Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.438
Поени од реакции
6.653
Договорено!!!

ко за тебе еве овај
:icon_lol:

Значит 19.08 - 20.08 (3:45)
пошто се ближи рокот а сеуште не е дојден плејмејкерот го молам господинот Коста интериста да го вметне својот нов аватар.:smir:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Денес треба да се договори снајдер со интер агентите се во дортмунд во завршни фази од преговорите се казува цена од 15 милони евра ке видиме дали е вистина. Ајдее снајдер само да потврдат лицата на интер и ке му посакаме добредојде во вистинскиот клуб
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Се преговара со голема брзина , најверојатно факсот со официјалната понуда до Реал е пратен , вечерва ке преговараат во Дортмнунд и мислам дека утре сабајле ке го имаме плејот :smir:
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
пошто се ближи рокот а сеуште не е дојден плејмејкерот го молам господинот Коста интериста да го вметне својот нов аватар.:smir:
:icon_lol:

Има уште малу време...до 3:45 :wink:
Е сега јас реков за ВДВ, а не за Снајдер...се важи и за Снајдер или само за ВДВ? :)

а овај аватар да не го сака некој?
:icon_lol:
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
714
:icon_lol:

Има уште малу време...до 3:45 :wink:
Е сега јас реков за ВДВ, а не за Снајдер...се важи и за Снајдер или само за ВДВ? :)

а овај аватар да не го сака некој?
:icon_lol:
Топ бе, плукај по душманот Златан... браво... Најголем непријател на Интер... ја викам да го изгласаме ако не, а?

Ццццц

одлично си го напраил... Се глеа, го владееш paint-от! :pusk:
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Топ бе, плукај по душманот Златан... браво... Најголем непријател на Интер... ја викам да го изгласаме ако не, а?

Ццццц

одлично си го напраил... Се глеа, го владееш paint-от! :pusk:
Никој не плукат по него, баш напротив, ми беше најомилен во Интер (дури и планирав да земам дрес со неговото презиме доколку останеше) ај ги ставам настрана неговите изјави со "Сакам нов предизвик, освоив се во Интер...бла бла бла" ама кога го бакна дресот на Барса...:nerv: ко играч е феноменален, а како карактер е лигајњчар!!!

А и да, за аватарот, сосема случајно го начекав на forzainterforums, аватарот е на Nyall па така да мојш :pusk: x2
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Баптиста да ви биде плеј мејкер???? уф уф уф полошо од тоа здравје, овој играч ти игра класичен полушпиц и не знае да прима топка, а уште полошо да направи асистенција за некој од напаѓачите:toe:
Абе мали.. Баптиста кога беше плеј ти имаше 13 години.. Тој играше плејмејкер и полушпиц во Севиља, каде играше толку добро што заслужи трансфер во Реал Мадрид. Е сега како ќе игра во Интер незнам (доколку дојде), али играчот не е толку лош за една ротација на тоа место да имаме.. Башка тоа има добар шут и е доста физички силен.. Така да не зборувај за нешто што не си го видел.. А како што се сеќавам даде и неколку добри голови во Рома.. Незнам колку пратиш ти..

Абе да дојдеше Диего кај вас, ке беше најдобар Плеј на светот.. Додека беше Ибра тука тој беше Најдобар шпиц во светот.. Сега стана Ето.. Чудна рабора ова играчиве кај вас, кој од кој се подобри!!:toe:
Златан е сеуште најдобар фудбалер, еден од подобрите во последните години кои играле во напад.. Но исто така и Ето е еден доста добар шпиц.. Доста голови за доста добар тим..

па да, ќе се види... важно Милан ќе плеска некој во второто коло :helou:


пс - Kajmak? Who is Kajmak? I don't know any Kajmak... ај ем ди спајдерман :)
Сеуште се чудам од каде ја имаат ова надеж и сила навивачите на Милан после едни такви очајни подготовки и после 2 сезони просечен фудбал, кој за клуб како Милан не доликува.. Ако мислат дека Хунтелар ќе ја оправи работата тогаш не можеме да им помогнеме.. Проблемот е во нивната глава..

2. Зошто лани кога Липи кажа дека Интер се главни претенденти за Серија А, Му не се побуна?? Илиизјавата му легна на срце, и га засучи брковите??
Дечко! Лани Липи изјави Интер е најсериозен кандидат за титулата, додека оваа година вика Јувентус ќе ја освои. Не е тоа иста работа.. Да не имаш проблем со Англискиот од Гоал? Имаме преведувачи за вас од Јубе клубот по поволна цена..

Топ бе, плукај по душманот Златан... браво... Најголем непријател на Интер... ја викам да го изгласаме ако не, а?

Ццццц

одлично си го напраил... Се глеа, го владееш paint-от! :pusk:
Де бре па ти уште објаснуваш.. Со тек на време ќе видат што изгубиле.. Можеби ќе бидеме посилни, можеби ќе играме потимски, али оние голови од Златан никогаш нема да ги видиме повеќе.. Барем не во догледно време со овие играчи кои ги имаме..
А уште повеќе ќе боли кога Златан ќе постигне гол во фазата на елиминации и кога ќе сфатат дека проблемот бил до Интер и неговите соиграчи, а не до самиот него.. Али има време до Февруари.. Нека смислат остави ги оправдување.. Ќе најдат нешто..:pipi:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.798
Поени од реакции
5.461
Мурињо лани во еден наврат кажа дека Липи не треба да дава такви предвидувања бидејки е селектор на Италија, а тогаш како што рече Липи збореше за Интер како најсериозен претендент за Скудетото .
1. Липи минатата сезона изјави дека Интер е најголем претендент и фаворит дека ќе ја освои Сериа А, и тоа токму на состанокот на Тренерите на Сериа А тимовите, на кој состанок присуствуваше и Мурињо лично..Јас искрено, после изјавата на Липи, не наидов на изјава на Мурињо каде што тој го напаѓа Липи дека дал прогноза дека Интер ќе биде шампион, како што сега тоа го направи кога Липи си даде лично своја оценка за тоа кој ќе биде освојувачот на Скудетото.. Тогаш и тоа како му одговараше тоа на Мурињо, ама сега не му одговара тоа што Липи го предвиде..

2. Липи, во моментов е еден од најпочитуваните, ако не и најпочитуван фудбалски работник во Италија, човек кој им ја освои СП на Италијаните, човек кој му ја донесе титулата Светски Првак на Италија, независно дали Италија игра добро или е во криза во моментов, и самиот Мурињо знае што значи Липи за Италија, и точно знае колку тежи зборот на Липи. И затоа неговата реакција беше толку нервозна..

3. За тоа колку Липи е почитуван во Италија говори и фактот за случувањата после Купот на Конфедерации каде што Италија играше доста слабо..Да беше Донадони, или кој и да е друг тренер на Селекторското место, медиумите во Италија после тие игри ќе го натераа сам да си поднеси оставка, неможејќи да ги гледа весниците и медиумите..И за Липи имаше негодувања, но тие беа незабележителни т.е. исто како да ги немаше..
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Според fcinternews
"Реал Мадрид испрати ултиматум до Снајдер - или оди во Интер или ќе си останиш без клуб"

"Sneijder, as Van Der Vaart, is no longer in the plans of former coach of Villarreal, who has kept out of the list of those summoned for this evening's friendly against Borussia Dortmund"

In addition, the club has already made it known to the player to return to Spain can no longer train with the team.

In the end, could be a matter of days or even hours, before it reaches the desired "yes" to the transfer of Sneijder in Nerazzurri.
http://www.fcinternews.it/?action=read&idnotizia=7596

- Мислам дека разбирате :smir:

п.с со здравје да си го носам Дида:kesa:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.565
Поени од реакции
14.338
Снајдер вечерва не одигра ни минута за Реал Мадрид. Уште еден добар знак дека е пред вратите на Интер.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ја да сум на место на газда Морати сеа ... ги зимам и Снајдер и Ван Дер Ваарт и ЕБЕМЕ и ЛШ и Серија А ....
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.438
Поени од реакции
6.653
Ја да сум на место на газда Морати сеа ... ги зимам и Снајдер и Ван Дер Ваарт и ЕБЕМЕ и ЛШ и Серија А ....
31 играч иаме плус тие двајца и ке имаме 33 и таман за 3 постави полни да ги наредиме!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ја да сум на место на газда Морати сеа ... ги зимам и Снајдер и Ван Дер Ваарт и ЕБЕМЕ и ЛШ и Серија А ....

Јас да сум Морати,би ги шитнал одма Суазо,Ривас,Виеира,Мансини и остала багра...најпаметен избор според мене :bbilan:

И би ги донел Рикелме и Снајдер...
 

StiX

Why so serious?
Член од
13 февруари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
19
Премногу играчи се 31 да му се сневиди , нека го зимаат Снајдер и една убава чистка. Ја лично би се отарасил од Виера , Бурдисо (ради флертот со Рома ), Суазо и Ривас.
И пак ќе бидат многу :toe: Знае Мур што прави , и дајте доста со плукање на Ибра , човекот беше лидер и главна алка на тимот што 4 години по ред доминира. И мене ми е пацерски што одма го излапа дресот на Барса, ама факт е дека ќе остане во историја на Интер ко еден од најдобрите.
Ето е и повеќе од достојна замена и затоа нема потреба од толкава омраза:smir:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.152
Абе да дојдеше Диего кај вас, ке беше најдобар Плеј на светот.. Додека беше Ибра тука тој беше Најдобар шпиц во светот.. Сега стана Ето.. Чудна рабора ова играчиве кај вас, кој од кој се подобри!!:toe:
Ајде кажи како е Диего најдобар плеј, во што е подобар од Снајдер.

Кoлку титули има со Вердер во Германија и Лига на шампиони? Колку настапи има за Бразил?

Снајдер има до сега многу повеќе постигнато од Диего, јас не сакав да кажам дека е подобар и никаде не го реков реков тоа само ги споредив цените зошто Снајдер да не вреди 15 милиони а Диего 25.

Снајдер беше предводник на Ајакс, незаменлив е во репрезентацијата на Холандија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom