Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Ако не тепаме , заслужуваме и да не провоцираш..:toe:

Ajде ајде Думан , главите горе , како да сме ја изгубиле титулата , почеток на првентсво е и за очекување беше ова што го гледавме . Мотивот и моралот кај сите тимови е ист и најтешко за фаворитите е да ги игра првите неколку кола , и лани имавме кикс на стартот со Удинезе кога на домашен изиграа само 2-2 .
Како и да е Сампдорија изигра одлично и на моменти целосно го надигра Интер , ова е меч од кој Мурињо може да извлече многу нешта за во иднина .
Балотели не е кадарен за крилен играч ( Кварезма подитно !!! ), Занети изигра лошо второ полувреме заедно со Маикон , не влечеа топка и немаше кросеви по десната страна, нешто на што сме навикнале . Ибра изигра многу лабаво и на моменти несериозно така да и со нерешениот резултат треба да сме задоволни со оглед дека налетавме на силен противник , а и целиот тим потфрли во вториот дел .
Пред мечот бев скептичен со оглед дека играа со многу незгоден тим во првото коло, така да мене бар нерешениот исход воопшто не ме изненадува , :toe: .
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Тоа е.Добро игравме али некако не напаѓавме како што треба.Е денес се осети колку на Интер му фали класичен играч за врска.А и Сампдорија играше ептен добро,играчите беа многу мотивирани.Тоа е тоа, ама сигурно паметите дека лани започнавме со 1-1... Така ние освојуваме титули :helou:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Што ли се случи во второто полувреме :toe:?! Не ми се верува дека би требало да се радуваме на еден освоен бод :(. Мора да се признае - Сампдорија изигра одлично :icon_neut.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Дојде Муринјо и се на ред треба да тепаме добро е и вака.Онаку Мурињо е под страшен притисок во Италија демек Манчини освои титули сега дај да те видиме,а треба да се знае дека оваа сезона ни Милан Јуве Рома па и Фиорентина не се исти.
Самдорија не е слаба екипа лани партал ги направи на фаворитите и до последно се бореше за ЛШ плус тоа игравме со закрпена одбрана.
Правиот Интер ке го видиме за 1-2 месеци.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Ajде ајде Думан , главите горе , како да сме ја изгубиле титулата , почеток на првентсво е и за очекување беше ова што го гледавме . Мотивот и моралот кај сите тимови е ист и најтешко за фаворитите е да ги игра првите неколку кола , и лани имавме кикс на стартот со Удинезе кога на домашен изиграа само 2-2 .
Како и да е Сампдорија изигра одлично и на моменти целосно го надигра Интер , ова е меч од кој Мурињо може да извлече многу нешта за во иднина .
Балотели не е кадарен за крилен играч ( Кварезма подитно !!! ), Занети изигра лошо второ полувреме заедно со Маикон , не влечеа топка и немаше кросеви по десната страна, нешто на што сме навикнале . Ибра изигра многу лабаво и на моменти несериозно така да и со нерешениот резултат треба да сме задоволни со оглед дека налетавме на силен противник , а и целиот тим потфрли во вториот дел .
Пред мечот бев скептичен со оглед дека играа со многу незгоден тим во првото коло, така да мене бар нерешениот исход воопшто не ме изненадува , :toe: .
тешко е цела недела да гледаш некој пред тебе на табелата...
И лани исто беше мислам со Удинезе 1:1...
Многу дефанзивно, исто како со Купер и Манчини...
Кварезма и Диего под хитно...
Станковиќ, Фиго, катастрофа...
Камбиасо даде максиум, Ибра се оправда со голот а имаше многу малку употребливи топки, башка со рака играше при постигнувањето на голот.
А на занети го удри топката, а не тој нејзе па мислам дека за пенал немаше ни збор...Росети направи доста грешки , не го виде играњето со рака на Ибро Мајсторот а па незнам како виде на крај фаул од Ибра ...Италјанска работа ...компезација.
 
F

fantomX

Гостин
Едноставно кажано, не можите да сте задоволни, не можите ни да сте разочарани.
Прво коло, има уште 37 нови. :tv:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Мислам дека 3те бода беа во кривата глава на Хименез :toe::nerv:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Дојде Муринјо и се на ред треба да тепаме добро е и вака.Онаку Мурињо е под страшен притисок во Италија демек Манчини освои титули сега дај да те видиме,а треба да се знае дека оваа сезона ни Милан Јуве Рома па и Фиорентина не се исти.
Самдорија не е слаба екипа лани партал ги направи на фаворитите и до последно се бореше за ЛШ плус тоа игравме со закрпена одбрана.
Правиот Интер ке го видиме за 1-2 месеци.
Тоа е факт , го реков истото по мечот со Рома во Супер Купот , не треба да се очекува премногу од стартот на првенството кога сите влегуваат со ист мотив , а и како што самиот рече , нецелосна одбрана , Матераци игра по 2 месеца стагнација , а и Кварезма фали ненормално во тимот , се надевам дека и Морати го виде истото од трибините .
А и факт , 1-1 не е лош резултат кога е во прашање гостување во Џенова , каде налетавме на тим кој лани се бореше за излез во Европа и кој имаше само 2 пораза на домашен терен и тим кој влезе премногу мотивирано во овој меч со шампионот од претходната сезона , за очекување беше тоа што го приреди Сампдорија на овој меч .

Мислам дека 3те бода беа во кривата глава на Хименез :toe::nerv:
Ахх Креспо да беше на неговото место .

тешко е цела недела да гледаш некој пред тебе на табелата...

Многу дефанзивно, исто како со Купер и Манчини...
Кварезма и Диего под хитно...
1. Две недели , има пауза .
2. За првиот очекувам утре официјално , али вториот многу тешко , иако уште од првиот пост на темава реков дека мора да се земе еден плејмејкер за средината , го очекував тоа од Мурињо со оглед дека го имаше Лампард на таа позиција во Челзи . Али сепак тешко дека тоа ке се реализира бар до Јануари , го земаа Мунтари за средниот ред , очигледно ке се гради играта преку Кварезма и Маикон , т.е. преку десната страна каде ке бидеме перфектни .
 

JM

Член од
29 јули 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Уживајте момци забавата само што започна, нерешен резултат во прво коло не е којзнае каква трагедија, ништо страшно, а освен тоа не заборавајте дека оваа година приоритет е ЛШ, затоа RELAX има уште многу од сезоната
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
тешко е цела недела да гледаш некој пред тебе на табелата...
И лани исто беше мислам со Удинезе 1:1...
Многу дефанзивно, исто како со Купер и Манчини...
Кварезма и Диего под хитно...
Станковиќ, Фиго, катастрофа...
Камбиасо даде максиум, Ибра се оправда со голот а имаше многу малку употребливи топки, башка со рака играше при постигнувањето на голот.
А на занети го удри топката, а не тој нејзе па мислам дека за пенал немаше ни збор...Росети направи доста грешки , не го виде играњето со рака на Ибро Мајсторот а па незнам како виде на крај фаул од Ибра ...Италјанска работа ...компезација.
Ме потсети, коментаторот на Телма уште пред да почне натпреварот го испофали Станковиќ. Можеше барем неколку минути да почека да види како ќе игра :tapp:. Е што ти е југоносталгија...

Btw дали мене ми се причини или цел натпревар се радуваше на шансите на Сампдорија? Како да сакаше Интер да изгуби. Плус неколку пати ги спомна Милан без причина... :pov:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Ме потсети, коментаторот на Телма уште пред да почне натпреварот го испофали Станковиќ. Можеше барем неколку минути да почека да види како ќе игра :tapp:. Е што ти е југоносталгија...

Btw дали мене ми се причини или цел натпревар се радуваше на шансите на Сампдорија? Како да сакаше Интер да изгуби. Плус неколку пати ги спомна Милан без причина... :pov:
Епа за Милан е човекот лани го приметив и затоа си гледам на ОБН.
Утре 99% од телевизиите во светот ке пренесуват Рома-Наполи а на Телма Милан-Болоња
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Пак почнавте за Станкович . не дека изигра добро , али ако веќе криткувате ајде , ке се дрзнам и јас , каде беше Занети во вториот дел , како воошто да не играше , Фиго ноу комент, Маикон исто , немаше ниеден излет по десната страна а и лошо покри при голот на Сампдорија . Не е само Станквоич оној кој не изигра добро , разочараа сите во вториот дел , се изигра некако многу лабаво , незаинтересирано за втор гол .
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Ме потсети, коментаторот на Телма уште пред да почне натпреварот го испофали Станковиќ. Можеше барем неколку минути да почека да види како ќе игра :tapp:. Е што ти е југоносталгија...

Btw дали мене ми се причини или цел натпревар се радуваше на шансите на Сампдорија? Како да сакаше Интер да изгуби. Плус неколку пати ги спомна Милан без причина... :pov:
Јас го гледав на ОБН ТВ, со 2 коментатори...јаки се еден грешка ако направи другиот корегира...Одлично си ја вршаат работата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom