на ново со нов тренер со уште 200 милиони потрошени.

Интер Интер мајку ти ебам ми ја упропасти и така никаквата младост. Биди си бре за Баерн како човек, пола пат годишно ќе се изнервираш и тоа ради реда и чао. НЕЕЕЕЕ ЗА ИНТЕР ммммммммрш бе.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Epa sea nie 10 ke tepame oni 4 ako ne... Kolku sto imaat oni sansi za kiks tolku i nie... Eve torino ne e voopsto lesen tim, imaat opasen napad, prv test za nas vo serijata.
Ete go kiksot,ne sme sposobni da stigneme do 3to mesto, losiot start si go napravi svoeto ali i sega nemame sili za 3to mesto. I napoli imashe losh start pa sega si gazi se po red... Toa e toa...
 
D

Darko_ufo

Гостин
Али очигледно е дека на Пиоли не му оди против тимови со јак и брз напад тоа се докажа и вчера со Торино, додека Аталанта е компактна екипа и затоа беше демолирана.

Перишиќ не смееше да утне тоа што го утна, Икарди мораше повише и он имаше една 100 постотна шанса ако не се лажам. Се на се нема што ние многу да се нервираме, нека кинат живци Кинезите што губат милиони, и нека се запрашаат во која лига купиле тим и кој им го води тимот...
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
rabotata ja zaebavme uste na samiot start i nemozete sega na krajta da gi ocrnuvate lugeto kao da pobedevme imavme sansa za treto mesto, ne da gi pobedivme natprevarite vo septemvri mesec e togas mozevme da kazame imame sansi za treto pa i za poveke. Sega vo momentot nikoj ne rece sigurno ke sme na treto mesto tuku site rekoa ke se potrudime da stigneme do treto mesto. Iskreno ovaa godina i da ne zavrsat na treto nie imame igra konecno licime na tim koj posle 2010 godina zaborvivme deka sme sposobni da igrame i da se natprevaruvame imame i sopstvenici koi se spremni da vlozat vo timot , zatoa tolku vreme bevme trpelivi mislam deka moze uste malce da bideme.



Pa da ne odime daleko eve Venger dobi nov 1 godisen prodolzen dogovor so Arsenal a covekot nema titula 16 godini ;)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Ќе станеме како Арсенал у пм, вечно четврти. :pos:
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
пс. Имаме нов спонзор од Кина, да им ебеш матер. Инаку очекувајте летово најмалку 3-4 мега трансфери, чим i Мино Раиола изјавил дека Сунинг има намера да го врати Интер во топ 5 во светот, има нешто бидејќи гомнарот има врски.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Мино мрсниот си прај реклама и ништо чудно да кумува за некој следен трансфер, намириса пари овде да си еби холестеролот, мада капа долу каков лик.. :)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.461
Koвачич вечитиот талент ќе го бркале од Реал.Милан и Тотенхем се спомнуваат како можни дестинации.
Би го вратиле вие да се прашувате?На местото на Банега на пример?
Јас не би,ни случајно :)
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Јас би го вратил уште одма. Банега е добар има завршница, знае да даде точен пас, но Ковачич повеќе би ни завршил работа моментално со овој ростер на играчи кој го имаме, плус е помлад од Банега, и мислам дека има напреднато како играч.
Памтам едно време само Ковачич ни ја држеше цела наша средина, со некои просеци, ќе ни заврши многу работа моментално во Италија, сите знаеме како играше кај нас. Реал не го купи само онака...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom