Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Тапа утакмица како и секогаш. Во првиот дел ја имавме иницијативата во првите 30 минути, и неколку продори по страните на крилните играчи, но напад како да немавме. Потоа Металург ја презеде иницијативата, и кога Вардар требаше да отиде во убав напад, кретенски потег на еден од нашите играчи, се обиде да шутира од 40-тина метри иако имаше слободен соиграч кој ќе беше во одлична позиција. Беше веднаш блокиран и еден играч на Металург излезе очи во очи со Симов, но Симов одбрани одлично :)
Во вториот дел Металург тргна похрабро и имаа две полушанси но Симов одново сигурен. Тогаш добија црвен картон, и повтрно иницијативата кај Вардар, но два слободни одлично ни ги одбрани Јорде, и толку од нас. Иако со играч помалку Металург изигра подобро во тие минути и имаше уште една добра шанса ама се спасивме :) На трибина бевме околу 200 Комити во прв дел, потоа се раштркаа сите, али околу 120 души останавме и под водство на еден од поискусните членови, ос old school песници му дадовме посебен шмек на натпреварот. Второ полувреме со одлично навивање :) СЕ на се реално реми, во досадна утакмица а на цел стадион имаше одприлика околу 600 гледачи:toe:

Заборавив да спомнам дека пред стадион по завршувањето на мечот не пречека најверниот фан на Слога, Зекуле :pos: Не знаев дека е уште жив, али сите го поздравивме. Да живее Зекуле :pos:
 
Член од
28 февруари 2008
Мислења
219
Поени од реакции
2
spored peporterot na radio skopje retko dosadna utakmica so poveke odenje nego trcanje po terenot.na toa se nadovrzal i sudijata kiprijanovski koj so bezpotrebni prekini na igrata uste tolku go umrtvil tempoto na igrata koj prasanje dali i voopsto go imalo na ovaa utakmica.spored sansite metalurg sepak bil poblisku do pobedata
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
spored peporterot na radio skopje retko dosadna utakmica so poveke odenje nego trcanje po terenot.na toa se nadovrzal i sudijata kiprijanovski koj so bezpotrebni prekini na igrata uste tolku go umrtvil tempoto na igrata koj prasanje dali i voopsto go imalo na ovaa utakmica.spored sansite metalurg sepak bil poblisku do pobedata
На Металург пробавме да му поклониме победа на неколку пати, ама ко што скандираа Комити, “металург еби се, никад вие нема да победите!!!“ :)

Кој играше денеска кај нас десетка? Мноооогу ми е познат и мислам дека од порано го памтам како страшно слаб играч, денеска посебно беше камен. Требаше да ни биде креатор на игра, не уби. Ретко слаб играч.
 
Член од
28 февруари 2008
Мислења
219
Поени од реакции
2
На Металург пробавме да му поклониме победа на неколку пати, ама ко што скандираа Комити, “металург еби се, никад вие нема да победите!!!“ :)

Кој играше денеска кај нас десетка? Мноооогу ми е познат и мислам дека од порано го памтам како страшно слаб играч, денеска посебно беше камен. Требаше да ни биде креатор на игра, не уби. Ретко слаб играч.
nikola tripunovski toj e sekogas slab da ne recam najslab a od kade go izvadija neznam da bide kapiten na ekipata
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Конечно еден убаво спастрен клип од дваесет годишнината :tv: Уште се ежам :baklja:
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
nikola tripunovski toj e sekogas slab da ne recam najslab a od kade go izvadija neznam da bide kapiten na ekipata
Епа тој е еден од ретките играчи што останаа од есенскиот тим и мораше некој да стават од нив за капитен. Иначе Трипуновски и заменик-капитенот Ристов (Чаки) имаат квалитет за Трета лига и ништо повеќе.
Еве еден клип од најголемиот инцидент во нашиот фудбал. Кој бил, знае какoв хаос се дешаваше внатре и надвор од стадионот:

 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Епа тој е еден од ретките играчи што останаа од есенскиот тим и мораше некој да стават од нив за капитен. Иначе Трипуновски и заменик-капитенот Ристов (Чаки) имаат квалитет за Трета лига и ништо повеќе.
Еве еден клип од најголемиот инцидент во нашиот фудбал. Кој бил, знае какoв хаос се дешаваше внатре и надвор од стадионот:

бев на таа утакмица вриеа сите од нервоза до ден денес се сеќавам
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
jas bev na utakmicava so tatko mi i site sto me prisustvuvale znaeme sto se desavase vnatre i nadvor
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
jas bev na utakmicava so tatko mi i site sto me prisustvuvale znaeme sto se desavase vnatre i nadvor
да де и ја бев со таткоми на јужна не мора овој од сител да ми каже шо се дешавало ама објаснува хах.Него неможам да најдам клипови со Слога купот изгледа истата година беше имаше јако навивање на запад иако седев на север
 

Kajgana Shop

На врв Bottom