Фан Клуб: Вардар

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Добра најава.

ИЗВИНИ работнички,СКОПЈЕ НАВИВА ЗА ВАРДАР !!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.138
Ајде уште еден ден до градското дерби на Скопје :)
За жал управата на Работнички не се согласи мечот да се игра во недела со што ќе имаше повеќе публика...
Епа време е да ги победиме, иако се фаворити. Секогаш сме подобри во меѓусебните дуели и на крајот несреќно губиме...
Имаат појака екипа, тоа е факт, но и порано имале подобар тим, па сме ги правеле парам-парче на терен (иако резултатите на крај не биле во наша корист...).
Наша задача е да дадеме што е можно поголема поддршка па што сака нека биде. ОВА СЕ БОИТЕ НА СКОПЈЕ-ИЗВИНИ РАБОТНИЧКИ, СКОПЈЕ НАВИВА ЗА ВАРДАР!!!!

Еве и слики од мечот со Тетекс, за жал клип нема, што воопшто не ми се допаѓа со оглед на тоа колку добро беше навивањето :(


http://komiti.org/galerija/index.php?sfpg=0eXn7u3gIDIwMTAtMjAxMS_C4PDk4PAtINLl8uXq8SAxMi4wMy4yMDExLyoqNjczNzBmYWM1MGY1OGRjMGRlMGYzZTQxY2MyNjUzZjE
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Вардар - Работнички, скопско дерби по 36. пат

Иако далеку од ситуацијата кога соседската дерби пресметка го кроеше врвот во домашниот шампионат, сепак, нова повеќе од занимлива средба меѓу "црвено-црните" и "романтичарите" во желбата за избегнување на дното од една страна и прицврстување кон врвот од друга страна...

Оптоварена, како по некое правило последните три години, и поради последната масовна преселба на фудбалери од една на друга страна на "Филип Втори" пресметка која во секој случај е повеќе од значајна и за двете екипи.
"Нема сомнеж дека се работи за нов значаен натпревар за нас во трката по бодови за опстанок", вели еден од најдобрите вардарови фудбалери, дефанзивецот Раденко Бојовиќ, кој пред само неколку месеци ја носеше капитенската лента во составот на Работнички.

Па што ако играм против Брацо!?
Денеска Штефан Вујчиќ ќе игра против Вардар, значи ќе игра и против тимот на својот татко Слободан Вујчиќ - Брацо, кој повторно е спонзор на нашиот најтрофеен клуб.
"Па што ако играм против клубот на мојот татко. Јас сум професионалец и денеска од 14 до 16 часот кај мене ќе нема никакви емоции. Најмалку емоции кон Брацо, но само за време на натпреварот. Можеби на јавноста и е повеќе важно дека ќе играм против клубот на својот татко. Знам дека тој посакува моја одлична игра, но и победа на Вардар. Се надевам дека нема да биде баш среќен по натпреварот", дополни Штефан Вујчиќ. Брацо, пак, не сакаше да коментира, само посочи дека очекува добар и неизвесен натпревар.

ДЕРБИ НА 22. КОЛО
ВАРДАР - РАБОТНИЧКИ
Национална арена "Филип Втори Македонски". Капацитет: 22.000. Почеток: денеска, 14 часот. Главен судија: Владимир Кипријановски. Помошници: Тони Стојановски и Џенан Хајдари (сите од Скопје).
ВАРДАР: Маџаровски, Нено, Бојовиќ, Б. Џангаровски, Ристов, Трипуновски, Т. Џангаровски, Мојсов, Настевски, Фабио, Вандаир
Тренер: Зоран Стратев
РАБОТНИЧКИ: Стефановиќ, Тунески, Адем, Ќумбев, Станковиќ, Глигоров, Тодоровски, Вујчиќ, Петровиќ, Маневски, Андонов.
Тренер: Влатко Костов
ПОСЛЕДНИ ПЕТ НАТПРЕВАРИ
РАБОТНИЧКИ - ВАРДАР 2:0
РАБОТНИЧКИ - ВАРДАР 1:1
РАБОТНИЧКИ - ВАРДАР 1:0
ВАРДАР - РАБОТНИЧКИ 1:2
ВАРДАР - РАБОТНИЧКИ 2:0

ВО РАМКА
ВАРДАР - РАБОТНИЧКИ
13 победи 13
9 нерешено 9
13 порази 13
48/40 голови 40/48
93 ж.картони 94
8 ц.картони 3
8/6 пенали 5/4
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Има на телевизија негде?
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Браво
Победа!!!
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Грмеше на градски. Јас бев на полигонот сигурно саат време и одлично навивање се слушаше. Честито победа.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Неочекуван кикс кој излгледа значеше почеток на крајот на Фк Скопје,а со оваа победа на фаворитот за титула Работнички,Вардар кажа дека не отпаѓа и кој е кој во Скопје.ЧЕстито!!!
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.689
Поени од реакции
2.961
Auuuu so da kazam , neznam... presreken sum :) Bolje nemozese, navivanjeto ... FENOMENALNO!!!!
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Ме болат раката и ногата од шутките,преморен сум не ме држат очи,гласот го изгубив.....па сега вие видете како било :)
Конечно пак убава утакмица се одигра во мак. првенство......Шанси на двете страни имаше доста,утакмицава можеше било кој да ја добие,динамично се играше.Иначе ни фали реализација,колку шанси промашуваме и едно не ми е јасно,зашто кога се веќе на 5-6 метри од гол не шутираат,па макар и со послабта нога??Аман,на 5 метри од гол иде ја подава и ја враќа назад.....така неколку пати секоја утакмица.Маџаровски ѕвер,ни спаси кожата денес бидејќи многу лесно можеше и ние да изгубиме.Реално ќе беше нерешено,едно 2-2 да заврши,али кој го ебе тоа ВАРДАР ПОБЕДИ !!!! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom