Фан Клуб: Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.850
Поени од реакции
9.170
ona sto go cuv dali e tocno ne znam, a toa e deka prviot kontakt so noviot sopstvenik go imal Milenko potocno toj gi donel, predpostavuvam deka e radi toa e kurcot ,plus tatkmu e megju prvite vo fk ima dolga istorija tamu ...
Sve u redu, i da e taka, i on da donel (mada ne mi e verno) se znae kako treba da se odvivaat rabotite. On da donel ja mislam deka uše pred 20 deka ke napraeše pres, da se ispuva.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.708
Поени од реакции
2.201
А каде се појачувањата? Кога ќе се воигра екипата? Еве стигна и средината на овој месец. Од толку помпезни најави за нови играчи, само Најдовски го промовираа.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
392
Поени од реакции
1.125
Или Ким од Баерн:vozbud:
Кој и да е, само да се погоди :)
Кога Рожерио и Јасихура доаѓаа во РК како релативно нетипични трансфери бевме резервирани, ама сега да можеме би ги клонирале. Да почекаме на промоцијата и да се надеваме на трансфер погодок.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.160
Поени од реакции
4.682
Све супер со подготовкиве и екипите што се договараат, ама скроз се слагам со @Saber Rider во случајов, до „генерална“ проба нема ни 2 недели, а ние сеуште ни пола екипа немаме склопено. Знам дека беше деликатна ситуација, ама мене ми немаат многу логика подготовкиве, ќе отидеме на контрола со Динамо со тотално неуиграна екипа или уште полошо екипа која воопшто не се планира да настапува во првенството, нема да можеме 2 паса да врземе и ќе извлечеме апсолутно ништо од тоа. По мене, подобро ќе беше да се истераат скромно овие подготовки и да се договорат екипи со кои би можеле нешто да уигруваме, отколку звучни противнички имиња за пријателски од кои ништо нема да извлечеме пред почетокот на сезоната
 
Член од
23 април 2022
Мислења
356
Поени од реакции
1.694
Динамо на 27-ми игра со Шахтјор така да прашање е со каква екипа ќе излезат против нас. Не дека и така не се неколку класи над, меѓутоа сепак претпоставувам дека нема да излезат со најсилниот состав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom