Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Ајде со среќа на вардар денес, и на сите што ќе идат во Кичево. Вчера околу 40-тина души со возови веќе стигнаа во Кичево, а денес поголема група веќе замина за Кичево, кој со коли а кој со автобус кој секако е платен од сопствени средства. Ти ебам ФФМ-то што ги стави утакмициве во сабота :nerv:
ЕДЕН Е ВАРДАР!!!
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Со среќа нека ни е денеска.
Се надевам добра бројка се отидени во Кичево,и дека ВАРДАР со некој бод ќе се врати од тоа гостовање.
Ја после онаква вечер ни топ не ме будеше сабајлево :(

ЕДЕН Е ВАРДАР !!!
 
Член од
28 февруари 2008
Мислења
219
Поени од реакции
2
Што ни е крив ФФМ ај кажи ми те молам?!?!?!
Само нашата т.н. управа е крива за ова и никој друг, да отидеа најверојатно ќе загубеа, ама немаше да бидеме сега со -3 и казна од 2.500 евра! Идиоти класични!
ФФМ колку ни вади гз во последно време, да не беа они, немаше ни во општинска лига да не има сега!
konecno nekoj da priznae deka vardar celo vreme e pod zakrila na ffm a ne obratno kako sto tvrdat nekoj poglednete vo pravilnicite na ffm i videte kolku samo gluposti mu se prosteni na vardar edinstveno da ima mir
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Гооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооол, не ми се верува дека дочекав и во оваа тема да пишам еден ваков пост :icon_mrgr
Браво пандовски, браво, мора да се издржи до крај. Ајде, ајде ајде Вардареее, Вардареее, Вардарееееееее....
Ете не идам јас и одма тепаат :icon_mrgr
Ќе си каснам од јајцава, којзнае какво лудило е сега таму. Еден куп Комити имало :)

--- надополнето ---

1-1 да ти ебааааааам
Среќа што ни одговараат другиве резлтати...
Само да не изгубиме :'(
П.С. голот од пенал ни го дале. Левков да му ебам семката да му ебам...
Ѓурѓевиќ црвен картон, отиде бродот надоле... :pop:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Ако издржиме 1-1 до крај ке биде топ,слушам на радио Напредок напаѓа имаме среќа што уште е 1-1!! Ајј у курац 2-1 губиме
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Не било ни до мене у пм...
Пех бе, таман се понадевав на бодови од гостувањево. Ни го бапнал Куштрим Балажи екс играчот на Влазрими...

--- надополнето ---

Брегалница-Силекс 2-2
Скопје-Пелистер 2-0

Сега сме последни, но Штипјани и Битолчан ни бегаат само еден бод, но ни следат две претешки утакмици...
Ни чак Норис не не спасува у пм :toe:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Напредок - Вардар 2-1 ,со овој пораз паднавме на последното место на табела!!!Следната сабота играме со Шкендија,дома мораме да победуваме ако сакаме да се спасиме па се надевам со наша помош ке гори Градски во сабота каде ке имаме и Балисити највероватно!!Иначе што се однесува до сиуацијата во клубот слушнав дека дел од Комити сакаат др година Вардар да почне од 4 лига и конечно да се тргне цело раководство и да се донесе спонзор кој ке го врати Вардар повторно на врвот!Со оглед дека пола не се согласуваат да почнеме од 4 лига нз што ке биде со клубов и кој стои зад цела оваа работа!
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Цццц не ми се веруе,пак педерски сме изгубиле :nerv:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.461
Поени од реакции
28.727


350...дали си сигурен ?
Сигурен бев пред да прочитам на нашиот форум а 350 реково одкако ми се јавија другарите и ми кажаа 300 души грешно ме информирале(забавале) грешно сум информирал и јас :)
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
ce gi zgazite korupkeve naredna nedela samo soberetese u golem broj i so edno jako navivanje do novi bodooj...ja licno ako ne sum na rabota ce dojdem ako treba i sam so avtobus ali da vidim prvo steta sto se u sabota utakmiceve :S pozdrav braca pa ve cekamo u tetovo za 2 nedeli... VOJVODI & KOMITI
 

Kajgana Shop

На врв Bottom