Фан Клуб: Вардар

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.689
Поени од реакции
2.961
Kako sto znam poveketo irgahci baraat ispisnica ni plata im se dalo nit niso, zalosno e, definitvno e laga za norvezanecov
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Ajdeeeeeeee ova go pretera se pa duri i setinov li lazese majkumu,nz so da kazam ni na kogo da veruvam veke ova go nema ni na film.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Играчите добија половина од заостанатите долгови и тоа го потврдија сите медиуми. Не знам од кај ги вадите информацииве дека не биле исплатени. Тогаш зашто се вратија на тренинзи?
И Сетинов не знам што лажел. Факт е дека има интерес од тој Светислав, ама прво мора да обезбеди банкарска гаранција од 500 илјади евра за да докаже дека е финансиски спремен да го води Вардар. Во спротивно, нема ни да го добие управување со клубот. Што е тука нејасно, не ве разбирам!?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.689
Поени од реакции
2.961
Ova info ja dobiv od drugar sto e mn blizok so igracite taka da ako me laze on toa e druga rabota
 
I

InF3cTeD

Гостин
абе сите лажат да им ебам се...само да се лаже колку да се замачка работата подолго и на крај пак ништо ги заболе нив оти пропаѓал спортот во Македонија
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Не ве разбирам ако ти каже сигурно ќе му поверуваш :toe: од толку "пријатели" на Вардар ми се лоши,само вадат афери и измлислици,разберете не е лесно да речеш ај јас ќе бидам спонзор и оп готово,Јакимовски немаше обврска да исплати пред да биде се готово,па на своја рака и со добра воља го направи тоа,незнам што уште сакате,сепак ако условот му е да не игра веќе Камчев е тек тогаш имаме проблем :toe:
 
Член од
1 ноември 2009
Мислења
44
Поени од реакции
5
Zemzela gledam ti ovde siris optimizam za Jakimovski, a ne go ni poznavas. Epa ja go znam licno posto ziveam u Gjorce i da ti kazam deka e golem prevarant. Toj ako vleze vo Vardar poarno klubot da zgasne. Bagabont neviden. Kaj mene vo naselba na pola lugje pari im duzi.
 
I

InF3cTeD

Гостин
жално стварно е жално овоа шо се случува во фудбалот во Македонија
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.135
И така си изгубивме уште еден меч. За играта што да се каже прво полувреме катастрофална одбрана. Првиот гол не го видов затоа што уште влагавме, а за вториот немам коментар. Голманчето беше катастрофално, постојано правеше грешки а и овој гол иде на негова душа, иако мора да кажам дека и спаси некоја топка. Одбраната беше тотално изгубена средината не кративна напад не ни имаше. Вториот дел подобра и похрабра игра, имавме многу шанси, но играчите не знаеа да дадат гол :(:( Затоа Турново погоди од единствената шанса. На трибините си бевме стандардно добри навивавме 90 минути, се пееа неколку песни, игравме голи и така забавно:pipi::pipi: Бројката беше некаде меѓу 100 и 120 луѓе, а на цел стадион околу 500-600 гледачи. Ме разочараа играчите кои и покрај целата поддршка што ја даваме, кај што губат од кој стигнат иако имаат реално појаки тимови од противниците, не доаѓаат ни да ни одпоздрават
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Zemzela gledam ti ovde siris optimizam za Jakimovski, a ne go ni poznavas. Epa ja go znam licno posto ziveam u Gjorce i da ti kazam deka e golem prevarant. Toj ako vleze vo Vardar poarno klubot da zgasne. Bagabont neviden. Kaj mene vo naselba na pola lugje pari im duzi.
Епа топ, им земал пари и сеа им дужи, а тие пари ќе ги дае у Вардар. И ние ќе пееме коа ќе играме со Ѓорче, “Од ваши Пари Вардар се гради...“ :icon_lol:
п.с. Све некои генијалци искачаат шо све знаат... алал вера, стајте бе име и презиме, слика, да ве видиме кои сте, шо сте, домашна адреса, телефонче остајте да се чуеме... чим знаете и сакате да споделите, ја бујрум...
Saber Rider напиша:
И така си изгубивме уште еден меч. За играта што да се каже прво полувреме катастрофална одбрана. Првиот гол не го видов затоа што уште влагавме, а за вториот немам коментар. Голманчето беше катастрофално, постојано правеше грешки а и овој гол иде на негова душа, иако мора да кажам дека и спаси некоја топка. Одбраната беше тотално изгубена средината не кративна напад не ни имаше. Вториот дел подобра и похрабра игра, имавме многу шанси, но играчите не знаеа да дадат гол Затоа Турново погоди од единствената шанса. На трибините си бевме стандардно добри навивавме 90 минути, се пееа неколку песни, игравме голи и така забавно Бројката беше некаде меѓу 100 и 120 луѓе, а на цел стадион околу 500-600 гледачи. Ме разочараа играчите кои и покрај целата поддршка што ја даваме, кај што губат од кој стигнат иако имаат реално појаки тимови од противниците, не доаѓаат ни да ни одпоздрават
Сине, го виде голманчето, 162 висок, и ни влакно поише. :) Секоја висока топка уплав да не го прерипа. Али резерва голманот да го видеше... како се усра коа се повреди “првиот“ голман. Тој па имаше 12 години. Мада, Земчо рече постар бил, околу тринаесипол. :pos:

А за играчите, дефинитвно не биле исплатени, по тоа шо видов денеска. Излегоа на терен пошто мораа, инаку немаше ни да играат, гарант ги намолиле од стручен штаб, да не не исфрлат од лига, ај одиграјте. Вардар не на дно, подземја е.

п.с. Пошто ни ја Земзела неаме број од Тончи, го молам ако прочита да се јави у Вардар за следната утакмица да брани ако може, неаме голман. А да, и Acid ако не му е тешко да сврти едно телефонче да договори следната сабота да изиграме пријателска со Вардар, ќе ги тепаме гарант. Ние ќе и отпоздрвиме на публиката. :salut:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.135
Сине, го виде голманчето, 162 висок, и ни влакно поише. :) Секоја висока топка уплав да не го прерипа. Али резерва голманот да го видеше... како се усра коа се повреди “првиот“ голман. Тој па имаше 12 години. Мада, Земчо рече постар бил, околу тринаесипол. :pos:

А за играчите, дефинитвно не биле исплатени, по тоа шо видов денеска. Излегоа на терен пошто мораа, инаку немаше ни да играат, гарант ги намолиле од стручен штаб, да не не исфрлат од лига, ај одиграјте. Вардар не на дно, подземја е.

п.с. Пошто ни ја Земзела неаме број од Тончи, го молам ако прочита да се јави у Вардар за следната утакмица да брани ако може, неаме голман. А да, и Acid ако не му е тешко да сврти едно телефонче да договори следната сабота да изиграме пријателска со Вардар, ќе ги тепаме гарант. Ние ќе и отпоздрвиме на публиката. :salut:
Па богами голманчето беше:nesum: Како го прими вториот гол:nesvest: Малце да потскокнеше ќе можеше да ја допре топката со некое влакно од косата:pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom