Фан Клуб: Депортиво Ла Коруња

Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Сигурен сум дека овој тим има многу обожаватели низ Македонија.Депориво беше една од најсилните екипи во Шпанија и Европа последните десет години.Па пишете за вашиот омилен тим
 
V

Viktoranius

Гостин
Незнам многу за овој тим, само знам оти ке го јаде во сабота од Барселона.:smir:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Слабо последниве години ама риазор си е риазор
 

DeViL-BoY

GlorY GlorY United
Член од
27 септември 2007
Мислења
282
Поени од реакции
0
dobri bea koga izgubia od milan vo gosti 4-1 vo Liga na sampioni a doma gi smackaa so 4-0 toa znam za Deportivo :D
 
F

fantomX

Гостин
Ееее, шампиони беа пред неколку години, ама сега се многу слаби.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
депортиво ла коруња како тим ми е многу симпатичен мошне непредвидлив и не е препорачливо да го играте у кладилници
овие 2-3 години малце се слаби ама ќе дојде време кога пак ќе тепат се живо и диво
иначе татко ми навива за нив
по неговите кажувања кога барса беше многу јака у 90тите водиле 3-0 а у второ полувреме не можеле центаро да го минат и депортиво тепа 4-3
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.581
Поени од реакции
69.802
DEPORTIVO LA CORUNA sekogas vo srceto!
Ako e sedumnaesti mislam deka ke se spasi od ispaganje. Vo nedela najverojatno ke izgubi ali ne e bitno i taka nema sto da se ocekuva od toj duel. FORCA DEPOR! RIAZOR BLUES!!!!!!!
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Protiv Osasuna igraa dobro,no nemaa sreka i primija gol.Potoa Osasuna ne izlegoa od polovinata za seto ova da se krunisa so gol na Ruben so glava.No sepak do kraj Depor primija uste eden gol i izgubija so 1:2.Sledniot pat poveke sreka
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.581
Поени од реакции
69.802
Pu da mu ebam mater pak izgubivme od ova gadnava Barsa! Steta bas dobro igrase Deportivo , ako igra vaka na site natprevari opstanokot e obezbeden!!!!!
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Не е важен поразот.Барса и онака е многу јака екипа.Важно е сега да тепаме против Сарагоса на наш терен
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Готово е!Се насмевнува втората лига
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.581
Поени од реакции
69.802
Ma ne e uste se gotovo. Vcera izvadija 1:1 u kupot kaj Espanjol ali vodea 80 minuti. Moze ova ke bide presvrtnica za DEPORTIVO!!!!!!!!!!
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
уф кој состав беше тоа 2000 или 2001 кога станаа шампиони на шпанија
Тристан Валерон Макај супер беа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom