Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Дејан Станковиќ: "How to stop Ibrahimovic? Simple, Zlatan stops by itself," :pos: :pos: :pos:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.554
од нашата група е, али вртењето натаму ме наежи, посебно фотката од занети со трофејот :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Од овие погоре:
1.Вивиано е дефинитивно замената на Цезар и до сега се покажа одлично.
2.Бенедети/Фараони се сеуште млади, за да бидеш добар дефанзивец требаат години и многу одиграни натпревари.
3.Ранокиа во ист кош со Вивиано.
4.Крисетиг викаат е новиот Пирло
5. Дел Ањели и Алибек има време да се покажат, засега се добри во Примавера
6. Наталино/Донати/Бираги не знам за дечкиве, тешко да бидат дел од Интер понатака освен можеби Бираги.
7. Калдирола доби повик за под 21 година, одлична можност да се докаже, веќе игра повремено во Витезе. Беше капитен и на Примавера, за дефанзивец мора искуство.
8. Оби одамна го зборев дека е добар играч.
....
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.554
од сите тие интер 3 ѕвезди да извади не е малце. рачунајте дека сигурно останатите ќе ги продадат и ќе напраат профит.
 
M

mercenary

Гостин
^
^
Па Алибек нема многу време да се покаже во Примавера,за брзо време ќе наполни 20..
А Наталино за Бираги е .. Пандев?xD ...Некој мн. добар бек..
Сите се попалија по Бираги поради голот што го даде на среќа,а детето не е толку добро,Наталино е поталентиран...

Мене сите наши младинци ми праат ќејф,предвидувам светла иднина.. :pos:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Od ovie mladincive ke gi bide kako igracista (a ne kako igraci od tipot na morfeo, paskvale :D ) samo: Viviano (veke "go bidna" ovoj), Ranokia, Santon, Krajsteg, Kutinjo, Obi i eden od Destro/Alibek, drugite ili se mnogu mladi za poseriozna evaluacija, ili nema da gi bide :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Не знаеме кој за што го бива пошто нормално немаме многу прилики да ги пратиме, ама се збори дека ова е екстра талентирана генерација на млади фудбалери на Интер, никогаш немало толку многу истовремено. Инаку не се сите овие од Примавер, некои се само подолго време на радарот и во ко-сопственост и слично. Овде може да се додаде тој малиот Жуниор Тало чисто колку да остане Јуве со прстот во уста :) ... а го нема Стеванович, изгледа ништо посебно...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
^
^
Па Алибек нема многу време да се покаже во Примавера,за брзо време ќе наполни 20..
А Наталино за Бираги е .. Пандев?xD ...Некој мн. добар бек..
Сите се попалија по Бираги поради голот што го даде на среќа,а детето не е толку добро,Наталино е поталентиран...

Мене сите наши младинци ми праат ќејф,предвидувам светла иднина.. :pos:
Има време да се покаже како Дестро во друг клуб...
Наталино е рахитичен, додека не качи 15 кила не бива ништо од него.

@ИОсоно
Стеванович е во ко-сопственост со Торино ако не се лажам. И јас не очекувам многу од него, ниту за прв тим на Интер кога добиваше шанса не покажа нешто, ниту против нашиве млади.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
@IoSono, go nema ni Fabio Hoxha, od kogo cekam mnogu, ne deka e albanec ma neeee :icon_lol:

A za Stevanovic, i jas se cudam kako go nema, tipot e zver.

A koj e ovoj Junior Talo? Linkce nekoe?
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Бруки се овие од сајтов за Милан,незнам како не приметуваат колку се резилат,нит страната им е средена ко што треба,нит озбилни текстови...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
A koj e ovoj Junior Talo? Linkce nekoe?
Имаше вчера и завчера инфо не можам да го најдам. Од Киево, има 18 години, го бараат Интер и Јувентус. Бранка пред некој ден бил да договори и се очекува да го земе Интер, формално се разбира, па ќе си игра некаде на позајмица.

--- надополнето ---

Бруки се овие од сајтов за Милан,незнам како не приметуваат колку се резилат,нит страната им е средена ко што треба,нит озбилни текстови...
Имаат врска со некој од форумов или...?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom