Фан Клуб: Германија

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Гледам Макс ТВ ќе организираат во Парк гледање на Светско првенство (само за вечерните натпревари од 20:30 h) HD видео проектор,озвучење урлање можеме таму да гледаме... мислам дека само еден натпревар игра Германија во вечерен термин(со Гана ќе да беше)
Лани летоска имаше филмови пуштаа и беше многу јако.
 
Н

'Никола'

Гостин
Значи за тие што навиваат за Германија, а не за Баерн да пишеме и тука дека во недела се збираме пред Irish Pub.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Wenn ihr alle Deutsche fussballer werden wollt, dann isst ihr nur Nutella:)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Hummels, Ozil, Neuer и кој е четвртиот, неможам да погодам.

--- надополнето ---

Edit: Howedes e. :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Боби[Мкд];3612226 напиша:
Hummels, Ozil, Neuer и кој е четвртиот, неможам да погодам.

--- надополнето ---

Edit: Howedes e. :)
Сам си праша, сам си одговори. :pos::pos:

Ај бе иди Скопје в недела, да гледаш со нас Германија-Австралија.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Испити имам сабота и понеделник. Понатака здравје. За со Србија вие сте зафатени. Ќе видиме.

--- надополнето ---

Lahm: Best German team I've been in...

"This team is hungry, you can see it in every training session where the intensity and the enthusiasm are really high," Lahm told journalists at the Germans' training base near Johannesburg. "As far as I'm concerned, this German team is the best I've played in."

Asked to compare the team to the one which lost in the final of UEFA EURO 2008, Lahm said: "We have more players who are able to win one-on-one situations, more players who are technically strong and more players who enjoy having the ball - so fewer 'typically German' players and that is really good for us."
 
M

Mario Gómez

Гостин
Значи уште не се знае составот за првиот натпревар, помошникот на Јоги изјавил дека се мислат уште за три позиции, ехх тие сумњи требаше уште со пријателските да се остранат.

-Neuer-
-Lahm(c)-Mertesacker-Friedrich- X-
-Schweini-Khedira-
-X-Ozil-Poldi-
-X-
За лев бек се борат Бади, Јансен и Аого.

За десно крило, Милер, Крос и Троховски.

И за напаѓач: Клосе, Какау, Гомез и Кислинг.
 
Н

'Никола'

Гостин
Еве ме! ;) А зошто не се гледа во парк? Хммм, изгледа таму ќе одам...
Слободно дојди со нас, закон собири сме имале до сега. Па уште кога ќе се додаде шмекот на Светсково.....:smir:

Боби[Мкд];3612555 напиша:
Значи уште не се знае составот за првиот натпревар, помошникот на Јоги изјавил дека се мислат уште за три позиции, ехх тие сумњи требаше уште со пријателските да се остранат.

-Neuer-
-Lahm(c)-Mertesacker-Friedrich- X-
-Schweini-Khedira-
-X-Ozil-Poldi-
-X-
За лев бек се борат Бади, Јансен и Аого.

За десно крило, Милер, Крос и Троховски.

И за напаѓач: Клосе, Какау, Гомез и Кислинг.
Јас би ги играл, лев бек - Јансен, десно крило - Кроос и напаѓач Какау (во второ Гомез и Кислинг).
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Не баш.

Се додека играат Полди/Марин мислам дека само Бади е во комбинација за лев бек. Според мое мислење во игра влегува Аого само ако Јансен е пред него како крило а тоа на ова СП не ми се верува дека ќе се случи (ваква комбинација веројатно би значела класичен 4-4-2).

Десно Кроос не би рекол - така да Милер (Троховски слабо одигра со Босна).

Напред веројатно Миро ќе добие последна шанса задутре. Посакувам (заради рекордот голови на светски) ама не верувам дека ќе ја искористи и ако го замени утре на полувреме за Какау верувам дека Какау ќе биде и стартер остатокот од СП.
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Затоа не сум селектор на Германија.:pos:
Искрено ако си зборам, сакам сите Баварци да ги видам во прв тим, но тоа не е возможно, така да, да се надеваме дека до утре Мистер Јоги ќе се одлучи кои играчи да ги одбери за на тие позиции.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Верувам во Јоги и искрено после вГаал него го сакам на клупа кај нас ама има време до тоа... :smir:
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Супер е Јоаким, уште кога беше Клинси селекторот се знаеше дека овој е главниот тактичар, Клинсман беше само мотиватор голем.
За кај нас не знам, јас си викам Мурињо нека дојде, секако после Реал уште Германија ќе му остане да ја посети.:)
 
Н

'Никола'

Гостин
И ајде да пишам пред легнување :

Недела, 13 06 2010, во 20.05 часот, кој сака да го следи натпреварот Германија - Австралија со нас секако е добредојден пред Irish Pub.
Нормално, примаме и навивачи на Австралија. А и навивачки.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom