Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не се занесувајте многу... Очекувајте најмногу 1 звучно име, се надевам Лавеци и ако замине Гуарин најверојатно ке дојде Наинголан или Паулињо...

Значи мора некој да замине за да дојде друг.
Переира аут - Зунига ин
Алварез аут - Фернандо ин
Силвестре аут - Андреоли ин
Гуарин аут - Наинголан ин

Плус неколку слободни играчи како Диаките и Бианки...

Играчи како Јоветич, Иванович, Санчез, Ди Мариа во подобри времиња :)
Диаките ќе оди у Сандерленд а нас ни се нуди Адил Рами од Валенсија кој може да се земе за мали пари и не е лош според мене, од тоа што го иам гледано. Иначе ја би Даглас од Твенте кој останува без договор летово..

За у средината не сум за продажба на Гуарин, треба да се донесе уште еден играч кој заедно со Гуаро ќе му бидат подршка на Кова. Јас сум за еден од Наинголан, Фернандо или Ванијама, ама мислам дека овој првиов ќе дојде..

За крилата ми одговара било кој од Ѕунига,Исла или Баста.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.441
Поени од реакции
58.524
Џонтра Волта памти што ти викам, најсветла точка во преодниов рок ќе биде Потопо што го промени никот. Се друго ќе биде се повеќе и повеќе фрустрирачки како ќе се приближува 31 август.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Џонтра Волта памти што ти викам, најсветла точка во преодниов рок ќе биде Потопо што го промени никот. Се друго ќе биде се повеќе и повеќе фрустрирачки како ќе се приближува 31 август.
Па и ја така мислам, како и секоја година ќе тупкаме у место до 30 август, и тогаш у 5 до 12 ќе се земе некој ради реда.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Џонтра Волта памти што ти викам, најсветла точка во преодниов рок ќе биде Потопо што го промени никот. Се друго ќе биде се повеќе и повеќе фрустрирачки како ќе се приближува 31 август.
нека го тргне и стекот и ќе биде топ
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
Ама оваа година во Италија меркатото трае до 2 септември (23-00ч).
така да сагата ке ни трае два дена повеќе....:tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.498
Поени од реакции
42.949
Се погласни се шпекулациите дека е договорен Паулињо, интересно ... интересно ради цената, 16м евра, инаку искрено не знам каков тип на фудбалер е односно дали вреди за тие пари. Аусило инаку ја редел оваа работа, не Бранка, и тоа по финалето во Лигата на Шампионите. Сега за сега сепак сеуште ништо официјално нема, ова е инфо од италијанците, во Бразил велат дека веќе готова е работата. Преголема фама веќе 2 години се крева за инкогнито фудбалер.

Такоџе и овој индонезиецов почна со твитови ала Форца Интер, а и доста навивачи од Италија му посочуваат дека не сакаат Интер да биде негова играчка туку да му претставува еден сериозен проект за кој максимално ќе се залага. Ветени се големи финансиски средства за трансфери и комплетирање на изградбата на стадионот во 2016, исто и покривање на финансиските дупки. Типот имал профит од 10 милијарди евра годишно, деновиве мислам дека веќе престојува во Милано и ја реди со стариов наш.
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
FLASH VIJESTI STIZU IZ SKY STUDIJA:

Kako je vec odavno poznato da Moratti odbio svaku mogucnost da proda Inter Thohiru za 300 miliona eura. Moratti je Thohiru ponudio 40% i da Thohir ujedno investira novac za Inter, a i ujedno da Moratti ostane predsjednik, ali Thohir je to odbio, jer kako se tvrdi, ne koristi mu ulagati novac u Inter kad nema funkcije u Interu, nego ce biti Morattijeva desna ruka koja ce njega slusati. Thohir je na kraju samo dodao: "Moratti 300 miliona za Inter, uzmi ili ostavi".
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
25.604
Се погласни се шпекулациите дека е договорен Паулињо, интересно ... интересно ради цената, 16м евра,
Им даде гол на Англија пред еден саат и ајде одма за него. Ееех вие шо сте. :D

Еве ви го голот ајде ;)
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
Данкан и Ливорно изборија пласман за во Сериа А.
Каков Паулињо ние го имаме Данкан !!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.498
Поени од реакции
42.949
Sve poblisku i poblisku e vleguvanjeto na indoneziecot vo Inter, samo prasanje e dali ke go prevzeme klubot celosno ili ne ( sega ), postoi opcija toa da se sluci i za 2 godini, pregovorite se vo finalna faza.

Kako i da e, sepak stanuva zbor za faza od pregovori koi na krajot moze i da propadnat, iako vo momentov takvo nesto ne se nadzira. Morati sigurno ke ostane, bar toa se nagovestuva so sto klubot bi se zastitil od eventualen slucaj ala Malaga, iako tesko izvodivo bi bilo toa so klub koj planira izgradba na nov stadion so sto prihodite troduplo ke im se zgolemat i ke bidat interesni za mnogu drugi sponzori ( ja sum za vleguvanje na adidas vo Inter ).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom