Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Чекич, абе до мене е или имаш грешка во линкот ? :icon_neut
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Леле па овој Монако, јас знам за кнежеството Монако, и за фудбалски клуб еден хеххе
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293


"ORGOGLIO DI MILANO" = Гордоста на Милано

Curva Nord, пред стартот на мечот со Фиорентина :wink: .
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.152
Пацер глуп .... Се рекламира преку Мурињо.:pos2::pos2:
Па никој не го знаеше до тогаш. Јас прв пат го прочитав неговото име по натпреварот Интер - Катанија...
Знам дека постои Монако како кнежество, Монако како фудбалски клуб но за овој прв пат слушнав пред неколку месеци...
Се обиде да биде центар на внимеание и да стане дел од некоја медиумска статија преку Мурињо и му успеа тоа.. Но не знам што сака пак сега. Мислам дека не заслужува да му се посвети внимание овој пат.
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Денес после два дена пауза повторно тренираме, се спремаме за дуелот со Реџина овој викенд и имаме еден гостин тоа е Диего Пабло Симеоне кој е дојден да не гледа, ќе остане со нас во текот на оваа недела..



 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Matteo Ferrari: Balotelli Is Booed For His Attitude Aside From Racism

The stopper agrees racism is a cause of fan aggression, but believes Balotelli's case is down to bad attitude...

18 Mar 2009 12:40:32




Genoa defender Matteo Ferrari believes Inter striker Mario Balotelli receives harsh treatment from fans because of his attitude on the pitch more than anything else.

Voices around Italy suggested the Italian under-21 international was a victim of racial abuse during the Champions League clash against Manchester United as well as other games. Balotelli did not confirm those reports.

In any case, Ferrari believes the Inter striker is jeered and heckled because of his behaviour on the pitch. The Grifoni stopper feels the hitman needs to change his ways if he is to move up the football ladder.

"I think people whistle him apart from the color of his skin," Ferrari told Il Giornale.

"He has to change attitude, and I say this as someone who can be like an older brother to him.

"There is a code in football, right or wrong, you cannot behave the way he has at that age. He will only end up making enemies. He cannot continue to look for trouble.

"His excuses of a tough past cannot be accepted as everyone has been showing him love and compassion now."

The Nerazzurri striker caused controversy during the 3-3 draw with Roma when he clashed with Christian Panucci. He also made gestures to Giallorossi fans in the same game.

Days later, he clashed several times with Manchester United ace Cristiano Ronaldo in the Champions League.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.152
Се повредија Фиго и Киву.
Па добро овај Киву по цела сезона е повреден. Игра 1-2 натпревари па паузира 1-2 месеци...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Се повредија Фиго и Киву.
Па добро овај Киву по цела сезона е повреден. Игра 1-2 натпревари па паузира 1-2 месеци...
Меаца, кажи нешто ново :)
Навика ми стана Киву да го рачунам како повреден, што човек ќе беше бе, од стакло да му беа нозете повеќе ќе издржеа -.-
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Меаца, кажи нешто ново :)
Навика ми стана Киву да го рачунам како повреден, што човек ќе беше бе, од стакло да му беа нозете повеќе ќе издржеа -.-
Тој да не ви е купен само за против Милан да игра бе дрва:)Ах што сте виеее...:)
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
респект за симеоне уште еден од низата психопати кој го носеле дресот на интер (на чело со ди бјаџо , матрикс , алмеида ... ). секако defencive midfielder (a што може друго :) ).
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.152
Меаца, кажи нешто ново :)
Навика ми стана Киву да го рачунам како повреден, што човек ќе беше бе, од стакло да му беа нозете повеќе ќе издржеа -.-
Виера 2ри :)
Проблемот е што цела одбрана е повредена. Само Ривас и Самуел ги имаме, а Самуел е суспендирам поради жолти картони...

Најверојатно Камби ќе биди втор стопер или некој од младиот тим.
Не би се изненадил и Сантон да го видиме на таа позиција... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom