Фан Клуб: Германија

Н

'Никола'

Гостин
Боби[Мкд];3628191 напиша:
Тооооооо Австралијааааааааа...... :vozbud::vozbud:
Оти бе за нив навиваш?:) Не би било подобро да тепа Гана сеа, па наредната ние да ги тепаме и така да одиме во 1/8 финале како први во група поради гол разликата?
 
M

Mario Gómez

Гостин
lМа нека тепа Австралија, кад је бал, нек ја маскенбал... XD И ние први си остануваме. :)

Туку се радувам оти не била Автралија слаба, ние сме биле јаки. :vozbud:
 
Н

'Никола'

Гостин
Епа ај ко така ќе навиваме за Аустралија.:)
Ама го попија пак црвенио.:(
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ауу Гана одвратна репрезентација... :S

Плус мора да им се одмаздиме за Боатенг шо го повреди Балак. XD

Тепаме 100% на Гана, сигурен сум, ЛЦД, фрижидерот и моторот ги ставам на тоа.
 
Н

'Никола'

Гостин
Боби[Мкд];3628222 напиша:
Тепаме 100% на Гана, сигурен сум, ЛЦД, фрижидерот и моторот ги ставам на тоа.
Да не останиш без можност за гледање Светско дома, без јадење, и да треба да одиш пешки.:pos:
Не, сериозно, мора со победа над Гана да си осигураме пласман понатаму.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Математикава е лесна - со победа на Германија е сигурен патник во 1/8 финале и 90% и прва (освен ако Србите не победат со 5-6:0 што не верувам дека ќе се случи).
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ќе ги разбиеме црнциве глупи што незнаат топка да задржат со играч повеќе, немаат никаква идеја и само се одржуваат на нивната физичка сила. Ја тепаме на Гана и тоа убедливо.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Фудбал е крајно заебана работа. И со 10 играчи требаше да биде победена Србија. Имаше Германија игра и константно напаѓаше и после исклучувањето на Клосе. Ако не беше бот Подолски мислам дека имаше реални шанси да го искористат моментот и да победат.

Само ако не си ги користиш шансите... :toe:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Абе другови,има шанси Балак да заигра макар и на еден натпревар до крајот на СП???
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Боби[Мкд];3628353 напиша:
Ќе ги разбиеме црнциве глупи што незнаат топка да задржат со играч повеќе, немаат никаква идеја и само се одржуваат на нивната физичка сила. Ја тепаме на Гана и тоа убедливо.
Ко што видов и немаа некоја сила,липсаа кондиционо(со играч повеќе)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ја тепаме на Гана и тоа убедливо.
како Србија што ја тепавте :pos2:

не сериозно, се освен победа на Германија ќе биде изненадување, ќе ја кршат дисциплинираната одбрана на црнциве подолго време но сигурен сум дека на крај ќе успеат, во напад ништо сериозно неможат да сторат освен некој кикс од страна на голманот или стоперите а за тоа треба да се има Демикелис :pos2:

значи победа на Германија и Србија за поминување во следната фаза
 
Н

'Никола'

Гостин
Читајќи ги по фан клубовиве за репрезентацииве гледам само се јадат. Барселоновци со Мадристи, Јувенташи Интериристи и Миланези, Манчестеровци со Челзиевци итн.:)
Како и кај нас не погоди некој навивач на Келн, па се јадевме за Подолски.:)
 
M

Mario Gómez

Гостин
ЌЕ се јајме пак, еве за ДРВАНА Гомез и Бадштубер кои се за во трета лига...

Значи, поголеми таленти од нив во Германија немало никогаш. А да не зборам за Мертесакер од Вердер. Ван Бујтен е бољи од него.
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Колку и да го бранев Гомез, веќе почнува по малку и да ме нервира и мене. Јесте да не го игра многу, но тоа време што го игра нема ниеден допир со топката, а камо ли нешто повеќе.
Бади? Добар е бе, ама не за бек, за централен.
Мертесакер не го споредувај со вБајтен, тој барем голови дава.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom