Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Никогаш не сум бил поголем оптимист кога се однесува на Лига на Шампиони... Мислам дека моментално имаме најдобра и најконстантна одбрана во цела Европа...
Мислам дека Мурињо ќе иде на 0-0, што од една страна е ризично но од друга страна мн можно...
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Никогаш не сум бил поголем оптимист кога се однесува на Лига на Шампиони... Мислам дека моментално имаме најдобра и најконстантна одбрана во цела Европа...
Мислам дека Мурињо ќе иде на 0-0, што од една страна е ризично но од друга страна мн можно...
Не мислам дека ќе одиме на 0-0 , премногу е ризично , ако стави 1 гол Челзи на крај и чао чао :toe:. Мора да ставиме гол ..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Знам дека мораме, тоа би било супер, али Мурињо не е таков тренер со напаѓачка филозофија...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Нероазуро не ја троши темава бадијала! Не шири песимизам, бидејќи нема простор за него. Вака само ги подгреваш другите навивачи!:star:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Нероазуро не ја троши темава бадијала! Не шири песимизам, бидејќи нема простор за него. Вака само ги подгреваш другите навивачи!:star:
Брат само сум реален..искрено мислам дека таму ќе се браниме како ''стоки'' ,да да буквално како стоки ќе се браниме нема воопшто да тргниме напред ако е 0-0:toe:...не знам па некој тука навивачи мислат дури ќе сме нападнеле:toe:..со онаква средина каква што имаме браќа тешко ќе биди само одбраната ми дава надеж:nesvest:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Брат само сум реален..искрено мислам дека таму ќе се браниме како ''стоки'' ,да да буквално како стоки ќе се браниме нема воопшто да тргниме напред ако е 0-0:toe:...не знам па некој тука навивачи мислат дури ќе сме нападнеле:toe:..со онаква средина каква што имаме браќа тешко ќе биди само одбраната ми дава надеж:nesvest:
Со каква средина ? Па и Челзи, освен Лампи нема офанзивна средина, се деструктивци им се накрцани.

Ја не глеам причина зашто Интер би удриле се на одбрана уз Снајдер, Милито, Пандев/Ето/Балотели, плус Дејо во средина, плус Маикон десно, по нивна лева страна каде се десеткувани. :toe:
Интер има основа за поофанзивен фудбал, за разлика од претходните сезони, башка и Хиларио ке им биде на гол, не верувам дека Мур во една ваква ситуација кога Челзи е преполовен ке удри само на одбрана.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Мурињо би можел да заработи уште еден натпревар суспензија поради тоа што бил во премногу блиску до теренот и можел да дава инструкции на играчите.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Со каква средина ? Па и Челзи, освен Лампи нема офанзивна средина, се деструктивци им се накрцани.

Ја не глеам причина зашто Интер би удриле се на одбрана уз Снајдер, Милито, Пандев/Ето/Балотели, плус Дејо во средина, плус Маикон десно, по нивна лева страна каде се десеткувани. :toe:
Интер има основа за поофанзивен фудбал, за разлика од претходните сезони, башка и Хиларио ке им биде на гол, не верувам дека Мур во една ваква ситуација кога Челзи е преполовен ке удри само на одбрана.
Прочитај го погорниот мој пост и запамтиго..ќе се браниме како СТОКИ....ќе увидиш на тој ден:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Мурињо би можел да заработи уште еден натпревар суспензија поради тоа што бил во премногу блиску до теренот и можел да дава инструкции на играчите.
I lol'd

Прочитај го погорниот мој пост и запамтиго..ќе се браниме како СТОКИ....ќе увидиш на тој ден:toe:
E aj, ќе видиме, ако мислиш дека тимот не е кадарен да создава шанси уз тој кадар ондак џабе дискусија, си имаш зацртано нешто и једини демант можеш да добиеш во тек на меч.

Ја сум убеден дека Мур ке оди на гол, па после може оваа твојава варијанта уз контри, ко Манчини со Сити што направи, мислам друже, без Карваљо, очаен Тери, без Ешли и Чех плус Есиен ко деструктивец од старт да се оди на одбрана дури и ми нема логика. :toe:
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Прочитај го погорниот мој пост и запамтиго..ќе се браниме како СТОКИ....ќе увидиш на тој ден:toe:
Незнам што ти е филмот што шириш песимизам на фан клубов, исто пишуваше и првата утакмица ке се браниме ова она ама те демантираа. :smir:
 
M

mercenary

Гостин
Незнам што ти е филмот што шириш песимизам на фан клубов, исто пишуваше и првата утакмица ке се браниме ова она ама те демантираа. :smir:
?

Добро сеа,да не го дадевме првиот гол толку рано,немаше да се браниме,ама го дадовме и се браневме.

А и незнам како можете да бидете песимисти.Чим биланезите се оптимисти со 2-3 пораз дома,ние немаме простор за песимизам ))
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Брат само сум реален..искрено мислам дека таму ќе се браниме како ''стоки'' ,да да буквално како стоки ќе се браниме нема воопшто да тргниме напред ако е 0-0:toe:...не знам па некој тука навивачи мислат дури ќе сме нападнеле:toe:..со онаква средина каква што имаме браќа тешко ќе биди само одбраната ми дава надеж:nesvest:
Напротив, многу си нереален. Фановите на Челзи треба да се далеку попесимистички настроени од нас. Единствена нивна предност е домашниот предност. Од друга страна наша предност се резултатот, Есјен, Чех, Фереира, Кол и не знам уште кој нема да им играат на реваншот, јебозовниот Тери :wink:, желбата за конечно поминување на 8мин финалето и вака до сабајле!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Проблемот во првиот меч е што не бевме во можност да го гледаме Интер како напаѓа.
Почна мечот, веднаш дадоа гол и удрија на одбрана, примија гол, веднаш потоа повторно дојдоа во водство и пак удрија на одбрана. :tv:

Смешки се, нека намалат димензии на тоа теренот дома зашо очигледно толкаво терениште не им одговара, а дома а гости ист Интер гледаме, тоа е фрката, не се искористува моментот '' домашен терен ''. И вчера со Џенова, нит диктирање на темпо нит ништо, тиња.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ај бре преку цеф од песимистични постови,дај не зезајте,Џенова се гледаше од авион дека дојде во Милано по бод,играа со 10 играчи на своја половина и чекаа шанси од контра,што ги немаше,додека Интер делуваше незаинтересирано,со Мунтари во тим не знам што очекувате,кога човекот (читај говедото) со самата појава на светов е грешка.Мурињо го немаше на клупа да ги крене играчите како што знае и умее...

Не е ни време ни место за песимистички постови,да се ситат сите на нерешена утакмица ;)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дечки не е работата песимизмот..јас просто се чудам како можите оптимисти да бидете со челзи дека ќе одиме понатаму...па со игра каква што имаме знаејќи го мур сигурно ќе се браниме челзи ваков таков онаков на стемфорд бриџ секогаш е доволно квалитетен и силен да победи било кој тим :toe:.....се андевам дека грешам ама така ми оди некако работата дека ќе испадниме од челзи:toe:..ај ние оптимисти ама миланезите се најсмешни од сите,слепо веруваат дека ќе го поминат манчестер(иако не треба да се замараме со нив, ги посочив како пример)...па како да не бидам песимист кога си играме курташак со една џенова шанса не успеавме 90 минути да направиме со милан останавме на -4 имаме најгнасен рапспоред и налет тоа во никаква форма ние нападот:toe:..не знам за вас ама јас на крајот презадоволен со скудето би бил:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom