Фан Клуб: Вардар

Член од
20 септември 2023
Мислења
109
Поени од реакции
590
Штета, требаше порано да се погоди некоја од шансите за 2:0, вака има за што да жалиме. Пред натпревар задоволен бев со бод, но ние треба повеќе да жалиме за другите два. Овие три пати шутнаа, за малку два гола ќе ни дадеа. Какви екипи се борат за титула, квалитет и ранг на екипа за 8-9 место од пред некоја година. Мевљуде, Вебстер, Тотре, Мотре, трагикомедии…
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Мишко каснеше за голот, не заприметив добро?
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Само се покажа она што го тврдев пред една недела, непотребен страв и преценување на квалитетите на Шкендија. Ете денес многу убаво се покажа дека тој исход во Тетово е сосем нереален. Можеби и ние безглаво тргнавме во напад, тој период од 70 до 80-та минута кога осетивме дека го контролираме натпреварот и со тоа им овозможивме контра од која падна голот, но таков е фудбалот понекогаш. Нема простор за било какви замерки.
Не заслужи Искра бод денес, печени беа за пораз, многу бевме подобри, Сусо или Дуро да дадеа за 2:0 ќе завршеше приказната… и Искра и Слога им дадоа бодови на вошкарите… Загрижува тоа што после 65-70 минута играчите ни се без кондиција, (исклучок се Швајц, Пато и Лемос) а резервите од типот на Шушњара и Сусо сега за сега не се ни со приближен квалитет како другите…
Сусо внесе свежина во нападот, си креираше шанса и го совлада голманот, но ете не го посака среќата. Додека со кондицијата очигледно има проблем, не знам на што се должи тоа, дали дека покасно се приклучи на припремите или нешто друго е во прашање. Шушњара не ми се коментира, очигледно краток ќе му биде престојот во Скопје.
 
Член од
23 август 2020
Мислења
257
Поени од реакции
427
Само се покажа она што го тврдев пред една недела, непотребен страв и преценување на квалитетите на Шкендија. Ете денес многу убаво се покажа дека тој исход во Тетово е сосем нереален. Можеби и ние безглаво тргнавме во напад, тој период од 70 до 80-та минута кога осетивме дека го контролираме натпреварот и со тоа им овозможивме контра од која падна голот, но таков е фудбалот понекогаш. Нема простор за било какви замерки.

Сусо внесе свежина во нападот, си креираше шанса и го совлада голманот, но ете не го посака среќата. Додека со кондицијата очигледно има проблем, не знам на што се должи тоа, дали дека покасно се приклучи на припремите или нешто друго е во прашање. Шушњара не ми се коментира, очигледно краток ќе му биде престојот во Скопје.
Koj ishod? Pa na vakov teren i detonit moze da postigne gol od prekin I da ceka kontri, negate f od fudbal, prekini samo I takvi golovi, posle nauceni ste da igrate po nivi, realno polu selska ekipa ste momentalno I sakate prva liga tokmu so ovie poklon stadioni i sistemskiot fudbal vo mkd.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
428
Поени од реакции
2.188
Koj ishod? Pa na vakov teren i detonit moze da postigne gol od prekin I da ceka kontri, negate f od fudbal, prekini samo I takvi golovi, posle nauceni ste da igrate po nivi, realno polu selska ekipa ste momentalno I sakate prva liga tokmu so ovie poklon stadioni i sistemskiot fudbal vo mkd.
Иако не заслужуваш да ти се реплицира ама ај… Освен голот што го дадовте на добар контра напад, денес бевте цел меч во подредена улога, Вардар диктираше темпо и контролираше игра, ние не освоивме бод, изгубивме два…
 
Член од
3 септември 2020
Мислења
295
Поени од реакции
1.208
Честитки за Вардар,да имаше среќа,искра 3 ке примаше до 70та минута...чиста среќа нијнио гол,ништо друго...
Браво за дечките,изиграа машки,како што и доликува!
 
Член од
12 март 2023
Мислења
17
Поени од реакции
57
Штета за пропуштеното, но одиме понатаму. Со ваква игра и енергија, верувам ќе ги стигнеме и престигнеме Вошка, Брера и Работнички...и ќе завршиме пред нив на табелата.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.217
Поени од реакции
4.112
Реков и претходно дека Шкендија на гости е друга екипа , печени беа за пораз денеска и само среќата ги посака што ги промашивме двете шанси на 1-0 , тие 75 минути Вардар правеше шанси и делумно ја контролираше играта , голот го дадоа од една полуконтра .

После голот паднавме и физички , немањето квалитетни замени направи последните 15 минути да се плашиме и за бодот , али 75 минути Вардар ја надигра Шкендија и останува да жалиме за пропуштените шанси на Дурански и Сусо каде ке се решеше утакмицата ..

На стадион добра атмосфера , полн стадион и одлична изведба на пеачаката Бојана која го крена адреналинот на секој Македонец.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Како што реков осеќав дека денес ќе им скинеме бодови и сосема правилен потег беше што натпреваров се играше во Маџари. Кога бра исклучени двајца играчи, се отвори поголем простор за игра и дојдоа до израз нивните кондициски способности.

Некој да ни нудеше реми, со две раце ќе го прифатевме, ама тоа што 70 минути ја имавме играта и водството, на крај ни делува разочарувачки крајниот исход.
Искина тоа црнчугата нивна во одбрана, се шина трчајќи.
Рано го отворивме резултатот и притискавме за уште голови. Кога напаѓавме во прво полувреме пред нашава трибина, можев да видам каков слаб напаѓач е Омерагиќ. Батето не може една топка да загради, место да искористи висина, да крене лактите, сите воздушни дуели ги загуби. Тешко се игра без напаѓач. Они влегоа преплашени во прво полувреме. Дефанзивците блиску до публиката сите топки во аут ги исфрлија. На голманов два пати му испаѓаше топката од рака. Второ полувреме паднавме кондициски. Сусо влезе во право време, ама за шансата мораше посилно да шутира и да ја завери победата. После тоа Дурански ја еба последната шанса и дозволивме во контра да ни го претрчаат цел терен без фаул и да ни пикнат гол ала головиве на ПЕС.
После тоа страшно паднавме. Општо, тоа што се пресече играта со мешаниците за црвен картон, влијаеше лошо на нас. Се отвори простор да напаѓаат и не ставија во шише до крај. Мишко може доцнеше за голот, ама после искина, сите нафрлени топки ги исфрли. Крајната шанса ако ја дадеа во 100та минута, ќе се самоубиев на трибина.
Ја гледам топкава како лета и дека ќе ја удри нивниот играч и такви сите викаме НЕ, НЕ, НЕ, ја мава, Гача закопан нема шанси да реагира и за среќа топката удира во статива. Се одбива кај нивен играч, Гача брани, па некој исфрла. За среќа крена офсајд судијава за вториот шут. Ако се играше уште 5 минути, уште 3 гола ќе ни дадеа, толку беа кондициски надмоќни на крајот.
Важен бод, останаа уште две потешки и после одиме во лов по бодови, а дотогаш е важно да останеме над зонава за испаѓање. Добро ќе ни дојде малата пауза ради репрезентацијата.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.775
Да знаев дека ваква мобилизација и општа позитивна атмосфера ќе настане ќе си дојдев порано за утакмицата ама што е тоа. Утре работам до 10 вечер, не чепкам телефон до тогаш, се надевам на тоа што сите го посакуваме. Нека изгрми Маџари утре и да ги згазиме како на Радуша.
Во 11 завршив со работа, нема 3 бода ама има срце големо колку Шара, дај Боже ова да ни стане нормално и да го полниме градски со годините натаму. Да живее Вардар и Македонија. Секоја чест на сите.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Како што реков осеќав дека денес ќе им скинеме бодови и сосема правилен потег беше што натпреваров се играше во Маџари. Кога бра исклучени двајца играчи, се отвори поголем простор за игра и дојдоа до израз нивните кондициски способности.

Некој да ни нудеше реми, со две раце ќе го прифатевме, ама тоа што 70 минути ја имавме играта и водството, на крај ни делува разочарувачки крајниот исход.
Искина тоа црнчугата нивна во одбрана, се шина трчајќи.
Рано го отворивме резултатот и притискавме за уште голови. Кога напаѓавме во прво полувреме пред нашава трибина, можев да видам каков слаб напаѓач е Омерагиќ. Батето не може една топка да загради, место да искористи висина, да крене лактите, сите воздушни дуели ги загуби. Тешко се игра без напаѓач. Они влегоа преплашени во прво полувреме. Дефанзивците блиску до публиката сите топки во аут ги исфрлија. На голманов два пати му испаѓаше топката од рака. Второ полувреме паднавме кондициски. Сусо влезе во право време, ама за шансата мораше посилно да шутира и да ја завери победата. После тоа Дурански ја еба последната шанса и дозволивме во контра да ни го претрчаат цел терен без фаул и да ни пикнат гол ала головиве на ПЕС.
После тоа страшно паднавме. Општо, тоа што се пресече играта со мешаниците за црвен картон, влијаеше лошо на нас. Се отвори простор да напаѓаат и не ставија во шише до крај. Мишко може доцнеше за голот, ама после искина, сите нафрлени топки ги исфрли. Крајната шанса ако ја дадеа во 100та минута, ќе се самоубиев на трибина.
Ја гледам топкава како лета и дека ќе ја удри нивниот играч и такви сите викаме НЕ, НЕ, НЕ, ја мава, Гача закопан нема шанси да реагира и за среќа топката удира во статива. Се одбива кај нивен играч, Гача брани, па некој исфрла. За среќа крена офсајд судијава за вториот шут. Ако се играше уште 5 минути, уште 3 гола ќе ни дадеа, толку беа кондициски надмоќни на крајот.
Важен бод, останаа уште две потешки и после одиме во лов по бодови, а дотогаш е важно да останеме над зонава за испаѓање. Добро ќе ни дојде малата пауза ради репрезентацијата.
se gleda kolku razberash futball. Znamenceto za ofside e krenet 5 minuti pred da promashi aganspahic. No loshata komunikacija od asistentot i glavniot go napravi toa.. Kako mozhe da kazhes vtoriot shut e ofside koga napadacot na shkendija shto promashi sam so glava e 2 metra pred toj shto go ima vtorata shansa... Ke se samoubieshe za zhabe bidejki golot nemashe da bide priznat, a kakvi sudii sudat se pokazhuvashe na ovoj moment. Prv pat imam videno vavka situacija, kade aksijata tece, i tece a asistentot ima krenato znamence za ofside veke 4-5 minuti...

E da postigneshe gol Aganspahic, togash ke imashe mnogu problemi.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
se gleda kolku razberash futball. Znamenceto za ofside e krenet 5 minuti pred da promashi aganspahic. No loshata komunikacija od asistentot i glavniot go napravi toa.. Kako mozhe da kazhes vtoriot shut e ofside koga napadacot na shkendija shto promashi sam so glava e 2 metra pred toj shto go ima vtorata shansa... Ke se samoubieshe za zhabe bidejki golot nemashe da bide priznat, a kakvi sudii sudat se pokazhuvashe na ovoj moment. Prv pat imam videno vavka situacija, kade aksijata tece, i tece a asistentot ima krenato znamence za ofside veke 4-5 minuti...

E da postigneshe gol Aganspahic, togash ke imashe mnogu problemi.
More hej be! Sudija vi go zede dva boda, inaku so vakva igra ke go pobedvte i Reall iz Madrid. Isto allah da go kazni stadionot vo Maxhari, zosto ne ste naviknati da igrate na takov teren, iako do vçera ste go igrale na takov. Pravda za allbancite, pravda za ballistet, pravda za shkëndija!
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
626
Поени од реакции
1.207
Тоа судијата колкав беше, 2 метра човек на булк удрен се гледа сега преку зимото, 110 кила минимум батенце, абе и грешка да суде никој не смее да му писне хахаха
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
More hej be! Sudija vi go zede dva boda, inaku so vakva igra ke go pobedvte i Reall iz Madrid. Isto allah da go kazni stadionot vo Maxhari, zosto ne ste naviknati da igrate na takov teren, iako do vçera ste go igrale na takov. Pravda za allbancite, pravda za ballistet, pravda za shkëndija!
o partizane, ne mi beshe zborot deka sudijata beshe protiv nas, no izgleda nikoj od vasha strana ne znael za shto tocno e krenat ofsajdot. Sajber mi izgledal neshto popameten, am qim onoj ne mozhel da go razbere, ne ocevukam od vie drugite, partizanci, buttersi i ne znam koj :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom