Фан Клуб: Германија

Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Freidrich i Klose se najstrari vo timot :pos2:drugite se deca
Shfajni e mn potreben ako ne igra navistina ce bide golem -
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Англија - Германија 100 : 0 (HT), 101 :1 (FT) :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Анлија ќе го јаде немаат којзнае што игра, а иначе после Англичаните (најверојатно ќе ги победиме) ќе игра Германија со победникот од Аргентина - Мексико многу тежок распоред
 
P

PoisonLady

Гостин

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Германциве секогаш имаат најспектакуларен начин за припремање пред некој важен меч.За првиот со Австралија ,се спремаа гледајќи го Терминатор,но овој пат пред средбата со Англија биле во зоолошка кај лаФчињата :pos2:
http://24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=91b56705-e3e7-4ee7-a5b7-4d642497e44c&ln=3&typeBack=default
Прегледај го приврзокот 31320

Ajde klose utre da gi izede na morkovite daj boze.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
И Какау мислам дека е повреден,ама Клосе се враќа.Добро би било да го уфрли и Кислинг...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Кислинг ќе ги потопи Енглезите!!!! Осечам!

Мора утре да се одржи една лекција на таа издишана селекција. Жал ми е за Капело,ама пак ќе мора да ги испотепа сите наоколу,бидејќи се враќа назад во Италија,каде што припаѓа!
 
P

PoisonLady

Гостин
Неофицијално,и Озил има ситна повредичка но најверојатно ќе игра.

--- надополнето ---

Кислинг ќе ги потопи Енглезите!!!! Осечам!

Мора утре да се одржи една лекција на таа издишана селекција. Жал ми е за Капело,ама пак ќе мора да ги испотепа сите наоколу,бидејќи се враќа назад во Италија,каде што припаѓа!
Дај Боже! :) Туку,Капело ќе добие отказ ако утре биде елиминиран а? :pos2: Знам дека такво нешто му се закануваше поради евентуална елиминација во фазната група,но не знам и за ова.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Неофицијално,и Озил има ситна повредичка но најверојатно ќе игра.

--- надополнето ---



Дај Боже! :) Туку,Капело ќе добие отказ ако утре биде елиминиран а? :pos2: Знам дека такво нешто му се закануваше поради евентуална елиминација во фазната група,но не знам и за ова.

E ova za Ozil ne ti trebase da go kazes me UTEPA..Sramota :)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Дај Боже да истрча прва постава Бастијан,иначе многу ќе биде тешко во средината без него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom