Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Шо бе Адриано 18 месеци суспензија? Нема смисла ова.. Споредете со боксот шо му мавна на тој од валенсија и тоа во лига на шампиони.. ова ништо не е..
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Шо бе Адриано 18 месеци суспензија? Нема смисла ова.. Споредете со боксот шо му мавна на тој од валенсија и тоа во лига на шампиони.. ова ништо не е..
Тоа и јас се чудев. Овој само го оттргна со глава. Не ми е јасно. Изгледа таму законите се многу построги од законите во Европа. :pipi:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.702
Поени од реакции
43.806
Тоа и јас се чудев. Овој само го оттргна со глава. Не ми е јасно. Изгледа таму законите се многу построги од законите во Европа. :pipi:

Построги у ситуацијава е ептеен благ збор , да важеше истото во Италија , Матераци на 23 години ке завршеше со активно играње фудбал , у Европа за таква ситуација ко онаа со Адриано и жут знаат да дадат .
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
глупости повторно медиумска хајка против адри и индиректно интер , 18 месеци ?!?!?!?!??!? тој педерот наваро колку доби 4 или 5 месеци суспензија а му го здроби носот на бурдисо ... де роси колку доби на светско за лактот против САД ?

СУПЕР МАРИО повторно !!!!!!! два гола против емполи во финалето на копа карневале против емполи. интер победи на пенали 7 : 6
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
Метла бе ајде, какви 18 месеци казна за ова... глупости, ццц бетер од M-Express сте станале, трачарите тука :pos2: максимум 1-2 натпревари за ова, ја би му дал пофалница :)
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Ај молим те не го споредувај со Пато. Overrated :kesa:.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Може не треба да го споредува со Пато ама Балотели ке стане играч од светска класа!Колку е висок а каква контрола на топка има!Алал нека му е!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.702
Поени од реакции
43.806
http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=586672

Шо прави овој Манчини бе Кинески ѕид.Покрај Камбиасо цц

Јес да е од најтрачерскиот фудбалски сајт али сепак доказ за лошата трансфер политика на клубот , не верувам дека ке се реализира трансферов , али доколку еден ден истиов бидне , едно големо Хррррк ПУ до Морати и Манчини ,со двајца централни дефанзивци у прв тим ( не веруем дека Диара би го земале ко алтернатива за Камбиа ) and the club goes down , мада за 100 годишнина не веруем дека Диара би бил приоритетна цел .
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Може не треба да го споредува со Пато ама Балотели ке стане играч од светска класа!Колку е висок а каква контрола на топка има!Алал нека му е!
Со тоа што пишав дека не треба да се споредува со Пато сакав да кажам дека тотално немам почит спрема Пато и дека мислам дека е преценет. Балотели е друга приказна, Интер не излегоа во медиумите со вест дека имаат светско чудо во тимот, дека едноставно имаат wunderkind туку оставија Балотели сам да се докажува, и тој успешно го направи тоа. Wtf, кај е Пато шо го лажел цел противнички тим со редење на топката на рамо? Јас уште го немам видено, само го имам видено да постигнува голови од позиција од која Пипо Инзаги многу поатрактивни голови би дал. Толку од мене. . .
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.702
Поени од реакции
43.806
Со тоа што пишав дека не треба да се споредува со Пато сакав да кажам дека тотално немам почит спрема Пато и дека мислам дека е преценет. Балотели е друга приказна, Интер не излегоа во медиумите со вест дека имаат светско чудо во тимот, дека едноставно имаат wunderkind туку оставија Балотели сам да се докажува, и тој успешно го направи тоа. Wtf, кај е Пато шо го лажел цел противнички тим со редење на топката на рамо? Јас уште го немам видено, само го имам видено да постигнува голови од позиција од која Пипо Инзаги многу поатрактивни голови би дал. Толку од мене. . .

Иам пишувано на оваа тема неколку страни уназад , MarkoCrnio нека ти текне дека Пато Милан го земаа за 22 милиони евра , и нормално е дека медиумите од него ке очекуваат со играта да ги оправда средствата потрошени за него ( ем знаеме дека Милан оваа сезона имаа проблеми во нападот така да медиумите гледаа во Пато излез од таа криза ) , плус нека ти текне и Руни колку беше " преценуван '' ( иако истово не е преценување него у принцип нормална работа ) па еве го денес лом праи , Балотели има тенденции да стане еден од најдобрите класични напаѓачи во светов , а Пато е олраунд играч т.е. може да биде и полушпиц и најистурен во нападот така да и на двајцата им претстои одлична иднина , јас не би ги споредувал двајцата бидејќи негуваат различни стилови на игра во кои и двајцата одлично се снаоѓаат и ќе се снаоѓаат .
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
А

Адриано

Гостин
пато од ѕвезда има само пуцфал коса ништо повеќе!
А од Балотели верувајте ми ке проплачат сите голмани во сериа А!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom