Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Едноставно некои утакмици не се за т.н. собиранка :)

Против Барса на Ноу Камп, без Меси и Ибра и остала багра заболена од свински грип... Мислам ви се чудам на паметот што се кладевте у аватари на една ваква утакмица...
Едноставно СИТЕ знаевме дека ова беше must win утакмица за Барселона, тоа и го направија. Шампиони се во ЛШ, најдобар фудбал играат, заслужено победија...
Го гледав прво полувреме, второ полувреме фино лепо си заспав. Кружење околу наш 16ик, Мурињо чува резултат, Барса ако сака, изгледа ко да може уште 5-6 комада да збрца...

И да, Цезар топ ги фати ударите со глава на еден црнец у прво полувреме и на Чави на почеток на второ... Се што се дешавало после тоа ... Zz'zzzzz'zzzz
 

BillyRijeka

BillyRijeka
Член од
3 февруари 2009
Мислења
84
Поени од реакции
15
поздрав од интеристите кои гостуваа во Ноќ со Шампионите!
реков уште пред да отидам дека одиме со цел да се претставиме и да покажеме како се навива за клуб. Тоа и го направивме, се надевам дека некои други "навивачи" ке имаат храброст барем 3-4 души да се соберат иако се сомневам во истото.
Кога го договорив гостувањето во емисијата сметав дека Филе ке биде домаќин ама сепак Филе имал поинаква замисла за вечерашниот изглед на програмата. не Пречека Иван Мирчевски фин човек, многу пријатен ни објасни како ке се одвива емисијата итн.
негативно беше што студиото беше празно, само ние на главната трибина и Иван со Миленко.
Јас колку што знам Иван води музички емисии и во тоа е најдобар сепак фудбалот не му е јака страна ама успеа да ја спроведе и оваа емисија, миленко беше таму да објасни зошто победа доби казна од уефа. Иван воопшто не ни даде шанса ниту да се претставиме ниту да објасниме како се формиравме(впрочем и времето беше кратко) а кога веќе се виде дека Интер не доаѓа по бодови туку да се брани(ке коментирам покасно и за тоа) немаше потреба да се коментира едноставно оставивме да се догледа емисијата.
Како прво гостување во емисија на БИЛО КОЈ фан клуб во македонија мислам дека се покажавме супер, криво ми е што немавме шанса ниту да поздравиме некого, ниту да зборуваме повеќе но тоа е тоа овакви шанси не ги даваат секому!
За крај поздрав уште еден до сите кој не гледаа и специјален до Фидели Клуб Хрватска кој не следеа преку сателит.
evo mogu da kažem da sam Vas pratio, iako mi je stream štekao, ali viđeni jeste i bilo mi je drago da ste bili u tako velikom broju u studiu...

pozdrav iz Hrvatske... FORZA INTER

karte za Rubin sam rezervirao i pošto nemam negativan skor na Meazzi , slobodno igrajte keca na kladionici...
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Не да беше за Барса,повеќе од очигледно е дека беше за Барса...Не ги извади од уста...лелеле каква фантастична игра ллелеллеле педро педро,да напоменам ги нема меси и ибра,каква фантастична игра на барселона,со овие 2 постигнати гола завршен е веќе натпреварот...:tapp:

Проблемот е кој игравте против милан коментаторот на Телма нашата легенда која очигледно све знае т.е. Дарко до небо го величеше интер ама тогај ви одговараше и по омоти го носевте и го цитиравте и слично а сеа не чини нели ? па нормално дека да , пошто е глупо да гледаш утакмица а коментаторот да ти го с*ре клубот цело време. Виде сега како е ако ништо друго , бдВ Барса изигра фудбал ве остаеја на место а и Маикон некако се изгуби на утакмицава како и свите други нели ? Педро сол го напрае ... ама што е тука е се надевам дека ќе одите понатамо со победа во последно коло зош сакам да гледам италијани понатамо у ЛШ секако едниот дуел од чера против французите го добија Фиорентина остануаа вечер милан и Јуве да досреда работа :wink: а до следна прилика спортски поздрав :smir:
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Интер со победа оди во осминафиналето без оглед на исходот од мечот Динамо- Барса. Ако одиграат нерешено, а Динамо победи, Интер отпаѓа. ( може да помине ако Динамо не победи и во случај нерешеното да не биде поголемо од 0-0, значи 1-1, 2-2 итн.). .
И со 1:1 Интер ќе се пласира во 1/8 финале пред Рубин. Би имале ист меѓусебен дуел, Интер гол разлика 6:7, Рубин 5:6.
Ама од математикиве нема никаква корист...Интер и така ќе ги победи во последно коло :pipi:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Мењав Аватар =) Поштен сум , си стојам на збор !

Една недела така каталонец 5 ?
Тебе добро ти седи.. а мене ме закопа со аватарот, не идам сеа на форум 1 недела :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пер сеедно ми е =) после интер , Барса ми е најомилена екипа , али ипак Интер си го ставам као прв и поштено си го носам :))
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Пер сеедно ми е =) после интер , Барса ми е најомилена екипа , али ипак Интер си го ставам као прв и поштено си го носам :))
Мурињо да го ебеш у гз,ти ги расипа плановите :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Проблемот е кој игравте против милан коментаторот на Телма нашата легенда која очигледно све знае т.е. Дарко до небо го величеше интер ама тогај ви одговараше и по омоти го носевте и го цитиравте и слично а сеа не чини нели ? па нормално дека да , пошто е глупо да гледаш утакмица а коментаторот да ти го с*ре клубот цело време. Виде сега како е ако ништо друго , бдВ Барса изигра фудбал ве остаеја на место а и Маикон некако се изгуби на утакмицава како и свите други нели ? Педро сол го напрае ... ама што е тука е се надевам дека ќе одите понатамо со победа во последно коло зош сакам да гледам италијани понатамо у ЛШ секако едниот дуел од чера против французите го добија Фиорентина остануаа вечер милан и Јуве да досреда работа :wink: а до следна прилика спортски поздрав :smir:


Како моеш да споредуваш гостин во емисија со коментатор ?

Гостинот не е обврзан да биде неутрален така ? А шала на страна ... 3-0 во прво полувреме ... со шанси за уште 3 и 60мин. 4-0 .... значи 30мин курташак играње ....Немаа ни игра ни неигра ... Што да каже?

ИНТЕР ПЕДЕРИ ДЕКА НЕ ЗЕМАВ ЗЛАТНА КОПАЧКА ДУР ИГРАВ КАЈ НИВ ?

-.- Мало морген

Глупа споредба
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Пер сеедно ми е =) после интер , Барса ми е најомилена екипа , али ипак Интер си го ставам као прв и поштено си го носам :))
Уште подобро :)
Мене после Интер ми е Реал...
Само аватарот нема врска со тоа, како и да е го серам Интер со сликата :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.339
Поени од реакции
6.264


Вака не се чува играч. :nenene:
добро де се случуваат грешки! ја колку што знам човечки е да се згреши и дел од секоја екипа е и поразот!
рековме сите овдека од резултатот не сме изненадени, на барса и беше очајно потребна победа, а интер и со нерешено во последното коло ке се квалификува понатаму.
единствено од оваа утакмица изненади лошата игра, јес дека излегоа со деструктивци во средината ама кои, камбиасо,занети,станкович и мота тројца од овие се светски играчишта имиња што оставиле белег на фудбалот. тие деструктивци наместо да ја умртват играта и да не дозволат барса да се пресели уште првата минута кај нас многу работи ке беа поинаку. ама реков грешки се случуваат и ова е натпревар кој интер брзо ке го заборави!
за потсетување е фактот што Интер овој тим го гради од септември 2009 а барселона овој тим го гради од 2007.

и за крај пријателе, ти најмалку треба да се секираш за исходот на Барса-Интер ти можеш едно севен ап да се напиеш и да се надеваш дека тимот што си го носиш во потпис ке почне да игра фудбал за барем италијанското да ни го направи поинтересно.
 
B

Beck's

Гостин
добро де се случуваат грешки! ја колку што знам човечки е да се згреши и дел од секоја екипа е и поразот!
рековме сите овдека од резултатот не сме изненадени, на барса и беше очајно потребна победа, а интер и со нерешено во последното коло ке се квалификува понатаму.
единствено од оваа утакмица изненади лошата игра, јес дека излегоа со деструктивци во средината ама кои, камбиасо,занети,станкович и мота тројца од овие се светски играчишта имиња што оставиле белег на фудбалот. тие деструктивци наместо да ја умртват играта и да не дозволат барса да се пресели уште првата минута кај нас многу работи ке беа поинаку. ама реков грешки се случуваат и ова е натпревар кој интер брзо ке го заборави!
за потсетување е фактот што Интер овој тим го гради од септември 2009 а барселона овој тим го гради од 2007.

и за крај пријателе, ти најмалку треба да се секираш за исходот на Барса-Интер ти можеш едно севен ап да се напиеш и да се надеваш дека тимот што си го носиш во потпис ке почне да игра фудбал за барем италијанското да ни го направи поинтересно.
a proslite timovi,od kogaj gi gradea:) neli e polesno da prifatis deka vo LS ste tapa
 
G

Gray Foxx

Гостин
за потсетување е фактот што Интер овој тим го гради од септември 2009 а барселона овој тим го гради од 2007.
Подобро смислете ново оправдање ова веќе преминува во очај. Исто како шо сметавте дека можете да го тепате европскиот шампион на Ноу Камп пред 100 000 гледачи бидејки бил под притисок, сега наеднаш тимот Барса го градела од 2007 година. У јеа.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.339
Поени од реакции
6.264
a proslite timovi,od kogaj gi gradea:) neli e polesno da prifatis deka vo LS ste tapa
ти следиш фудбал или на даљинското седиш за време на утакмица?
ако не гледаше лани како интер беше зависник од ибрата тогаш џабе ги гледаш сега!
ако не се разбираш од трансфери не се мачи ни да ги отвораш порталите!
во тимот на интер има 6 нови првотимци, а колку играчи донесе барса летово? ибра и максвел од кои само 1 игра прва постава.
не трескај зелени прочитај пред да постираш-впрочем ова е и прво правило на форумот!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom