Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Една поналку лоша вест, Можно е да нема калчо на ТВ видендов, денес имаше состанок и не е пронајдено решение за ТВ правата, колку што разбирам најверојатно ќе има само на телевизиите што се плаќа да следиш, можно е да сум и грешка ама ова е насловот во кориере
niente calcio in tv Respinte offerte Rai e Mediaset
Тоа е сигурно само за во Италија. Имаaт продадено права за цел свет, телевизиите си имаат веќе платено. Ако нема преноси узбуна ќе кренат големите спортски телевизиi, па после може и да ги тужат Раи. Важно ние да гледаме :)!

Браво за Кака, почитувам реални фудбалери што знаат да признаат кога некој е подобар :tv:.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.152
Среќен роденден на Мунтари и Максвел!

Добро бе колку играчи имаме па секој ден да има некој роденден? :nesum:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Среќен роденден на Мунтари и Максвел!

Добро бе колку играчи имаме па секој ден да има некој роденден? :nesum:
... и секој ден да се повредува некој -.- :nerv:

BTW спортскиот директор на Самдорија:
Marotta: Inter Are A Battleship :vozbud:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Абе на Телма мора да има фудбал!Правата се откупени за уште 2 или 3 години!Вероватно оваа фрка е за регионалните телевизии тамо!
 
P

PewDiePie

Гостин
Тоа е сигурно само за во Италија. Имаaт продадено права за цел свет, телевизиите си имаат веќе платено. Ако нема преноси узбуна ќе кренат големите спортски телевизиi, па после може и да ги тужат Раи. Важно ние да гледаме :)!

Браво за Кака, почитувам реални фудбалери што знаат да признаат кога некој е подобар :tv:.
SI ZNAE KAKA DEKA MILAN E PODOBAR NE SE SEKIRAJ :toe:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
SI ZNAE KAKA DEKA MILAN E PODOBAR NE SE SEKIRAJ :toe:
И ај сега вака ќе се расправаме како мали деца овој е подобaр, оној е подобар. Штом сум во фан клуб Интер сигурно за мене, а и за другите фанови Интер е подобар! Ќе те потсетам дека ова не е фан клуб Милан за да реплицираш и не е тема Италијанско првенство за да се расправаме за вакви работи. Колку Милан е добар таму пишувај. Плус ја коментиравме изјавата на Кака за Интер :wink:, а не каков е Кака во Милан.

Нека им е среќен роденденот на Мунтари и Максвел! Изгледа скоро сите од Интер се родени во јули или август :).
 
А

Адриано

Гостин
утре во 6 часот во Нион следи ждрепката за ЛШ! совет до Димитар и Fantom_oh да се отвори темата ЛШ ако не е отворена!
Дај нека ни се паднат некои офци да пострижиме за првиот дел од сезоната да се фокусира на италијанско а вториот на ЛШ.
на 16 и 17 Септември е првото коло!
 
P

PewDiePie

Гостин
И ај сега вака ќе се расправаме како мали деца овој е подобaр, оној е подобар. Штом сум во фан клуб Интер сигурно за мене, а и за другите фанови Интер е подобар! Ќе те потсетам дека ова не е фан клуб Милан за да реплицираш и не е тема Италијанско првенство за да се расправаме за вакви работи. Колку Милан е добар таму пишувај. Плус ја коментиравме изјавата на Кака за Интер :wink:, а не каков е Кака во Милан.

Нека им е среќен роденденот на Мунтари и Максвел! Изгледа скоро сите од Интер се родени во јули или август :).
E DA SI MI ZIV I ZDRAV AMA NE JA SVRTEV JAS TEMATA TUKU VIE KAKA KAZAL DEKA KE SE ROKAME SO VAS ZA TITULA A NE DEKA INTER E PODOBAR NE IZVRTUVAJTE ZBOROVI KAKO VAS VI ODGOVARA...A TOA DEKA SO VAS KE BIDE GLAVNATA BITKA ZA TITULA E TAKA JUVE NIKOJ ASALEN NE KUPIJA ROMA SAMO BAPTISTA TAKA DA......:toe:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
E DA SI MI ZIV I ZDRAV AMA NE JA SVRTEV JAS TEMATA TUKU VIE KAKA KAZAL DEKA KE SE ROKAME SO VAS ZA TITULA A NE DEKA INTER E PODOBAR NE IZVRTUVAJTE ZBOROVI KAKO VAS VI ODGOVARA...A TOA DEKA SO VAS KE BIDE GLAVNATA BITKA ZA TITULA E TAKA JUVE NIKOJ ASALEN NE KUPIJA ROMA SAMO BAPTISTA TAKA DA......:toe:
Дечко твој е проблемот ако не можеш да го преведеш ова: Кака:The principal objective is to win the Scudetto but I believe Inter will be the team to beat this season.
Никој ништо не извртува, прочитај уште еднаш што вика Кака според goal.com
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Член од
5 август 2007
Мислења
3.585
Поени од реакции
2.608
The meeting has been finished, and Branca was absent all day. Mendes seemed to be the most pleased of them all, and it seems to be happy times for all parties. Whatever that means.
But it seems as if the meeting finished with a conclusion and an official word will come in the next days.

Quaresma also trained with the team today.

Oва е од forzainterforums.com баткава изгледа има некој таму што му кажува.....АЈДЕЕЕ БЕЕЕ ПОБРЗОО не можам појче да си ги кинам нервиве!!!!!!!!!!!:toe:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
“Mourinho’s preparations seem a bit too strange to me,” Mihajlovic told Tuttosport.

“It’s not usually the case that teams train with the football from the very first day of pre-season.


Па да, штом му бил десна рака на Манчини се навикнал на недисциплина и на тренинзи на кои играчите забушаваат. Нормално дека ќе му биде чудно да се тренира како што треба и плус со топка уште на првитe тренинзи. Тој нека си се исчудува колку сака важно играчите да бидат во добра форма :)!
 
F

fantomX

Гостин
Чекај бе, Михајлович е еден од помошниците на Мурињо?:jaj:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom