Фан Клуб: Вардар

Член од
14 декември 2021
Мислења
771
Поени од реакции
2.990
Прегледај го приврзокот 428043

После тоа скандирање и на овие двете не им се седи до Миленко :notworthy: ..

Ни своите не го сакаат ...
Прашај ги тие твоите од партија што се плановите за понатаму после дебаклот од вошките? Ни ги отече јајцата овде на форумов месец дена како ќе биде и што ќе биде.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
402
Поени од реакции
291
Кај е оној со кореецот и шампион кај што ќе беше. Вардар никогаш послаб Жално.
 
Член од
5 мај 2024
Мислења
69
Поени од реакции
89
Ја незнам зашто сега плачете. Грешката е направена 2011 кога место да испаднете мушки вие станавте заложник на партијата и од тогаш ве држат на рака.

И тие “успеси на Самсоненко” ве донесоа кј што сте. Мислев дека веќе нема да мешате политика ама пак погрешивте, затоа сеа без кукање
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.264
Поени од реакции
3.289
Со Горазд ќе беше друга песна денешниов резултат..
Какво говедо е оној бе па уште зел пура влече..
И дали е можно ова денес да беше местен натпревар ?
 
Член од
17 април 2024
Мислења
507
Поени од реакции
1.158
Со Горазд ќе беше друга песна денешниов резултат..
Какво говедо е оној бе па уште зел пура влече..
И дали е можно ова денес да беше местен натпревар ?
5.25 коефициент за Вошка :D
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.729
Поени од реакции
6.371
Прашај ги тие твоите од партија што се плановите за понатаму после дебаклот од вошките? Ни ги отече јајцата овде на форумов месец дена како ќе биде и што ќе биде.
Јас кажав дека мене не ме интересира ниту една партија , само пренесов тоа што слушнав дека со новата власт треба да влезат пари во ФК и РК Вардар ..

Еве засега влезе 1 милион евра во ФК Вардар, проблемот е што има погрешен човек на погрешно место ..

Засилувањата очигледно е дека се промашени и од тоа нема бегање , па потоа го ставаш тренер чунга лунга кој нема никакво искуство и све отиде у курац ..

По 4 кола имаме само 3 бода и примени 9 гола, резултатите кажуваат дека Миленко не го бива , нека си тера таму политика на фејсбук ..за него не е Вардар тоа е тоа ..
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.130
Кои фудбалери? Па пола тим у Вардар не се ни фудбалери! Што се они криви што од 3та кипарска лига или одкајзнамкаде дошле тука и сеа од нив нешто се очекува. Не се посочуваат главните виновници па сеа таму некој недолжни дечки (пак не би ги нарекол фудбалери) кои дошле некоја пара да земат тука по нив се удира.
Ако не можеш по магарето, удри по самарот!
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
247
Поени од реакции
1.289
Јас кажав дека мене не ме интересира ниту една партија , само пренесов тоа што слушнав дека со новата власт треба да влезат пари во ФК и РК Вардар ..

Еве засега влезе 1 милион евра во ФК Вардар, проблемот е што има погрешен човек на погрешно место ..

Засилувањата очигледно е дека се промашени и од тоа нема бегање , па потоа го ставаш тренер чунга лунга кој нема никакво искуство и све отиде у курац ..

По 4 кола имаме само 3 бода и примени 9 гола, резултатите кажуваат дека Миленко не го бива , нека си тера таму политика на фејсбук ..за него не е Вардар тоа е тоа ..
Сѐ е промашено, СЀ!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.841
Поени од реакции
72.459
Кои фудбалери? Па пола тим у Вардар не се ни фудбалери! Што се они криви што од 3та кипарска лига или одкајзнамкаде дошле тука и сеа од нив нешто се очекува. Не се посочуваат главните виновници па сеа таму некој недолжни дечки (пак не би ги нарекол фудбалери) кои дошле некоја пара да земат тука по нив се удира.
Ако не можеш по магарето, удри по самарот!
Се согласувам, овие јадници не се за ништо криви, едноставно странците си се платеници, дојдени да играат за пари. Може да се окриват некои од нашите староседелци, ама и тоа нема некоја поента, кога целата ситуација во клубот е распашана команда. Тешко е да играш на терен, кога нема ни тренер, ни управа, ни ништо.

Тоа што не се сложувам е дека не е дека сме удриле само по самарот. Цело второ полувреме се скандираше против Миленко, веднаш беше кренат глас против него. Се извади и парола за поддршка на Горазд, која се знае против кого беше насочена.
После дооолги години згрмивме со ПРАЗЕН ГРАДСКИ...
Ми фалеше ова време дпшнеовско, кога те снима полиција во фаца, кога цела единица на ЕБР те опколува од 4 страни и на крај ти мава ќотек. Пресмешни беа, ги фати паника уште кога запеавме против Миленко, се поставија пред нас, па изгледа од 2016 нипто не работеле, па едниот падна во дупка на стазата, пола не знаеја кацигите да си ги стават.

И секако ми фалеше тоа време, кога сите снимки на порталите се сечени баш до тој момент кога направија офанзива.

Преоптимист излегов за денес. Знаев дека сме слаби, ама ова беше нешто што ги надмина сите граници. Ја глесав Воска во првите две кола и беа очобол, со деца играа. Изгледа во меѓувреме потпишале некои црнчиња и ни одржаа лекција. Требаше 0-15 да не победат, не знам дали толку не здрмала некоја екипа досега. Колку порази по ред имаме од нив? 6?
Само ние може да потпишеме црнчуги што се бавни. Дури и да не знае да игра со топка, барем црниве што ги потпишуваат другиве се физички јаки, овие нашиве се како полжави. Срам мие да го гледам Канте, со тоа штаките се мачи, ја вртка топката меѓу нозе. Дурански и Пато се измислени за него. Мицевски нешто се труди, ама даааалеку од она што беше пред повредите. Се надминавме себеси што со толку засилувања успеавме да имаме средина послаба од лани.
Црнецот во напад е катастрофа, нема разлика дали он или Омерагиќ ќе игра, иако вториов можам да кажам дека годинава е 10 пати полош од лани. А лани беше очобол.
Доаѓале нигериве од школите на Тулуз и Мец или што ти ја знам. Колку Кирца што доаѓа од школата на Вардар :D А последни години играл за ФК Ржаничино(гомна јадам :D).
Кореецот :pos: :pos: :pos:
Батето е послаб играч и од мене. А треба да си многу слаб за да си послаб од мене. Јас бар имам желба да играм, овој едвај оди уште во 10 минута. Позиционирање 0. Се виде неговото упте на првата акција. Добива долга топка на крило, крева нога и топката му оди под нозе :pos:
Кога стигна Шарко што две години нема топка пипнато да ни биде најдобар во напад, се' е кажано.
Закариќ има техника. Како ја залепи нафрлената топка при единствената шанса, другиве може да сонуваат за нешто такво. Штета што не влезе таа. Ма да можеби и среќа што не влезе, пошто ќе се лажевме колку сме јаки.
Глишиќ за Чосиќ е измислен офанзивно.
Одбраната трагична. Мишковски веќе кажав дека беше спремен за пензија, го вратија колку да брка работа, ама се повреди Најдо и мора да игра прва постава. На негово место би ставил одма крај на кариера, да не се брукам со вакви соиграчи.
Мециновиќ очобол. Како мали деца ќе ги трчаа црнчугиве нивни, 20 шанси ни направија, мислиш Барса гостува.
Го споивме дефанзивното дуо на Ренова. Ама изгледа козарот последно гледал фудбал во 2013, па затоа ги запамтил.
Гача фати неколку добри топки во прв дел и после се испосра. Катастрофа и он.

Што да се каже. Баш коментиравме прееска, уште не е ни септември, а веќе сме во депресија. Од сите сезони, ова ми изгледа баш дека сме во најнеизгледна позиција. Со средена позадинска работа, дури и со ваков состав, со ланските луше на клупа, некако ќе опстаневме.
Ова ти ја убива секоја желба за навивањени пратење фудбал. Фудбалери кои не знаат ни каде дошле да играат, управа што мисли уште дека имаме тим за титула, власт која ги поддржува и јасно стави до знаење дека ќе ги пуштат верните кучиња да не згазат при секое бунење.
Мооооожеби поразот доаѓа во вистинско време да се фати последната сламка за спасот, ама искрено не верувам дека ќе има промени. Типував дека ќе пукне тиквата во 5 коло, ама пукна порано...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.885
Поени од реакции
9.304
Кои фудбалери? Па пола тим у Вардар не се ни фудбалери! Што се они криви што од 3та кипарска лига или одкајзнамкаде дошле тука и сеа од нив нешто се очекува. Не се посочуваат главните виновници па сеа таму некој недолжни дечки (пак не би ги нарекол фудбалери) кои дошле некоја пара да земат тука по нив се удира.
Ако не можеш по магарето, удри по самарот!
Po tebe na koj način treba da reagiraat Komiti? Na onoj gomnarot Gacevski topkata stalno mu padja od raka, taka li se branat boite na klubot? A paralelno se dere ko majmun na site koa ke mu upatat sut na gol. Što da prai onoj jadniot Miskovski koa ostana on da ni bide prv defanzivec na 100 godini? Mora da trcaat, da se zalagaat, a ne da stojat ko pički. Kon toa e posocena ovaa reakcija, a toa deka se kamenja nema zbor. E sea doagja do vtoroto prašanje, kako da udrat po magareto? Kažav pogore, ne e resenie so nasilstvo, kolku i da zasluzuvaat ovie koi sami ne se trgaat. Nemaat doblest edna izjava da dadat a ne pa da si otidat dostoinstveno. Ako znaeš kako piši.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
507
Поени од реакции
1.158
Na onoj gomnarot Gacevski topkata stalno mu padja od raka, taka li se branat boite na klubot?
Остај тоа, после завршување на натпреварот прв тој фати штрафта накај соблекувална, а секогаш се лупа во гради колкав Вардарец е. Ептен ме разочара...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.130
Со Пелистер имаше 10000 денес 1000 луѓе публика, следната ќе има 100... Уште пред да почне сезоната пишав се што комити градеа за 3 год. да ги вратат и навивачите и фановите на Вардар ќе пропадне за 3 кола.
Ќе звучам депресивно и песимистички али излез од ова не се гледа, јас барем не гледам решение. Чим на ликови ко М.н. им даваш да те водат, тури му пепел на работава.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.885
Поени од реакции
9.304
Poentata e, duri i da se pojavi nekoj gazda bogataš, vardarcina u duša ili pa nekoj da najde takov, ovie kopacive nema da dozvolat i ke opstruiraat se samo da ne se sluci toa.
 
Член од
3 септември 2020
Мислења
338
Поени од реакции
1.368
Коефициент 6 добро изгледа...чиста местенка,е сеа питање од кој??
Од играчите поради незадоволство према управата,или обратно...?
Матни игри се водат околу Вардар...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom