Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Точно, али имаа водство од Сан Сиро 4-1. И се изгубија на Риазор. Да се паднеше тој јак Милан против Мур мислиш дека ке направеше нешто?

Релативна ствар =)

Мада напраи против Манчестер :) _
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.438
Поени од реакции
6.656
на нероден кавани капа му кроите та и вие та и гоал.ком.
оставете нека дојде барем јануари, многу работи може да се сменат дотогаш.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Релативна ствар =)

Мада напраи против Манчестер :) _
Не ми отварај стара рана. Глумењето тогаш iceman као Раиконен ни малце не му чинеше ама наеднаш заборави на тоа кога при среќното реми на Олд Трафорд трчаше по теренот покажувајќи 1-1 со прстите. Како наеднаш стана емоционален или увиде дека неговиот тим го покакаа па среќата за незаслужен пролаз го надвладеа.
Чист гол на Сколс поништен со 2-0 на полувреме далеку потешко ке му беше на Порто. Али тоа е што е...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.291
Им тргна со бановиве, по едниот меч супензија за Снајди, и Ориали е баниран на 1 меч поради навреди упатени кон главниот судија на мечот Аталнта - Интер.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Им тргна со бановиве, по едниот меч супензија за Снајди, и Ориали е баниран на 1 меч поради навреди упатени кон главниот судија на мечот Аталнта - Интер.
Ако ако само јако со судиите , така треба . А еве сеса читам за кавани . Делио Роси си го сакал Роки од лацио , а овој може да го продадат да лапнат париче . Ако е до 10 може да го лапаме
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Па нормално дека ке кажа така...Мурињо му е идол !!!:pos::pos:

Кога Карло Анчелоти освојувал титули, Мурињо му носел свирчиња на тренинг на Робсон. :pipi:

Јас се мислам ке се бира мегу Арна и Мансини,пошо Кварезма видоа како изигра со Фиорентина и би сакал да добие шанса,сепак ја заслужува после таа утакмица...
Две године го тинтрате и после 20 минути изиграни добри "вредел да му се даде шанса". Немој не ме радуј, не биди ка навијачиве од Јуве бе, му даваат шанса на Амаури 5 сезоне :pos:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Кога Карло Анчелоти освојувал титули, Мурињо му носел свирчиња на тренинг на Робсон. :pipi:



Две године го тинтрате и после 20 минути изиграни добри "вредел да му се даде шанса". Немој не ме радуј, не биди ка навијачиве од Јуве бе, му даваат шанса на Амаури 5 сезоне :pos:
Ни малку не сум ко нив,ама тие премногу очекуваа од Амаури,ние ништо посебно,но Кварезма успеа да ни ги затне устите како изигра со Фиорентина,ептен добро изигра,нема што тука,ако му се даде шанса,нека ја искористи,а ако не срекен му пут у некој друг клуб,на крај краева од неговото доагање во Интер ништо не покажа,но Кварезма не е крив за тоа,туку Мурињо :smir:

Болдот шала беше ебате тоа нарцисот,мада за мене е подобар тренер од Анчелоти такозвани Дебељуцко :)

Им тргна со бановиве, по едниот меч супензија за Снајди, и Ориали е баниран на 1 меч поради навреди упатени кон главниот судија на мечот Аталнта - Интер.
А фората што била,изгледа Оријали му рекол жена ти со мене се ебе,па бан ??

Многу се накострешени против нас,но не се жалиме,што е тука,ке истрпиме до крај,но фората е тоа што играчите на утакмица му пцујат мајка и шајка,па никој ништо не добива,а Оријали само му пререкол нешто и ајт у пм...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Ни малку не сум ко нив,ама тие премногу очекуваа од Амаури,ние ништо посебно,но Кварезма успеа да ни ги затне устите како изигра со Фиорентина,ептен добро изигра,нема што тука,ако му се даде шанса,нека ја искористи,а ако не срекен му пут у некој друг клуб,на крај краева од неговото доагање во Интер ништо не покажа,но Кварезма не е крив за тоа,туку Мурињо :smir:

Болдот шала беше ебате тоа нарцисот,мада за мене е подобар тренер од Анчелоти такозвани Дебељуцко :)

Хмм, ја па не би му дал шанса, он у овој систем на Мурињо не ми се вклопува никако, а шанса дека не доби да не е се праемо на мутави, знаемо дека играше на почеток и дека беше дупе, праќаше центаршути ала Одо. А тоа дека не сте очекувале ништо посебно од Кварезма ??
Немој да се навраќам назад да барам цитати како го дркавте кој дојде, некои и уште го :drk: :pos:


A второво и ја се шалев, а за тоа дека е подобар мало морген :pipi:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
За со Порто освојувањето имаше голем удел тоа неговото најпознатотото-имањето среќа. Сите знаеме за поништениот гол на Сколс, па среќата со немањето повреди на клучни играчи(Деко,Карваљо) и навидум лесни противници кон финалето-Лион, Ла Коруња-а можеше да му се падне Милан доколку не го уништеа тоа водство од Сан Сиро од 4-1(во тој момент страв и трепет во Европа) и тн и тн...
Пак ли почна со таа среќа на Мурињо?

Ајде така нека биде, среќа имал кога освои УЕФА, среќа имал кога освоил ЛШ, среќа имал кога освои 2 англиски првенства, среќа имал лани со Интер...

Што среќен човек ќе беше Мурињо? Алал да му е.

Веќе споредив:
Не сум видел. :wink:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Иначе Зарате е суспендиран 1 натпревар а мислам дека наредно коло играме со Лацио
 
G

Gray Foxx

Гостин
Пак ли почна со таа среќа на Мурињо?

Ајде така нека биде, среќа имал кога освои УЕФА, среќа имал кога освоил ЛШ, среќа имал кога освои 2 англиски првенства, среќа имал лани со Интер...

Што среќен човек ќе беше Мурињо? Алал да му е.



Не сум видел. :wink:
Пред фактите и боговите молчат. Разгледај малце, не само се уфрлаш као прле. Кажав за ЛШ Мурињо имаше неверојатна среќа. Не за Англија, не за УЕФА!
Лани игра со Ривас против Манчестер, очајниов праи грешки и не примаат гол. Среќа. Се освестува дека е тиња изборот и на полувреме го внесува Кордоба, со пораз ги помина групите лани исто и истовремено Вердер ја врти во Кипар од 2-0 на 3-2. И со победа на Вердер он оди понатаму, нема среќа ЈЕА РАЈТ!!!
Со Челзи против Барселона онаа фамозна победа од 4-2 4 гол тери го дава со глава а притоа карваљо го блокира Валдес. Типична Мурињо среќа.
Со Порто против Манчестер 1-0 губи на Олд Трафорд, Сколс дава сосема регуларен гол за 2-0 водство, но судиите судат офсејд. Во 89 мин Деко изнудува непостоечки фаул, Меккарти пуца и ај да влезеше одма да не ми беше криво али се одбива до единствениот играч на Порто во 16 ник на Манчестер.....
Треба уште?
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Давај...

Навистина напна со среќава на Мурињо. Истата приказна ми ја кажуваше и пред натпреварот Барса-Интер кога објаснуваше за среќата на Интер во натпреварите во групата.

И сега што не примиле гол ради Ривас, тоа е заради среќата на Мурињо така? Или зошто поминале со пораз лани, тоа е пак ради среќата на Мурињо?

Епа незнам, зошто не имаа среќа лани и не влезеше пречката на Ибра? Или ножичќите на Адриано? Чим тогаш влијаела среќата на Мурињо, зошто и лани не влијаеше?

Ајде кажи ми дека и со Рубин имаа среќа што Домингез не даде гол... :tapp:

Иначе Зарате е суспендиран 1 натпревар а мислам дека наредно коло играме со Лацио
Да.

Двете десетки, и Снајдер и Зарате се суспендирани. :wink:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.291
Пак ли почна со таа среќа на Мурињо?

Ајде така нека биде, среќа имал кога освои УЕФА, среќа имал кога освоил ЛШ, среќа имал кога освои 2 англиски првенства, среќа имал лани со Интер...

Што среќен човек ќе беше Мурињо? Алал да му е.



Не сум видел. :wink:
Па има среќа, рака на срце, он не е роден под среќна ѕвезда него е роден под среќно соѕвездие, последни 2 меча освојува 1 бод од можни 6 каде губи и од Јувентус а еве по овој викенд има 5 бодови предност пред Милан и 6 пред Јуве. Има среќа човекот и тоа огромна, причина плус зашто сакам да го гледам у овој клуб.

Кога Карло Анчелоти освојувал титули, Мурињо му носел свирчиња на тренинг на Робсон. :pipi:
Не е тачно :), кога Карло почна да освојува трофеи ( како тренер ), почна и Мурињо. Прв трофеј на Карло е 2002/2003 ЛШ, тогаш Мурињо освојува португалско првенство и УЕФА Куп, а наредна и ЛШ.

Нејсе тоа, сериозен сум кога ке кажам дека освен Мур, на клупа на Интер друг кој би сакал да го видам е Анчелоти, ова го имам у неколку наврати кажано ( не веруем дека интерашиве би се согласиле со мене ),неговиот стил на игра и тактика која ја практикува, со креативен среден ред и напаѓачки фудбал се како создадени за Интер.

И да, сеуште се смеам на оние шпекулации за смена на Мурињо, тој што ги пласира во јавноста прво нека ги види неговите достојни заменици кои у моментов ги нема, второ, нека ја види моменталната состојба кај Интер, трето, нека го земе во предвид продолжениот богат договор ова лето и четврто, нека ги види грешките на Морати во минатото, дали овој човек повторно би направил таква глупост и би отпуштил тренер кој моментално е омилен кај фановите, иста грешка ко со Џиџи Симони не прави !
 
G

Gray Foxx

Гостин
Ќе треба да се повторувам. Јес дека сеа Мурињо е бог и е безгрешен, but give credit where its due...
Значи не викам дека е лош трењер, напротив. Само ако гледаш меѓу сите топ трењери во светот, он е најсреќниот... Среќна ѕвездаа...

Па има среќа, рака на срце, он не е роден под среќна ѕвезда него е роден под среќно соѕвездие, последни 2 меча освојува 1 бод од можни 6 каде губи и од Јувентус а еве по овој викенд има 5 бодови предност пред Милан и 6 пред Јуве. Има среќа човекот и тоа огромна, причина плус зашто сакам да го гледам у овој клуб.
Конечно поасална особа. :aplauz:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.291
Треба уште?
Па бар ти знаеш дека среќата е дел од формулата за успех, сплет на околности и слично кои одат во полза на тимот пред Се во ЛШ се и те како значајни за самиот врв.
Баерн со Јунајтед на Ноу Камп какви зицери промашуваше човек да се чуди како е можно во едно финале да се нема добра реализација, на крај знаеме сите што се случи.
Така да тој сегмент на среќа, реков и погоре, одговара, дај боже истата да го следи и со Интер и дополнително да придонесува во позитивните резултати.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom