Фан Клуб: Депортиво Ла Коруња

Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Ја си го сакам Депортиво бе! И тате исто!
Депортиво ако сака нека игра и у некоја регионална лига, сепак ќе пратам шо резултати има. За старите добри времиња!
Па што не пиша порано дека си фан на Депортиво.На фан клубов само јас и Сабер Ридер пишуваме
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Па што не пиша порано дека си фан на Депортиво.На фан клубов само јас и Сабер Ридер пишуваме
Не сум којзнае колку голем фан, ама кога игра навивам за нив.
Исто и со Лацио, Челси, Баер Леверкузен. Симпатични тимови ми се.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Не сум којзнае колку голем фан, ама кога игра навивам за нив.
Исто и со Лацио, Челси, Баер Леверкузен. Симпатични тимови ми се.
Епа денес гледај го натпреварот со Алмерија на гости.Победа би било голема работа во борбата за опстанок
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Како можеа да изгубат во последните минути.Кога се нема среќа тоа е!!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Steta sto izgubija posto bile podobar protivnik. greska na odbranata i 1:0 pulida vo 90 minuta. Mediumite vo Galicija veke ja prifatile vtorata liga a Lendorio uste nesaka da go smeni lotina.
FABRIL:PONTEVEDRA 1:1
Vtorata ekipa na deportivo e seuste lider vo treta liga
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Валерон се пензионирал!!По многуте повреди еден од најдобрите фудбалери во минатите години конечно решил да не се мачи.Повредите го мачеа скоро 4 години
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Валерон беше ѕвер. И него го стасаа годините и се почести повреди имаше.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Валерон се пензионирал!!По многуте повреди еден од најдобрите фудбалери во минатите години конечно решил да не се мачи.Повредите го мачеа скоро 4 години
Greska si brat, loso si razbral. Na oficijalniot sajt pisuva deka VALERON e konecno spremen za da se vrati na terenite. Patem Munua za malku izbegnal zatvor, i e suspendiran 6 meseci.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Utre e najvazniot mec. Tradicijata so Valjadolid e na nasa strana taka da tipuvam na pobeda. samo loso e sto ima golem pritisok posto mora da se pobedi. Ova e poslednata sansa za Lotina, ako izgubi si odi.
Deportivo: Fabricio - Manuel Pablo, Lopo, Pablo Amo, Coloccini, Filipe - Antonio Tomбs, Sergio - Guardado, Juan Rodrнguez - Xisco
Najverojatno ova ke bide sostavot so koj sto ke nastapiu Deportivo.
Inace Deportivo e vo pregovori so Kolumbiskiot napagac na River Plata Falcao i clenot na Bolton Sveganecot Vilhemson
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Utre e najvazniot mec. Tradicijata so Valjadolid e na nasa strana taka da tipuvam na pobeda. samo loso e sto ima golem pritisok posto mora da se pobedi. Ova e poslednata sansa za Lotina, ako izgubi si odi.
Deportivo: Fabricio - Manuel Pablo, Lopo, Pablo Amo, Coloccini, Filipe - Antonio Tomбs, Sergio - Guardado, Juan Rodrнguez - Xisco
Najverojatno ova ke bide sostavot so koj sto ke nastapiu Deportivo.
Inace Deportivo e vo pregovori so Kolumbiskiot napagac na River Plata Falcao i clenot na Bolton Sveganecot Vilhemson
Депортиво-Ваљадолид 3-1.Со головите на Лопо,Циско и Гвардадо Лакоруњски Депортиво ја повтори традицијата.
п.с.Сабер Ридер изгледа не влијаше притисокот врз момчињата!!
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Аирлија нека е да се множат!
Ќе исплива Депортиво, бе.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Fala bogu tepavme!!!!!!!!!!
DEPORTIVO:VALLADOLID 3:1
strelci:LOPO 7min, XISCO 47 min , GUARDADO 73 min (depor), Viktor 84 min (Vall).
P.s Murcia i Recreativo izgubija na domasen i sega mu begaat samo 2 boda na deportivo
FORCA DEPOR!!!!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom