Фан Клуб: Вардар

Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.043
Поени од реакции
2.713



Браво за Комити Ченто,два графити за една недела..дефинитивно подгрупа која прави најголема мобилизација..уште еднаш браво момци :)
Па не праат лом дечкиве :)

 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
ФК Вардар - ФК Севојно 3 - 1
Стрелци на головие 2 Петров и 1 Ивановски, трета победа по ред :))
 
М

Мартин`

Гостин
Јас земав од Тобако Белос (пред Тобако 2 кога одиш од Железничка накај Бисер), друга опција ти е фабриката на МакСпорт во Инџиково :)
Го цитирам мислењево од Средата зошто ми треба.. Вардарци може да ми објасните подетално каде се наоѓа ова Тобако Белос ?
Од железничка на која страна накај Бисер да одам од десна/лева страна ? Ај ако може некој да ми објасни ..

Зошто утре ќе одам во Скопје имам нешто работа па сакам и дрес да си земам :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.221
Поени од реакции
4.122
Петров и Ивановски за резултатски 100%
"Генерално сум задоволен од подготовките на Златибор. Полека се наѕира тимот, концепцијата и филозофијата на игра за новата сезона иако има уште простор за воигрување и корекција", вели Илчо Ѓоргиоски
Со триумф над српскиот суперлигаш Слобода Севојно, заокружувајќи притоа и статистички резултатска максимална успешност, најтрофејниот македонски клуб вчера ги заврши подготовките на Златибор.
"Црвено-црните" со погодиците на двете засилувања за новата сезона Филип Петров, кој двапати се запиша во листата на стрелците, и Филип Ивановски стигна до убава победа над српскиот тим, која е трета на третиот натпревар одигран на Златибор. Претходно "вардарците" со 1:0 го совладаа премиерлигашот од БиХ, Челик Зеница, а со 2:0 славеа над локалниот нисколигаш од Златибор.
Србинот Ранѓеловиќ ново име меѓу "вардарци"
Фудбалерот од средниот ред, Србинот Предраг Ранѓеловиќ е најново засилување во редовите на Вардар за новата натпреварувачка сезона. 21-годишниот Ранѓеловиќ кој доаѓа од српскиот прволигаш Телеоптик.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
имаме добар состав сега за сега само уште васоски и урдинов да потпишат
Голмани:
Горан Симов
Костадин Захов
Гоце Гоцевски

Обрана:
Милан Илиевски
Марјан Мицков
Раденко Бојовиќ
Златко Бошковски
Никола Карчев
Стефан Ристевски
Тони Вељановски

Средина:
Влатко Грозданоски
Гоце Тодоровски
Димче Ристевски
Оса Гуобадиа
Доне Аргировски
Игор Стојаковиќ
Предраг Ранѓелоовиќ
Владимир Туневски
Андреј Ацевски

Напад:
Филип Ивановски
Филип Петров
Александар Пандовски
Дарко Штерјов
Лико
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
До кога најкасно ќе може да се уплати за членска ? Ќе може и при крај на август/почеток на септември ?
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
До кога најкасно ќе може да се уплати за членска ? Ќе може и при крај на август/почеток на септември ?

MOZES VO TEKOT NA AVGUST DA UPLATIS NE E PROBLEM TAKA MI PISAA MENE PRVITE LUGE NA KOMITI ... ja ke uplatam nedelava najverojatno poz
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.043
Поени од реакции
2.713
Го цитирам мислењево од Средата зошто ми треба.. Вардарци може да ми објасните подетално каде се наоѓа ова Тобако Белос ?
Од железничка на која страна накај Бисер да одам од десна/лева страна ? Ај ако може некој да ми објасни ..

Зошто утре ќе одам во Скопје имам нешто работа па сакам и дрес да си земам :)
Тобако Белос ти е од десна страна кога идеш од железничка накај бисер одма до лесковачка кај вили..

@ jamey jasta
Најкасно можеш да уплатиш до 6ти август(Вардар-работнички) ама така ке треба да дадеш 100 за у прилеп
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Гледам сме добиле понуда за пријателска утакмица со ПАОК во Солун,ваљда ке прифатат... ако играле утакмицата ке се играла на 22 Јули.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Гледам сме добиле понуда за пријателска утакмица со ПАОК во Солун,ваљда ке прифатат... ако играле утакмицата ке се играла на 22 Јули.
Ќе идеме на шопинг,а ? :) :) :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Абе да не не функционира нешто сајтот на Комити??
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Како прво мислам дека некои Комити и симпатизери на Вардар претеруваат со своите желби и условувања.Како прво,Вардар беше во тешка агонија последните години и оваа година го допре дното.Треба да бидеме реални во своите желби,а не да летаме во воздух.Неможе клуб кој бил во агонија неколку години да се среди за 2 месеци.За тоа се потребни години на успешно владеење со клубот.Ние првин треба да се радуваме Вардар да се стабилизира финансиски и структурно,а после за титули и европски мечеви.Вардар треба да се реорганизира темелно и да се постават здрави темели за да не падне пак.Кога Вардар комплетно ќе го отплати заостанатион долг,кога ќе се трансформира во акционерско дружштво,кога ќе има стабилни спонзори,управа тогаш може да кажеме дека Вардар се вратил на старите патеки.Да се надеваме дека оваа управа ќе успее да ги оправда очекувањата.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Вардар против ПАОК во Солун
Доколку се прифати поканата, пријателскиот натпревар треба да се игра в петок (22 јули), од 20 часот, на стадионот на ПАОК, "Тумба" во Солун
Генералниот тест натпревар пред стартот на новата натпреварувачка сезона најтрофејниот македонски клуб треба да го има во Солун против еден од најдобрите грчки клубови ПАОК!
Пријателскиот дуел е веќе првично договорен меѓу раководствата на двата тима меѓутоа сепак "вардарци" во текот на денешниот ден конечно треба да одлучат дали ќе гостуваат во Солун, со оглед на проблемот со неколкуте повредени фудбалери во моментов.
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
што се случува со странат денес сакав да уплатам во банка за членска и оп не работи страната и неможам да видам што треба да направам :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom