Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Adriano Wants Stay To Repay Moratti Faith
Enigmatic Inter striker Adriano has attempted to slam the door on the undying speculation tipping him for a move away from the San Siro this summer.

Знам дека не го сакате Адриано многу по сите глупости што ги направи овие 2 сезони, ама мене сепак ми е миленик. Исто и Морати, а Морати кога ќе го прочита ова ќе се стопи и нема да го продаде Императорот. Па така да оваа вест премногу ме радува!!! Со вакви напаѓачи (Адри,Ибракадабра,Креспо,Суазо,Рекоба,Круз....) станавме по офанзивен тим од барса!

Фала ти Адри за лојалноста, ама потрудисе да не заебеш овој пат, никој не дава трета шанса, ама еве ти ја добиваш!!!!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
mite84 напиша:
Киву е 99% во Интер сега гледав на РАИ Киву е во Милано на преговори со Морати чија понуда Рома со сигурнос ке ја прифати 19мил евра 13во кеш и 6 што ги должат за Пизаро а Киву ке потпише на 4 год за плата годишна од 4.5мил евра инаку Киву сака во Интер додека Рома сака да го продаде во Барса
Е ова ме радува.. Се сзасилува одбраната, сега на ред е средниот ред. Има преговори со Деко, па добро би било тој да дојде во Интер.. Иако јас би сакал некој помлад како Кварезма..
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Messi is new Inter player...Noooot џаст кидин

Ете ќе постирав за адриано ама се напишале веќе, Па да ви кажам дека во Милано има старски дом(Милан), а сега ќе се отвара и центар за рехабилитација(Интер). Можи сега слободно и Муту да го земиме и овај Флаки шо го суспендираја на 2 год. :) :) :)
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
353
Поени од реакции
21
I jas gledav u TV deka chivu e blizu do transfer vo Inter daj boze da se osfari ovoj transfer :zlo: . Bi Bilo dobro a ako dojde i Aleks ama tesko
 
А

Адриано

Гостин
Fala za poddrrskata brakja vi rekov ja deka ne si odam od Inter
:D:D:D:D:salut::tv::sport1:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
mite84 напиша:
И Тевез сакал да дојде во Интер меѓу Интер и Реал го избрал Интер
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=336961
http://www.channel4.com/sport/football_italia/jun26b.html
Е па ова е премногу.. Некој мора да замини.. Рекоба и уште еден од напаѓачите.. Ибра или Адриано.. Тевез, Креспо, Суазо, Круз, Ибра.. и вака се можеби многу напаѓачи од светска класа.. (да предпоставиме дека Адриано ќе го дадат).. Кој ќе биде прв тим а кој резерва.. Ќе има проблеми.


И еве официално на интер.ит.. Суазо е играч на Интер!
http://inter.it/aas/news/reader?N=26766&L=en
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
мое мислење...Круз+пари=Киву...Рекоба+пари=Агуире(Атлетико М.)...
Остануваат Креспо,Ибра,Адри,Суазо...ако ојме според ова...тевез може да дојде и да игра шпиц заедно со Креспо,Ибра или Суазо...а пак Адри може да игра малце по повлечен (формација 4-3-1(адри)-2)...или пак тевез ке игра по повлечен или евентуално крило...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Za круз не ми се верва сепак ај би можело дасе деси. Ама ова второто никако АГЕРО(е правилно) лани потпиша и тоа за преку 20м евра и е голем талент иако не се покажа баш нај нај ова сезона и нема шанса да го дат. Рекоба не го продаваме тој си бега му истеква договорот така да нема шанса за тој трансфер. Друго за ова такттиките до негде се сложвам со тебе и мислам треба да се кандидираш за наследник на Манчини. :)


Поздрав.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
:))))))))))))))))))))))))))))))
да,да секако! :)

сите нека си одат,само Ибра не...на Интер му фалеше играч со шампионски менталитет,му фалеше лидер...Ибра ги има двете особини,сега ако си ојде тој и ние чекаме Адри да се врати...тешко нас...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
Јас мислам треба да ја искористат сега шансата што се укажува со Тевез.. Ако замине во дрѕг клуб потоа ќе биди многу потешко за да дојди во Интер, а сега од Вест Хем голема е можноста, а и тој самиот сака.. А и можеби е време Адриано да замини.. Да земат некоја пара за него и да вложат во Тевез.. А Круз е златен џокер во Интер.. тој треба да си остани.. супер играч.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Абе со Ибра и Тевез...ке нема потреба за џокери...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
Crazy P0Y0L напиша:
мое мислење...Круз+пари=Киву...Рекоба+пари=Агуире(Атлетико М.)...
Остануваат Креспо,Ибра,Адри,Суазо...ако ојме според ова...тевез може да дојде и да игра шпиц заедно со Креспо,Ибра или Суазо...а пак Адри може да игра малце по повлечен (формација 4-3-1(адри)-2)...или пак тевез ке игра по повлечен или евентуално крило...
Не верувам Адријано да се снајде на таа позиција. Подобро е ова второво, Тевес да игра поповлечен. Што е до мене, на Интер не им треба напаѓач, им треба некој средишљнак како Кварезма на пример.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom