Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Абе нека се носи... Нејке немора да дојде нема да го молиме тука. Мада не гледам друг играч на таа позиција подобар од Снајдер што би можел да се донесе. Со Ван Дер Варт не сум задоволен:nenene:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.211
Дечки според мене за 24 часа се долзи судбината на интер ако дојде снајдер сигурно ја освојуваме 5 титула по ред за интер бидејки ни фали ваков играч. Иако признавам до сеа малце ме изнервира снајдер бидејки нејкеше да дојде во интер али сеа нема кај да бега или интер или ке му пропадне кариерата. И знаете што е најдобро во ситуацијата ако дојде снајдер ке ги показе вистинските квалитети и ке им показе дека вредел да остане во реал
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
кога е ждрепката за Лш?
Ждрепката за Лига на шампиони и за Лига Европа е на 28 Август (Петок):smir:


Фала богу ќе си оди најголемиот киксер во тимот. Му дојде памет на Мурињо и на Морати да го продадат играчот што кога ќе влезеше не знаеше кој е наш гол така да ние игравме со 10, а противникот со 12 играчи. Уште кога ќе земеш дека Матераци во првите 10 минути заработува црвен тогаш ние играме со 9, а протвиникот со 12 играчи. Па нормално дека неможе да победиме.

Збогум, Оревоар, Сајонара, Ауфидерсен, Аста ла виста Ривас а.к.а. Грешко!
 
К

кременко

Гостин
Ждрепката за Лига на шампиони и за Лига Европа е на 28 Август (Петок):smir:




Фала богу ќе си оди најголемиот киксер во тимот. Му дојде памет на Мурињо и на Морати да го продадат играчот што кога ќе влезеше не знаеше кој е наш гол така да ние игравме со 10, а противникот со 12 играчи. Уште кога ќе земеш дека Матераци во првите 10 минути заработува црвен тогаш ние играме со 9, а протвиникот со 12 играчи. Па нормално дека неможе да победиме.

Збогум, Оревоар, Сајонара, Ауфидерсен, Аста ла виста Ривас а.к.а. Грешко!
грешка си во четврток е ждребот за ЛШ а во петок за ЕЛ
Код:
27.08.2009
18.00CET	Monaco	UEFA Champions League
Group stage
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Да ви ја претставам новата страница.

Ја нема во главното мени, засега линкот е долу, ќе видиме понатаму како ќе ја поврзиме.

Благодарност до Marso, TonInter и _The Great_.

To be continued...
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Ај еве и јас да се подновам со потписот од новата страница:smir:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.211
Еве уште еден доказ дека утре потпишува снајдер по што пак не влезе во игра во реал кој вечерва играше со розенборг така да утре конечно очекуваме потпис
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.267
Еве уште еден доказ дека утре потпишува снајдер по што пак не влезе во игра во реал кој вечерва играше со розенборг така да утре конечно очекуваме потпис
Снајдер ни на минатиот натпревар со Дортмунд не влезе, а не ни беше повикан. Истото е и вечерва.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.211
Не ми се верува што се дешава со снајдер гоал ком изјавува дека повторно снајдер рекол ке остане во реал и покрај тоа што ке грее клупа или снајдер е тотално луд или гоал ком се стварно идиоти
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Море и тој луд и овие идиоти.....
ја незнам зошто досега се моли снајдер да дојде! и што ако дојде?
како прво е касно, како второ не сака да дојде!
да сум на местото на Мурињо во последен момент ке го прекинам трансферот па нека дреме на клупа цела сезона и нека го колне моментот кога пројави желба за докажување!
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Според Sky Italia Снајдер е многу близо до прселба во Интер. Демек на денешниот состанок помеѓу неговиот агент и Бранка били искажана волјата на играчто да пристигне во Милано.

Мал проблем е што Снајдер бара плата од 4 милиони а Интер дава 3,5 исто така Реал бара 16+2 а Интер нуди 15 милиони.

Ај нека се заврши се побрзо па да продадеме после дел од дрвата во тимот што џабе зимаат плата.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Mоре тој Снајдер да ми е при рука има сите заби 1 по 1 да му ги вадам со клешта ... Ти ебам незахвалното алчно копиле ....


Остајте го да гние у Реал ко резерва бе ... па да заврши као Перица Огњенович (ваљда се разбираме ? )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom