Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.555
Сега моментално се расправа со мали деца како што гледам..:pipi:
Еден му вика ќе ве скршиме, тој враќа неписмен народ! :smir:
Али за колумниве ме замисли.. Ко да застанало времето на неговиот блог.. Можеби ако истераат добар резултат вечер ќе напише нешто..
брат се излажав во јануар го купив Е-спорт, постер имаше од пандев во интер, кога гледам колумна во неа.
и отворам читам, Филевски Игор. си викам ваљда пак ќе тупи како пандев нема да успее, како ќе пропадне. уствари тотално друга замисла е целата работа.
текстот одприлика овака изгледаше -
бадникова вечер, си седам ја, си јадам сарма, со вилувчето си боцкам полека полека, ја одвикувам парче по парче, превкусно бадниково лебче, тавче гравче, страна ипол е тоа, објаснува како јаде сарма и лебче, на моменти помислив дека во рака држам храна и вино, нејсе, полека полека дојде моментот кога го видел голот на пандев, скокнал од радост, се израдувал(сто посто ќе се удавел од сармата) па после филозофира дека му се јавил на пандев дека муабет правеле, што да ти кажувам опасно по живот.
најзијан сто денари во животот ми се...

или вториот поинтересен дел, им отвора фан група на децата од Барса им пишал да се пријават ако сакаат да бидат дел од одбраната на барса. Демек барса можела и со мали деца да игра назад, не им требало. се појавија 1000 напатени (идиотчиња) дечиња и го молеа да им го каже бројот кај да се пријават за да учествуваат. Кога разбраа дека ги дупи во здрав мозок го пцуеја,(најнормална реакција) и сега фино лепо господинот поради тоа што го пцујат секој втор статус му е -Проклета да е владата и компјутер за секое дете - море проклет нека е тој што ти го покажал интернетот.

туку дојде времето одам да гледам фудбал, се надевам педерастичниот ќе коментира за да ќути кога ќе прими барса гол.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Јебига сеа објавија официјално


4-3-3

Место Станкович Игра Пандев , другите се исти како што ги пишав
Хехе многу подрани ти брат со составот, неможе официјален да биде во 19h али како и да е Пандев прва и нека шиба гол вечерва:vozbud:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.218
Јебига сеа објавија официјално


4-3-3

Место Станкович Игра Пандев , другите се исти како што ги пишав
:pos2: јбг се дешава само што Пандев ке им збрца голче:toe:,ај другпат глеј што пишуваш:wink:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Јебига сеа објавија официјално


4-3-3

Место Станкович Игра Пандев , другите се исти како што ги пишав
Што ти реков прееска, нема шанси да не игра со три напаѓачи. Патем, ова не е поофанзивно од 4-3-1-2. Ова е во пракса 4-5-1, со еден напаѓач и двајца кои ќе покриваат по страните. Другото пишав и прееска мене ми изгледа страшно, затоа што ќе им дадеме да играат слободно по аут линиите, а видовме што му се случи на Арсенал, му нафрлаа топки од секоја акција.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Интер= Цезар, Маикон, Лусио, Самуел, Занети, Камбиасо, Мота, Снајдер, Пандев, Ето и Милито!

А кутрата Барса назад игра со Алвес и Максвел.. Ќе има промаја по страниве.. И секако Мојот омилен.. Бускетс!
Во Италија бунт има зошто Пандев а не Балотели стварно Балотели е во подобра форма но Мурињо го цени Пандев повеќе и од 90% од нас овде.
Ајде Горан мора да одигра на ниво вечерва да не направи горди.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ајде да ги тепаме . Отидов да стаам сингл у кладилница . И поздрав до сите фанови на интер се глеаме после
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Што ти реков прееска, нема шанси да не игра со три напаѓачи. Патем, ова не е поофанзивно од 4-3-1-2. Ова е во пракса 4-5-1, со еден напаѓач и двајца кои ќе покриваат по страните. Другото пишав и прееска мене ми изгледа страшно, затоа што ќе им дадеме да играат слободно по аут линиите, а видовме што му се случи на Арсенал, му нафрлаа топки од секоја акција.

Да да 4-5-1 е ова , само мора да им дадеме гол , тоа е Факт . Поздрав до сите и Среќно
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.218
Овој состав го сакам затоа што во Лондон со овој тепавме,Пандев и Ето ке мора да се враќаат поназад и ке се трошат доста:toe:.Занети верувам дека добро ке го чува Меси:toe:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Најризична е мислам левата страна во одбраната. Капитенот колку и да игра добро и остава срце на терен, сепак со своите години тешко ќе се справува со Меси и Алвес и веројатно ќе мора да се удвојува. И Пандев кој на хартија е лево крило не може да се каже дека е којзнае каков во дефанзива така што тоа би била најголема опасност.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925


Еве едно ситно од мене, па после live ќе уплатам уште нешто...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
--------------------хулио--------------
----Даглас------Лусио------Валтер-----Хавиер
----------Естебан------------Тиаго-------
----Самуел----------Весли----------Горан
-----------------Диего Алберто---------
Овој би требало да биди тимот 90% според мене и играчите како што се поставени би ттребало да играат(можеби само горан и ето да ги сменат позициите :toe:)
Јас ќе се самоцитирам од вчера за составот со кој ќе излезиме и изгледа сум бил во мислите на МУр..:pipi:
Вечер мора да се оди на гол повеќе и тоа Мур го знае без разлика која и што е барселона..позз дечки и одиме на победа
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Задоволен со нерешено без примен гол, ПРЕЗАДОВОЛЕН со победа без примен гол.Најмногу вечерва очекувам од Мота и Камбиасо.Се надевам дека Цезар нема да прави глупости на голот и дека секоја 100% шанса мора да ја искористат напаѓачите а посебно Милито кој во последно време гледаме што промашува.AMALA PAZZA INTER AMALA
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom