Фан Клуб: Вардар

Член од
11 април 2023
Мислења
1.602
Поени од реакции
4.618
Резултатите ова коло пак во наша полза,избегавме од зоната за испаѓање.На 2-3 бода сме од 7 место.Мислам дека и баражот ќе го избегнеме овој дел од сезоната имаме многу поквалитетен тим.
Добар резултат и задоволен од нерешениот резултат.Сепак во 88' имавме голема шанса за победа што не ја искористивме.
Следна недела со искра ќе биде интересно слушнав дека има шанси да се игра на Градски и од утре да почне општа мобилизација за оваа утакмица.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Имаме пишувано за голманчево од Кадино, само не можам да ги најдам постовите. Го бендисавме уште кога играа една утакмица со нас.
Одличен денес, три добри одбрани од кои една многу тешка кога беше на лоша нога, а офанзивецот на Гостивар му ја сврти нафрлената топка на другата страна каде што ја чекаа двајца осамени противнички играчи.
Браво, во право време застана на гол.
Гостивар поконкретен, али горе доле израмнет меч. Тоа викам, горе доле можеме да игра на 0-0 со појакиве екипи, може само Шкендија и нејзиниот стил на игра не ни одговара.
Штета за шансата на Швајц, како можеше да утне...

Шушњара ми е големо разочарување. По биографијата очекувавме многу подобри изданија, а овој едвај оди. Другото во рамки на очекуваното.

На крај шипоиве тераа своја правда ради тоа ќумбето црно што јадеше лајна на крајот. И фрлаа со предмети по нашиве, не можеа да излезат од стадион.
А ние сите ги пречекуваме како свилени во Маџари, земи фрли ги од таа зградата од најгоре, мамето нивно.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.333
Поени од реакции
22.638
Резултатите ова коло пак во наша полза,избегавме од зоната за испаѓање.На 2-3 бода сме од 7 место.Мислам дека и баражот ќе го избегнеме овој дел од сезоната имаме многу поквалитетен тим.
Добар резултат и задоволен од нерешениот резултат.Сепак во 88' имавме голема шанса за победа што не ја искористивме.
Следна недела со искра ќе биде интересно слушнав дека има шанси да се игра на Градски и од утре да почне општа мобилизација за оваа утакмица.
ako se igra na gradski treba mobilizacija odma. ako ima zainteresiranost da se igra na gradski nokna ajde da napravime shou...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.217
Поени од реакции
4.112
На крај племето од публика незадоволни што не победија ги маваа играчите на Вардар кога одеа накај соблекувална , истата пракса како во Чаир така и Тетово прошлато коло немаше никаква реакција од ФФМ ..

Браво за момците што освоија бод , и огромна пофалба за нашево голманче направивме плус 7 од Ѓорче и плус 4 од Брегалница кои денес повторно изгубија , не е уште готово на на добар пат сме да обезбедиме опстанок .

Наредно коло дома со Шкендија очекувам голема поддршка за Вардар било каде да се игра ..
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.333
Поени од реакции
22.638
На крај племето од публика незадоволни што не победија ги маваа играчите на Вардар кога одеа накај соблекувална , истата пракса како во Чаир така и Тетово прошлато коло немаше никаква реакција од ФФМ ..

Браво за момците што освоија бод , и огромна пофалба за нашево голманче направивме плус 7 од Ѓорче и плус 4 од Брегалница кои денес повторно изгубија , не е уште готово на на добар пат сме да обезбедиме опстанок .

Наредно коло дома со Шкендија очекувам голема поддршка за Вардар било каде да се игра ..
dobro. stokive od gostivar treniraat vo novo lisiche taka? garant crncugata ne samo sto trenira nego i zivee vo skopje.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
109
Поени од реакции
590
Супер одигран натпревар и сосема реален резултат. Ми се допаѓа што дечкиве играат и гинат 90 минути за секоја топка, што не беше случај во првиот дел од сезоната. Сите беа на ниво, посебно Велковски и Дошев би ги истакнал…

Овој Кехинде 130кг има, како брат на оној Ибезито Огбона да му е. Колку го потеа 'новинариве' за овој Берат Калкан дека е голем талент, типичен второлигашки играч.

Следни се Шкендија, а верувам дека нема да изгубиме и против нив.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
ako se igra na gradski treba mobilizacija odma. ako ima zainteresiranost da se igra na gradski nokna ajde da napravime shou...
Не ни одговара на Градски против нив, тоа е проблемот. А пак, Маџари ќе биде премал за да го собере сите затоа што ќе има голема заинтересираност за утакмицава. Мислам дека сепак ќе биде во Маџари и дека како се напалени нашиве ќе им скинат бод :D
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.217
Поени од реакции
4.112
dobro. stokive od gostivar treniraat vo novo lisiche taka? garant crncugata ne samo sto trenira nego i zivee vo skopje.
Абе тоа океј , ама зборот ми е за публиката во албанските средини каде играчите на Вардар секогаш се мавани а медиумите ништо не прикажуваат , а да беше обратно одма на социјалните мрежи ке пишуваше како албанците се жртвите , они сами прават никогаш да нема соживот зошто се индијанци од планина со чест на исклучоци.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.333
Поени од реакции
22.638
Не ни одговара на Градски против нив, тоа е проблемот. А пак, Маџари ќе биде премал за да го собере сите затоа што ќе има голема заинтересираност за утакмицава. Мислам дека сепак ќе биде во Маџари и дека како се напалени нашиве ќе им скинат бод :D
vidi se odlepivme od ovie dole malku... ako ima narod ova e ubava moznost da napravi pari malku klubot. mu pisav na mile neka odluci trenerot pa ako sakaat na gradski i ako se mobilizirame za nokna jas ke ja platam.
 
Член од
12 март 2023
Мислења
17
Поени од реакции
57
Не ги навредувај Индијанците. Нема споредба со овие.

Абе тоа океј , ама зборот ми е за публиката во албанските средини каде играчите на Вардар секогаш се мавани а медиумите ништо не прикажуваат , а да беше обратно одма на социјалните мрежи ке пишуваше како албанците се жртвите , они сами прават никогаш да нема соживот зошто се индијанци од планина со чест на исклучоци.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
373
Поени од реакции
1.196
vidi se odlepivme od ovie dole malku... ako ima narod ova e ubava moznost da napravi pari malku klubot. mu pisav na mile neka odluci trenerot pa ako sakaat na gradski i ako se mobilizirame za nokna jas ke ja platam.
Po mene podobra e denska utakmica sabota 14h e super termin ,a i vremevo kako sto gledam ke bide prava prolet 20 stepeni.Da pocekame da vidime sto ke odluci rakovostvoto za mestoto na odigruvanje.Po mene treba da e na gradski sigirno ke ima 6,7000 publika ako ne i poveke so dobra ogranizacija i mobilizacija.
Za terenot znam deka ke im odgovara moze poveke na sipcite ama vreme e za vakanje na stariot stadion.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom