Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
R

red.devil

Гостин
Има да ве следам цело лето за да го прочитам Џонтра кај што вика "Чоло SI!" :icon_lol:

Иако реално е тешко да го напушти Атлети, дури и жал би ми било за нив, сепак сакам да видам дали може да ве среди.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.467
Поени од реакции
42.762
Decki sto bea sezonava u milano bea na eden trening od timov, konkretno za Ljaic, trcale nesto trenirale i eden od trenerive mu rekol aj uste eden krug ovoj pocnal da se ponasa na srpski da zbori i da se smee, se kurcel i ne go recnal, pa Perisic mu dosol i istrcale, sto u princip zbori mnogu za nego, kakva muvla od karakter e, ama sekako ne pogolema od Mancini.

Ja i pokraj toa sto e gomno i sto pravi problemi kaj i da otide sakam da ostane, za razlika od Osvaldo kade zastanav u odbrana na Mancini, tuka ne, Mancini e klasicna propalica od trener i ne e kadaren da se spravuva so vakvi problemi. On sto praese ? Ceka 90ta i demek aj vlezi sea mu vika na Ljaic, toa nie grebeme za tri boda koi ocajno ni trebaat, on disciplinska merka kontra ljaic vaka prai, pa ne go stavaj ic be gomno stai nekoj drug u 75ta primer, abe neznam neam ja dovolno vokabular ocigledno za objasnam kakov Fail od trener e Mancini, seuste veruvam deka ke si ide sezonava samo da se sredi ova so kinezive.

A sto se odnesue do niv, si ebale majkata oni, prebogati se, ke se opraime bajagi ko klub na finansiski plan, na kraj samo trenerot ke ni ostane problem, a i iskreno se nadevam deka ke se napravi pritisok i za nov stadion.

p.s. Kategoricno protiv sum za Ture da dojde u Inter
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Како бе брозович да го сменат за Лјаич???Интер може убаво да профитира од тимонот(се спомнуваа 30-35милиона),а Лјаич е 10тина милиони проценет.А коа ќе земеш у обзир како ја изигра сезонава,Рома со 7-8 милона треба да е на коњ.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
30-35 милиони само Вотфордци и Борнмунтовци може да ти платат за Броз. Ако се решат да го шитнат у Рома за чисти пари тоа ќе биде класичен италијански договор, позајмица и доека не умре месечно по 50 евра да се плаќаат.
Ако може да ги трампаат за Адем, одма нека ги трампаат.

Иначе не кур се палете за Чоло, уште нема ништо, да не не дупат на крај коа ќе го зееме Прандели. :D
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.494
Поени од реакции
4.239
Inter Club Armata Macedonia


Една бомба вест во врска со Интер само што пристигна од новинарот на РаиСпорт Иван Зазарони.
Тој во неговиот Твитер напишал:
"Сакам да ве информирам дека во текот на вчерашниот ден во клиниката Розано, играчот од средниот ред на Брегот Слоновата Коска, Јаја Туре успешно ги завршил медицинските прегледи со Интер".

Ivan Zazzaroni @zazzatweet
+++Mi dicono che ieri in una clinica di Rozzano Yaya Touré abbia sostenuto le visite mediche. La riporto così come me l'hanno raccontata+++

Леелеее
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
30-35 милиони само Вотфордци и Борнмунтовци може да ти платат за Броз. Ако се решат да го шитнат у Рома за чисти пари тоа ќе биде класичен италијански договор, позајмица и доека не умре месечно по 50 евра да се плаќаат.
Ако може да ги трампаат за Адем, одма нека ги трампаат.

Иначе не кур се палете за Чоло, уште нема ништо, да не не дупат на крај коа ќе го зееме Прандели. :D
Наводно Кинезите не го сакале Манчини за тренер, туку Чоло.
Инаку браво за Тохир кој успеа за само 2 години, да му ја качи вредноста на клубот за цели 250М, добар бизнисмен да ти бил, а вака не излгеда на прв поглед да му ебам тоа фацата смрдлива.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Наводно Кинезите не го сакале Манчини за тренер, туку Чоло.
Инаку браво за Тохир кој успеа за само 2 години, да му ја качи вредноста на клубот за цели 250М, добар бизнисмен да ти бил, а вака не излгеда на прв поглед да му ебам тоа фацата смрдлива.
Не бе Берзеркер и Гуарин уште одма го провалиле дека не го бива. :icon_lol:
Бизнисмен си е човекот и уште кога дојде се очекуваше нешто вакво од него, да бара богати спонзори да му бидат партнери пошто не е Масимо Морати па да троши од негов џеб.
Еве ти ултра богати кинези кои би требало да фрлаат пари ко да нема утре. Ако не има да им ебам све жутоклунесто у фамилија. :D

Иначе и ја така нешто прочитав за Манчини ама изгледа ништо од тоа, ќе си остане Роби уште сезонава. Иако ништо не се знае доека не официјализираат со жутите, за 5ти јуни најверојатно е закажано официјализирањето.

Пак ќе повторам, нека завршат што побрзо и нека се почне со градење на екипата за наредна сезона а не на крај на август да ми изјават Икарди ни е најголемо засилување. :icon_mrgr:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.708
Не бе Берзеркер и Гуарин уште одма го провалиле дека не го бива. :icon_lol:
Бизнисмен си е човекот и уште кога дојде се очекуваше нешто вакво од него, да бара богати спонзори да му бидат партнери пошто не е Масимо Морати па да троши од негов џеб.
Еве ти ултра богати кинези кои би требало да фрлаат пари ко да нема утре. Ако не има да им ебам све жутоклунесто у фамилија. :D

Иначе и ја така нешто прочитав за Манчини ама изгледа ништо од тоа, ќе си остане Роби уште сезонава. Иако ништо не се знае доека не официјализираат со жутите, за 5ти јуни најверојатно е закажано официјализирањето.

Пак ќе повторам, нека завршат што побрзо и нека се почне со градење на екипата за наредна сезона а не на крај на август да ми изјават Икарди ни е најголемо засилување. :icon_mrgr:
Брат искрено кур ми чуе колку заработил Тохир кога на цела фудбалска јавност Интер им служи за спрдање,коа доаѓаат сасуоловци и не силуваат на сред сан сиро и кога интер не е способен да се бори за факинг бруно перес!Тоа што си е бизнисмен си е негова работа,наше си е да си бараме успех и да не ни биде срам да кажеме дека сме интераши.Ти како сакаш сфати си
пс.непобитен факт е дека тохир фејлна,фејлна и тоа здраво!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
Не бе Берзеркер и Гуарин уште одма го провалиле дека не го бива. :icon_lol:
Бизнисмен си е човекот и уште кога дојде се очекуваше нешто вакво од него, да бара богати спонзори да му бидат партнери пошто не е Масимо Морати па да троши од негов џеб.
Еве ти ултра богати кинези кои би требало да фрлаат пари ко да нема утре. Ако не има да им ебам све жутоклунесто у фамилија. :D

Иначе и ја така нешто прочитав за Манчини ама изгледа ништо од тоа, ќе си остане Роби уште сезонава. Иако ништо не се знае доека не официјализираат со жутите, за 5ти јуни најверојатно е закажано официјализирањето.

Пак ќе повторам, нека завршат што побрзо и нека се почне со градење на екипата за наредна сезона а не на крај на август да ми изјават Икарди ни е најголемо засилување. :icon_mrgr:
Според мене Глупаво е ние фановите да очекуваме од Тохир или некој друг да не оправи со свои пари. На Интер тоа не и треба, тоа е штетно за клубот. според мене Тохир работеше многу паметно, на Интер и треба да опстои како самстоен бренд без никаква помош од своите челници, нешто налик на Баерн Минхен, тоа е тоа што се бара за овој клуб, и тогаш ние би имале многу повеќе пари па и резултати на теренот. Морати да работеше на ова работа за промоција на брендот и на маркетингот низ светот, денеска не би имал ни потреба да го шитне клубот на кинези или индонезијци...

пс. Ни кинезите нема да трошат свои пари во тоа да бидеш сигурен, освен тоа очекувајте во наредниот период од 2-3 год, ако Кинезите влезат во Интер да се прошири многу брендот во Азија, и уште повеќе да му се зголеми вредноста на клубот, во тоа сигурен сум.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.708
Според мене Глупаво е ние фановите да очекуваме од Тохир или некој друг да не оправи со свои пари. На Интер тоа не и треба, тоа е штетно за клубот. според мене Тохир работеше многу паметно, на Интер и треба да опстои како самстоен бренд без никаква помош од своите челници, нешто налик на Баерн Минхен, тоа е тоа што се бара за овој клуб, и тогаш ние би имале многу повеќе пари па и резултати на теренот. Морати да работеше на ова работа за промоција на брендот и на маркетингот низ светот, денеска не би имал ни потреба да го шитне клубот на кинези или индонезијци...

пс. Ни кинезите нема да трошат свои пари во тоа да бидеш сигурен, освен тоа очекувајте во наредниот период од 2-3 год, ако Кинезите влезат во Интер да се прошири многу брендот во Азија, и уште повеќе да му се зголеми вредноста на клубот, во тоа сигурен сум.
Нека не уложат свои пари и тек тогаш каков кур ќе јадеме не си свесен...
Уште 3-4 вакви дебакл сезони без лш и може комотно да и мафнеме на камерата како некогашен гигант у фудбалска европа

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
Нека не уложат свои пари и тек тогаш каков кур ќе јадеме не си свесен...
Уште 3-4 вакви дебакл сезони без лш и може комотно да и мафнеме на камерата како некогашен гигант у фудбалска европа

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
А бе ти разбираш дека и да сакат не можат тоа та го прават?! Имаме договор со УЕФА за ФФП-то за наредните 2год, кој мора до го почитуваме ако сакаме да не јадеме казна. Казната освен парично најверојатно ќе биде и забрана на играње европски купови како ЛЕ, и ЛШ. Вие мислите тоа е едноставна работа, па ај ќе изиграваме шерифи, гледај што му се случува на Галатасарај. ФФП-то е реалност и мора да играме со тие правила, е сеа што Пирели не ебава на здрав памет со ебани 5м годишно тоа е друга работа, можеби немало друг подобар.

Сите ние сакаме силен Интер, но верувај со Морати уште полоша ќе беше ситуацијава да останеше во клубот, Тохир направи огромен напредок, кој сите го ценат. За пласман во ЛШ ни требаше и малку среќа, покрај тој старт на почетокот на сезоната, тука играше улога и Манчини со неговите лекции на некои првотимци на сред сезона...

пс. Само за Информација, ПСЖ нуди 60М за Кутињо. :yid: а ние го дадовме за кило семки.
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Брат искрено кур ми чуе колку заработил Тохир кога на цела фудбалска јавност Интер им служи за спрдање,коа доаѓаат сасуоловци и не силуваат на сред сан сиро и кога интер не е способен да се бори за факинг бруно перес!Тоа што си е бизнисмен си е негова работа,наше си е да си бараме успех и да не ни биде срам да кажеме дека сме интераши.Ти како сакаш сфати си
пс.непобитен факт е дека тохир фејлна,фејлна и тоа здраво!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Со што фејлна? Со тоа што секој играч кој беше побаран од тренерите го донесе?
Само немој да ми кажеш дека он е крив што не влеговме у ЛШ и што максимумот ни е 3-4то место.
Ко Берзеркер-от, играта ни ја запустил Тохир. :D
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Доколку кинезите го купат Интер, работте целосно ке се променат.

Вредноста на клубот уште повеќе ќе се зголемува, а преку кинескиот клуб ке може да се донесат и квалитетни засилувања. За почеток е добро да се земе Тешеира, баш таков играч е потребен на овој тим.

Исто така тоа значи и дека нема да има потреба од продавање на Ханданович, Муриљо или Брозович за да се купува.


По доаѓањето на Банега и Еркин, уште со 3-4 засилувања и тоа како може да им парираме на Јувентус наредната сезона.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.708
А бе ти разбираш дека и да сакат не можат тоа та го прават?! Имаме договор со УЕФА за ФФП-то за наредните 2год, кој мора до го почитуваме ако сакаме да не јадеме казна. Казната освен парично најверојатно ќе биде и забрана на играње европски купови како ЛЕ, и ЛШ. Вие мислите тоа е едноставна работа, па ај ќе изиграваме шерифи, гледај што му се случува на Галатасарај. ФФП-то е реалност и мора да играме со тие правила, е сеа што Пирели не ебава на здрав памет со ебани 5м годишно тоа е друга работа, можеби немало друг подобар.

Сите ние сакаме силен Интер, но верувај со Морати уште полоша ќе беше ситуацијава да останеше во клубот, Тохир направи огромен напредок, кој сите го ценат. За пласман во ЛШ ни требаше и малку среќа, покрај тој старт на почетокот на сезоната, тука играше улога и Манчини со неговите лекции на некои првотимци на сред сезона...

пс. Само за Информација, ПСЖ нуди 60М за Кутињо. :yid: а ние го дадовме за кило семки.
Koј го му продужи договор на Мацари,па го избрка после за да му дава солидна плата и да седи дома?Кој го домкна Манчини набркан од факинг Галатасарај?Кој потпиша со Пирели за смешни пари да биде главен спонзор (Сасуоло има 22 милиони годишно од главниот спонзор колку за твое инфо)???
Со што фејлна? Со тоа што секој играч кој беше побаран од тренерите го донесе?
Само немој да ми кажеш дека он е крив што не влеговме у ЛШ и што максимумот ни е 3-4то место.
Ко Берзеркер-от, играта ни ја запустил Тохир. :D
100% Тохир му рекол на Манчо - еве ти го Гризман/Ројс/Дибала,а он му рекол - НЕ јас го сакам неговото височество Бијабјани :D
Или му рекол еве ти го Матич/крос/Мартинез,а Манчо одговорил - нека хвала,јас си го сакам големиот ас Фелипе Мело :pos:
Брат не ме јеби бе жити господ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom