Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Според шпекулациите кои произлегуваат на секое за него дури од јануари и еден другар кој живее во хрватска и е фан на Интер кој знае се што е поврзано со клубот..сеуште не е официјално за Коларов но се чека да заврши СП па да се потипше и со него!
Незнам за ова колку си право да се чека да се заврши светсково , мислам дека поголем дел од клубовите работата околу трансфери ќе ја завршат пред светското за да не дојде до покачување на цени на кај играчите , а и играчиве сакаат да си ја знаат својата иднина пред почнување на светското
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Навистина фантастична година за ГРАНДЕ ИНТЕР.Освоивме тројна круна!Си замина мотиваторот кој не издигна како феникс од пепелта во она што се нарекуваша кошмар осминафинале во Лигата на Шампионите.Многумина меѓу кои и јас сме се запрашале како без Мурињо понатаму.Одговорот е следниов-Интер ја надмина таа психолошка бариера во лигата на шампионите.Се направи еден тимски победнички дух кој недостасуваше претходно.Сите играчи дишеа како еден-Затоа се ЗВЕЗДИ!Со мотивацијата наречена одбрана на Лигата на Шампионите,со две три засилувања и еден дисциплиниран и искусен тренер како Капело, ИНТЕР повторно ќе биде голем залак за оние кои ќе тргнат по нашиот скалп.
Не го спомнувам калчото затоа што не гледам некоја конкуренција!
Затоа фанови на Интер,продолжуваме понатаму кон нови победи и нови успеси на нашиот ГОЛЕМ ИНТЕР!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
Навистина фантастична година за ГРАНДЕ ИНТЕР.Освоивме тројна круна!Си замина мотиваторот кој не издигна како феникс од пепелта во она што се нарекуваша кошмар осминафинале во Лигата на Шампионите.Многумина меѓу кои и јас сме се запрашале како без Мурињо понатаму.Одговорот е следниов-Интер ја надмина таа психолошка бариера во лигата на шампионите.Се направи еден тимски победнички дух кој недостасуваше претходно.Сите играчи дишеа како еден-Затоа се ЗВЕЗДИ!Со мотивацијата наречена одбрана на Лигата на Шампионите,со две три засилувања и еден дисциплиниран и искусен тренер како Капело, ИНТЕР повторно ќе биде голем залак за оние кои ќе тргнат по нашиот скалп.
Не го спомнувам калчото затоа што не гледам некоја конкуренција!
Затоа фанови на Интер,продолжуваме понатаму кон нови победи и нови успеси на нашиот ГОЛЕМ ИНТЕР!
Думан сега кога ќе го земе на мета Капело... :)
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Думан сега кога ќе го земе на мета Капело... :)
Хехехехе, остајте го на раат човекот :)

In: Коларов, Хамшик, Бонучи + уште еден креативец да дојдат (Де Роси можда), Бурдисо назад... :)
Out: Quaresma, Muntari, Mancini (ич нека не се враќа), еден од стариве у одбрана, Матераци пензија, Кордоба...

Без многу промени, доста беа прошло лето 5 нови првотимци... Тоа е тоа, костурот е и те како добар, 1-2 правилни засилувања и на коЈн сме! :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
Хехехехе, остајте го на раат човекот :)

In: Коларов, Хамшик, Бонучи + уште еден креативец да дојдат (Де Роси можда), Бурдисо назад... :)
Out: Quaresma, Muntari, Mancini (ич нека не се враќа), еден од стариве у одбрана, Матераци пензија, Кордоба...

Без многу промени, доста беа прошло лето 5 нови првотимци... Тоа е тоа, костурот е и те како добар, 1-2 правилни засилувања и на коЈн сме! :)
Капричиоза значи понепечена со појќе кечап, ќе те известам кога ќе идам натаму :pos:

--- надополнето ---

Јас сум за Меси, а ти? :pos:

Мислам дали си со мене да го бараме низ МИлано.. :pipi:
Уште ли не го најдоа...? :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Алоооооооо ств. коа ке частиш бе Ибра ?

Се што моеше да изгубиш на облог изгуби :))))))

пс:Дајте некоја добра слика од треплете на Интер .... Да видам дали може у тетоважа да се претвори негде =) Не смее да се заборави моментот =))

--- надополнето ---



А затоа го барале Ел Принципе .... хахахахах
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Кажав дека ќе частам бе... Проблем ли е такво нешто? И јас сум за Интер, така да...
Сеа за ИоСоно и за Syn знам, ама бујрум бе Деко и ти... Најгласен си и така :) (да не спомињам што си од ЕТФ хехехе)
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Думан сега кога ќе го земе на мета Капело... :)
Рики,Думан го зеде предвреме на мета Капело.Туку сакам да го вратам на кајгана т.е на оваа страна повторно!Читај го неговиот последен пост!

--- надополнето ---

Читав на еден сајт дека Морати вика дека сеуште Мурињо е тренер на Интер.Не ги исполнувале некои барања Перез и компанија,кои ги поставил Мурињо како преддоговор!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
Рики,Думан го зеде предвреме на мета Капело.Туку сакам да го вратам на кајгана т.е на оваа страна повторно!Читај го неговиот последен пост!

--- надополнето ---

Читав на еден сајт дека Морати вика дека сеуште Мурињо е тренер на Интер.Не ги исполнувале некои барања Перез и компанија,кои ги поставил Мурињо како преддоговор!
Да да, затоа пишав... :) А што е со Думан, да не е лут нешто?
Ај, одам да ви пуштам маици. Поздрав!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Кажав дека ќе частам бе... Проблем ли е такво нешто? И јас сум за Интер, така да...
Сеа за ИоСоно и за Syn знам, ама бујрум бе Деко и ти... Најгласен си и така :) (да не спомињам што си од ЕТФ хехехе)

Пер , може грешно ме служи памтењето ...ама знам дека и ја бев дел у кладбата .... Еден требаше торта да ти дае еден пица и еден пиво ....

Може со друг некој била кладбата =)

Дека сум најгласен , сум =) Со право =)
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Како и да е... имаш пица/пиво... или торта сакаш ти... не можам да ве искомбинирам на едно место у пм... Да не му требаат раткапни на некој? Ќе искочи некој четврт што се кладел со мене кај и да е :) :) :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
Да не му требаат раткапни на некој? Ќе искочи некој четврт што се кладел со мене кај и да е :) :) :)
Да се искористи дури има :)

Снајдер инаку ги демантираше шпекулациите дека си оди. Од најлошите шпекулации за играчи кои сме ги барале прва е онаа за Маскерано, а од најдобрите (и само да ги изнервирам без везе фановиве на Реал :) ) е дечково:

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom