Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
F.А.
Кире
Ја

Сеа за сеа тие се сигурни, Ибракадабра би требало исто да дојде, за Грејт ја гарантирам, преку моб ке го договориме, остали бе остали ?
Другарчиња да ве информиран дека утре нема да можам да дојдам, ако се собирате убаво да си поминете. На наредна средба обавезно доаѓам, може и со Јуве да биде ако некој сака. Колку за потсетување за тие што не ме памтат јас бев вториот што пристигна на минатата средба, тој високиот.
За утакмицата мислам дека составот ќе биде стандардниот, само дилема ќе има помеѓу Станковиќ и Мота, иако мислам дека Деки има повеќе предност, а моше мурињо да стави плус деструктивец за сметкана наппад, иако не ми се верува. Со оглед на тоа што другата утакмица се игра порано, евентуален нерешен резултат таму, може да влијае на играта и на апетитите на двете екипи и на овој натпревар.
Мислам дека и нас тој резултат најмногу ни одговара, зошто со пораз утре во последно коло ни одговара и нерешено.
Поздрав!!!!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
6.069
Болест пер= (
Па поболна работа е да не дојдеш и да не ја прославиш победата со сите фанови на интер и да гледаш како ибра плаче што неговиот клуб испага во групи:toe:,знам дека моземе да ја совладаме барса која највероватно ке игра без меси али и да игра ние моземе бидејки ке бидат под голем притисок да победат.Ајде сите да се собреме во што поголем број натпреваров ке биде лудницаааа:helou:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ја реков , мерак ми е Барса да испадне само ради Ибрахимовиќ , иначе ептен ја поштувам као екипа и најјак фудбал играат.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Ја реков , мерак ми е Барса да испадне само ради Ибрахимовиќ , иначе ептен ја поштувам као екипа и најјак фудбал играат.
Мене ме интересира само ние да обезбедиме пласман, а за Барса што сака нека прави. Само заради тоа сакам да ја совладаме утре.
Ќиву ке игра десно, како и Жулио Цезар, Маикон, Лусио и Ќиву... Ги смешав малце. Занети? Тој е историјата на овој тим.“
Значи Маикон десно, Киву лево неизвесно е уште Кордоба или Самуел покрај Лусио? Не го сватил ова... :)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Значи Маикон десно, Киву лево неизвесно е уште Кордоба или Самуел покрај Лусио? Не го сватил ова... :)
Сам така изјави. Провери на официјалната страниц на Интер. :wink:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Сам така изјави. Провери на официјалната страниц на Интер. :wink:
Ок, само малку збунувачки е. :)
Најверојатно ќе играме со стандардните Маикон, Лусио, Самуел, Киву во одбрана.
Мурињо знае како ќе наспапи утре, а ние можеме да предпоставуваме па ќе чекаме до утре некаде кај 20:00 да ги видиме и составите :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.480
Taка нека биде, наредна собиранка нека биде Јуве, за утре одлагаме !!
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
за утре со барса како со гледам и по изјави на муринјо и по атмосвера у екипа ми стои дека треба многу да се очекува утре а и барса не е тоа тоа од минатата сезона има чести киксови па така може многу да се очекува.ај подршка утре од сите фанови па се надеваме на пласман понатаму уште утре.позззз
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Утре да се надеваме дека Златан и седумте џуџиња ќе кружат само.За добар резултат ќе ни треба перфектна одбрана сресниот ред не сум убеден дека ќе изигра добро бидејки немат брзина да им парират.Да се надеваме некоја прецизна топка на контра до Ето и да ги решиме потоа едно добро катанаџо не за џабе сме го измислиле.
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Утре да се надеваме дека Златан и седумте џуџиња ќе кружат само.За добар резултат ќе ни треба перфектна одбрана сресниот ред не сум убеден дека ќе изигра добро бидејки немат брзина да им парират.Да се надеваме некоја прецизна топка на контра до Ето и да ги решиме потоа едно добро катанаџо не за џабе сме го измислиле.
Мислам дека денес ЕТО ке пукне!!!
Дека ке се дешава Хаос!!!
Ја уплатив на две лифчиња по 250 ден со точен резултат....
Сонвев нешто па ете , да си ја пробам среката...
Едниот беше 1-0 за Барса , ужасен кошмар!!!
Другиот беше 1-3 за Интер , нешто феноменално!! :)
Знам дека Ето го даде последниот гол :)

- Извинете сите што ве замарав за Јубилејниот дрес, за кај можи да го набавам!
Па се знае бе батка , пак го пуштија во продажба...
Моја срека

- Собиранка нешто в Охрид???
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Nisto od sobirankata?:icon_frow

Steta,pozdrav do site i se nadevam vecer ke se plasirame vo sledno kolo.
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Здраво дечки , ме нема долго време ... факс ово оно .. Него какво одложување на собиранката ??? јас имам уште 2ца со мене , значи , јас Енгин ,Тоше и другар од Тоше , глеав погоре уште 3ца има ... ајде собирајте се не се пропушта ова :helou:
и ..

engin
tose
drugarot od tose :)
syn
kire
|F.A|
Ibrakadabra
TheGreat

Kaј сте другите ? Алооо :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
6.069
Абе има време ако се собереме до 10 души ке глеаме до сеа сме сигурни-jas(kire),fa,syn,engin + 2 ca drugari,k.warrior sakal da se priavi gleam,значи до тука сме 7 души сигурни ни треба уште 2-3 да се исполни условот би мозел да дојде ибракадабра и асав и идеме:toe:,ајде дечки вазна ни е утакмицава ке биде пекол.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom