Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
http://goal.com/en/news/1716/champions-league/2009/11/24/1645878/barcelona-are-still-miles-ahead-of-us-inter-coach-mourinho
еве го и дотичниов со коментар
иначе во која ситуација имаше пенал,можда сум ја преспал??:salut:

Коа Пујол го бутна Ето у дуел , мада немаше везе , на таков меч такви пенали никогаш не судат (асални судии) ....И Самуел и Лусио го оптегнаа Анри па не доби пенал ,здравје !
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Зимава треба да се донесат играчи за средниот ред,не може уште да се потпираме на се постарите Дејо и Занети...нека се учат полека да ја грејат клупата и да добиваат шанса од клупа со послабите екипи и полека нека си размислуваат за пензионирање...

Пандев е пред вратите на Интер и не треба да се донесе само тој,уште треба да се носат играчи,мада јас највеке сакам да се доведе некој како Лавеци и Хамшик,како Есиен и Лампард,борбени играчи кој се борат на секој дел од теренот,опасни по противникот на секој дел од теренот,експлозивни играчи.


Нападот да не се чепка,најдоброто оружје ни е нападот сеа за сеа...

Мурињо се надевам ке се освестиш еднаш засекогаш...
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.353
Поени од реакции
6.349
Како прво голема критика до Канал 5, вклучување во утакмица на 1 мин и 15 сек, до 5 минута се чекаше коментаторов да ги каже составите. На дечкиве од Велес не им посветија ни две минути, да ги прашаа нешто како што треба, да им дозволат да кажат дека биле во Италија да го гледаат Интер итн.
поздрав од интеристите кои гостуваа во Ноќ со Шампионите!
реков уште пред да отидам дека одиме со цел да се претставиме и да покажеме како се навива за клуб. Тоа и го направивме, се надевам дека некои други "навивачи" ке имаат храброст барем 3-4 души да се соберат иако се сомневам во истото.
Кога го договорив гостувањето во емисијата сметав дека Филе ке биде домаќин ама сепак Филе имал поинаква замисла за вечерашниот изглед на програмата. не Пречека Иван Мирчевски фин човек, многу пријатен ни објасни како ке се одвива емисијата итн.
негативно беше што студиото беше празно, само ние на главната трибина и Иван со Миленко.
Јас колку што знам Иван води музички емисии и во тоа е најдобар сепак фудбалот не му е јака страна ама успеа да ја спроведе и оваа емисија, миленко беше таму да објасни зошто победа доби казна од уефа. Иван воопшто не ни даде шанса ниту да се претставиме ниту да објасниме како се формиравме(впрочем и времето беше кратко) а кога веќе се виде дека Интер не доаѓа по бодови туку да се брани(ке коментирам покасно и за тоа) немаше потреба да се коментира едноставно оставивме да се догледа емисијата.
Како прво гостување во емисија на БИЛО КОЈ фан клуб во македонија мислам дека се покажавме супер, криво ми е што немавме шанса ниту да поздравиме некого, ниту да зборуваме повеќе но тоа е тоа овакви шанси не ги даваат секому!
За крај поздрав уште еден до сите кој не гледаа и специјален до Фидели Клуб Хрватска кој не следеа преку сателит.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.159
Поени од реакции
28.932
Слаба игра денес дечки. Ајде ќе идете у нокаут фаза.
Него што ми беше зборот. Гледав 20 мин и коментаторот го отепа со Барса.
Кога му направи бодичек Киву на Иниеста вика "Што се однесува до мене ја и црвен би му дал" :tapp:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Сега треба само да се победи Рубин.Барса беше подобра денес не ни даде голови од акција туку од прекини на грешка на Интер си ја играа они нивната игра која ми станува досадна само масират топка.
На Барса само Челзи може да им разбие игра.

Кај Интер проблемот е што некои играчи немат победничи менталитет и самодоверба и се покакуват во вакви натпревари.

Ова исто излезе како Манчестер 0-0 0-2

Сепак мислам дека Интер со Снајдер и без него не е исто.
Извини ама морам да дадам мал коментар за болдот. Првиот гол беше постигнат од прекин т.е од корна, а вториот ?? и тој да не беше од прекин ?? Немој, те молам не зезај, едноставно вториот гол падна по одлично изработена акција, акција буквално како од фудбалските учебници.:toe:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Хахах коментаторов очигледно е против Интер или за Барса.

Приказната е завршена вика у 25 минута
Не да беше за Барса,повеќе од очигледно е дека беше за Барса...Не ги извади од уста...лелеле каква фантастична игра ллелеллеле педро педро,да напоменам ги нема меси и ибра,каква фантастична игра на барселона,со овие 2 постигнати гола завршен е веќе натпреварот...:tapp:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Слаба игра денес дечки. Ајде ќе идете у нокаут фаза.
Него што ми беше зборот. Гледав 20 мин и коментаторот го отепа со Барса.
Кога му направи бодичек Киву на Иниеста вика "Што се однесува до мене ја и црвен би му дал" :tapp:
Значи дека коментаторов навиваше за барса тоа од авион се гледаше ок тоа. Ама фаулот можеше слободно да биде за црвен. Кај му мава лакт у тело, уште и доле со колено мислам дека го удира. малку посилно да беше можеше Иниеста да се повреди. Ама да не навлегуваме у приказни.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Мењав Аватар =) Поштен сум , си стојам на збор !

Една недела така каталонец 5 ?
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Мењав Аватар =) Поштен сум , си стојам на збор !

Една недела така каталонец 5 ?

Поштувам поштени луѓе:smir::smir::smir:

Иначе да, една недела, е сеа ако ти се уарни можеш и повеќе али ипак твој избор.:icon_lol:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.245
Поени од реакции
4.273
Вака сеа ко прво коментаторов беше за барса, тоа на киву не беше за црвен туку тоа на пујол со две нозе врз милито беше повеќе за црвен,и вакви запалени фанови од други клубови не сум видел до сеа значи повеќе сакаат да изгуби интер него да победи нивниот клуб:toe:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Aх Мурињо види по пут за назад накај Милано кај се твоите кохоњес ебате идиотот, со кој памет со таква игра против Барса бе.
Капак на све коментаторот ме испоизнервира и глеав Ливерпул после у второ си пукав сеири ( и хејт ливи) неможев да го слушам више, на овој да му се забрани доживотно коментирање кај игра Барса.

Друга работа може некој да ми ги објасни накратко математиките сеа за утакмицата со Рубин ??

Зашто Интер играше со играч помалу днска, т.е без десен бек ?? :tapp:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.245
Поени од реакции
4.273
Барса има 8 бода,интер и рубин по 6 бода со тоа што интер има гол разлика 5-6,рубин 4-5, ако заврши нерешено и оваа тогаш ке бидат исто во мегусебните дуели а според гол разлика и двете екипи имаат по -1,па така да според мене би требало главен да биде нашиот гол на гости против рубин во случај секако на меаца да биде 0-0,а ако биде 1-1 валда кој има дадено повеќе погодоци вкупно тој иде а тоа сме за срека ние и тоа за само еден гол повеќе даден од нив
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Inter ispaga samo ako izigra 2-2 ili ako izgubi od Rubin ili ako Dinamo ja pobedi Barca a Inter i Rubin igraat nereseno(so ne vervam deka ke se sluci ova vtorovo)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.012
Aх Мурињо види по пут за назад накај Милано кај се твоите кохоњес ебате идиотот, со кој памет со таква игра против Барса бе.
Капак на све коментаторот ме испоизнервира и глеав Ливерпул после у второ си пукав сеири ( и хејт ливи) неможев да го слушам више, на овој да му се забрани доживотно коментирање кај игра Барса.

Друга работа може некој да ми ги објасни накратко математиките сеа за утакмицата со Рубин ??

Зашто Интер играше со играч помалу днска, т.е без десен бек ?? :tapp:
Интер со победа оди во осминафиналето без оглед на исходот од мечот Динамо- Барса. Ако одиграат нерешено, а Динамо победи, Интер отпаѓа. ( може да помине ако Динамо не победи и во случај нерешеното да не биде поголемо од 0-0, значи 1-1, 2-2 итн.). Пораз не доаќа предвид во никој случај.
Има и варијанта Барса да отпадне која е малку веројатна. Треба да има победник на дуелот Интер-Рубин и Динамо да победи со 2-0. Во тој случај Динамо и Барса би имале ист број бодови и би се гледал меѓусебниот дуел а во првиот Барса победи со 2-0. Бидејќи би биле исти во овие дуели, во игра влегува гол разликата која во тој случај би гласела 8-7 за Динамо и 5-4 за Барса, со што Барса би отпаднала. Во случајов победникот од дуелот Интер-Рубин би имал 9 бода а Динамо и Барселона по 8.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom