Фан Клуб: Вардар

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.973
Поени од реакции
17.801
И со предност од 10 бода имате страв од Шкендија! :D
Па нормално, сепак вие сте европска Шкендија, екипата шо секоја година влегува во група (за малку) во еврокуповите :icon_mrgr:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.346
Поени од реакции
22.649
Која е логиката на стадион да нема публика а у сала да има :toe: :facepalm: :tapp:

Cekaj ti ocekuvase logika od "vladata"? Daj kutete tamu pred sve da zabranat lol... ima EDEN slucaj vo cela drzva oni zabrani stavaat na otvoreno na ogromen prostor. Vo sala kade ke ima 3-4000 na mal prostor ke bide se OK, virusot ne zivee na toplo... ;)
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Што мешате политика у се...
Информирајте се прво, не тресете од рака информаци и онака сега е техничка влада..
Владата даде препорака да се играат натпреварите без публика, а до клубовите е дали ќе ја почитуваат препораката или не.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Убаво си напишаа погоре и онака нема публика, нема причина да се одложат натпреварите. А техничката влада нека не мрси многу м..а .
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
ФК Вардар и околу 500 навивачи без публика.

РК Вардар и 4.000+ со публика.

Влада на РМ и се е можно...
Автоматски споено мислење:

Што мешате политика у се...
Информирајте се прво, не тресете од рака информаци и онака сега е техничка влада..
Владата даде препорака да се играат натпреварите без публика, а до клубовите е дали ќе ја почитуваат препораката или не.
Не треси. Владата даде препорака, а ФФМ одма прифати.. се ти е тоа врзано. ФК Вардар е против ова, ама кој ги тркала.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.346
Поени од реакции
22.649
Што мешате политика у се...
Информирајте се прво, не тресете од рака информаци и онака сега е техничка влада..
Владата даде препорака да се играат натпреварите без публика, а до клубовите е дали ќе ја почитуваат препораката или не.
ne se klubovite nego federaciite. mecot od LS ke se igra so publika tokmu zatoa sto se prasuva KLUBOT, odnosno organizatorot a ne federacijata.

kakva vrska ima tehnicka/normalna vlada? potegot e smesen seedno koj e na vlast. od aspekt na fk vardar bez publika mi e po ok nego odlozuvanje, momentalno zgusnat kalendar pomalku ni odgovara mada glupo e da se igra bez publika radi eden slucaj. panika pravat za zhabe.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Што мешате политика у се...
Информирајте се прво, не тресете од рака информаци и онака сега е техничка влада..
Владата даде препорака да се играат натпреварите без публика, а до клубовите е дали ќе ја почитуваат препораката или не.
Кумановско северџанче се остија увреѓен и повреден :(
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Кумановско северџанче се остија увреѓен и повреден :(
Да се увредувам што гледам дека дишат ваздух такви како тебе, познавачи и вљубеници во политичка партија.
Коефициентот на интелигенцијата ти е помала од бројот на фонд на зборови што ги користиш..
Да, ја ќе бидам што сакам у животот северџан, кумановец, вардарец.. али мислам со своја глава, сам одлучувм, за разлика од тебе што мораш твојата завист од лижење на газиња на политичка партија да ја пренесеш и на форум.
Ако не си сфатил до сега, 29 години патиме од политички партии, а уште повеќе од тие како тебе, што у се мешаат политика, а личните фрустрации, комплекси ги лечат со партија, со обожавање на истата, без да го вклучат мозокот во главата(да, главата не служи само за шишање, со неа се мисли) дека тие партии се најголемото зло што ни се случува како народ и како држава, а ќе имаат моќ се додека има овци.
А од таквите ко тебе и клубот си пати, да ја сум кумановец, северџан, ама сум поголем вардарец од тебе.
Тука завршуваме, разбираш, т.е не разбираш, ама не губи надеж, ќе те вработат можда портир од партија па ќе им покажаеш колку голем човек си.
Чао, пријателе!

За другите извинете на офф топик.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.973
Поени од реакции
17.801
Кумановско северџанче се остија увреѓен и повреден :(
Наместо да се радуваш што некој од Куманово навива за Вардар иако и клубот е во лоша ситуација и фудбалот е беден, ти сереш овде затоа шо не е од Скопје.

А кој знае кога последен пат си бил на утакмица или па си го гледал Вардар за разлика од човеков кој секој пост го пишува со љубов кон клубот за кој и ти самиот навиваш, и кога би живеел во Скопје сигурно нема да пропушти утакмица за разлика од многу како тебе кои се чукаат во гради а ги нема на стадион.


Вардар е пред се најголемиот македонски клуб па после скопски, не го присвојувајте само за вас, тој е клуб на сите Македонци од Шара, Куманово па се до Гевгелија.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
460
Поени од реакции
1.392
Со ФАЦА му ја одбранија на Попзлатанов хахахахаах абе со фаца му фати топка од еден метар.
Овој е дефинитивно најслабата карика у тимов.
Каква шанса човече, од еден метар промаши дилајлава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom