Фан Клуб: Германија

Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Seit ihr bereit Deutscher???:pipi:
Die Deutschen sind immer bereit :smir:

Инаку што биднало со Швајни? Дај не зезајте после Балак, Ролфес, Таски, Адлер, Вестерман премногу би било и Швајни :nesum:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Штета за Швајни, ќе испробавме нова тактика, ќе ни требаат повеќе играчи во средина.

-Schweini-
-Khedira-Kroos-
-Muller-Klose-Ozil-
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.667
Поени од реакции
43.548
Казнени играчи нема у Германија нели?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.667
Поени од реакции
43.548
За чудо по сите оние картони со Србија - не. Исто и Англија колку што знам right?
Па и јас колку што знам нема :):) Само Џонсон доби жолт со Словенија, ама немаше пред тоа добиено..
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Шваби, Лам и Озил ви се :zver:ки во секоја смисла. Дефинитивно највеќе они ќе ви помогнат што подалеку да стигнете.:pipi:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Воопшто не сум за Германија, нит за Вердер, ама Озил е на пат да ми стане омилен играч. Детето е ѕвер!
 
P

PoisonLady

Гостин
Швајни има повреда на бутниот мусклул и мали се шансите да игра против Англија :nerv:
Ако некој има точна информација за повредата на Озил нека пише.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Dajte informacija za Bastian dali se ima oporaveno ?

--- надополнето ---

lele lugje kako izigra LAHM vcera ... mislam deka nite eden drug bek vo svet ne mu e ramen
 
P

PoisonLady

Гостин
Dajte informacija za Bastian dali se ima oporaveno ?

--- надополнето ---

lele lugje kako izigra LAHM vcera ... mislam deka nite eden drug bek vo svet ne mu e ramen
За Швајни до крајот на денов би требало да има точни информации колку е сериозна повредата.
За Лам 100% се сложувам со тебе.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Англичаниве се далеку поискусни и ова им е последна шанса со оваа генерација нешто да направат. Се плашам само од Капело инаку реално ништо не покажаа. Германија треба да си го игра своето, офанзивно само со памет и мислам дека можат да победат и тоа без замарање премногу.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Англичаниве се далеку поискусни и ова им е последна шанса со оваа генерација нешто да направат. Се плашам само од Капело инаку реално ништо не покажаа. Германија треба да си го игра своето, офанзивно само со памет и мислам дека можат да победат и тоа без замарање премногу.

Da brat istovo i ja go mislev bas vcera deka ovoa svetsko im e posledno na lampard i Gerard i mislam deka sledniot match ke bide na sila od nivna strana,a nie treba samo ladnokrvno da im se suprostavime i tolku.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ееееее... ова е премногу. Шансите да игра Швајни се минимални... ти се плукнам во баксузот па како се игра кога се оди контра тебе... :jaj:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Повредата на Швајни се чува уште во тајност, само шпекулации се тоа.

Ако не игра ќе играме 4-1-4-1. Ова беше пробано и на пријателските и работеше, Подолски и Милер многу ќе помагаат во одбрана а Кроос ќе биде како повеќе deep-playmaker, додека Озил ќе биде атакинг плејмејкр. :) Кедира ја превзема улогата на Швајни и нема повеќе за него напаѓање. Исто така Јансен ќе игра, според билд.

-Neuer(23)-
-Lahm(26)-Freidrich(30)-Mertesacker(25)-Jansen(24)-
-Khedira(22)-
-Muller(20)-Ozil(21)-Kroos(20)-Podolski(24)-
-Klose(31)-

:pop:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom