Фан Клуб: Вардар

Член од
23 август 2020
Мислења
97
Поени од реакции
95
Се да им ебам. Откажав сто работи, за пола саат од Тафта до Маџари дојдов со точак, гумата ја дупнав таму и уште слепциве примаат гол од умрената Беса.
Беса од Добридол еееееј, што на мапа не можеш да го најдеш, живее од донации од печалбари што чистат клозети во Швицарска. Ништо не одигравме денес, а овојпат ни одбраната не беше на ниво. Без Мишковски, губиме 5 бода од Велешта и Беса, плус примаме 4 голови.
Место да го добијат противникот по вториот гол, како манекени се влечеа. Кога добија корнер во 90та, викам сигурно примаме гол. И бап...
И двата гола исто примени, Илиќ месечари, одбраната спие Овој Давид Велковски е неверојатно слаб, најслаба карика во екипата.
Без Пеев нема кој да води топка, а го немаше и суспендираниот Блажевски М. Освен Керим што знае да води топка, овие што се ко младинци и ко засилувања од прва лига, врска немаат со животот. Тој Костовски не може еден воздушен дуел да процени, детено од Пелистер што даде гол исто е изгубен германец во просторот, а ниту Гроздановски не е подобар. Никаков придонес немаат во играта. Тука би го вброил и Петров. Шиле со неколку заебани акции кога можеше да додаде и да реализираме.
Фичо даде два гола. Едниот среќно по корнер, со нога ја мавна траљаво и се истркала во гол. Втората исто од корнер, нафрлување, ги прелета сите и убава ја закуца со глава.
Имавме и уште една пречка, но од акција во која добивме корнер од кој израмнивме.
Пречка погоди и Стојковски по едно нафрлување и удар со глава, а они ќе си дадеа за малку автогол и погодија статива на 1-1.
Немавме некоја доминација, ниту пак некои шанси.

На крајот имаше малку конфликти меѓу навивачите, некои сакаат да ги пцујат фудбалерите, некои аплаудираа, па Глигоров вети дека ќе се подобрат, побара време и така ќе си тераме додека не ни избегаат 100 бода.
Силекс е завршена приказна, остана со Воска да се бркаме...
Не трескај глупости, знам дека си интелигентен, но те молам без фанатизам, све океј за тебе и тоа што го бодриш клубот, газдата на беса е милионер, твдрам од блиску извори, проектот човекот го почнал пред мн години, а сега се на зенитот, платени се редовно играчите, имаат договори не 6 месеци или курци палци барем за 2лига најстабилна и фер екипа наспроти егото умрено на вардар.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
55.569
Не трескај глупости, знам дека си интелигентен, но те молам без фанатизам, све океј за тебе и тоа што го бодриш клубот, газдата на беса е милионер, твдрам од блиску извори, проектот човекот го почнал пред мн години, а сега се на зенитот, платени се редовно играчите, имаат договори не 6 месеци или курци палци барем за 2лига најстабилна и фер екипа наспроти егото умрено на вардар.
Другар, такви проекти сме виделе еден куп. Ќе видиме до каде ќе тераат, мој тип е дека за некоја година нема да постојат. Нешто како Милано, Гоблен, Вардар Форино, оние Геччкалемлер, па и Лабуништа и слични.
Ко је тој милионер жити се?
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
330
Поени од реакции
828
Не трескај глупости, знам дека си интелигентен, но те молам без фанатизам, све океј за тебе и тоа што го бодриш клубот, газдата на беса е милионер, твдрам од блиску извори, проектот човекот го почнал пред мн години, а сега се на зенитот, платени се редовно играчите, имаат договори не 6 месеци или курци палци барем за 2лига најстабилна и фер екипа наспроти егото умрено на вардар.
Газдата на Беса милионер хахахахаххааххаха, Мишковски пред да потпише за Вардар го побарале Беса, им рекол дека бара плата колку што земал у Ренова и од што имаат пари, им било превисоко 700евра.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.978
Поени од реакции
4.955
Не трескај глупости, знам дека си интелигентен, но те молам без фанатизам, све океј за тебе и тоа што го бодриш клубот, газдата на беса е милионер, твдрам од блиску извори, проектот човекот го почнал пред мн години, а сега се на зенитот, платени се редовно играчите, имаат договори не 6 месеци или курци палци барем за 2лига најстабилна и фер екипа наспроти егото умрено на вардар.
Газдата може ако сака и милијардер да биде, ама играчите се толку утепани што нема да пројдат група на било кој турнир у Скопје во мал фудбал. Кога еден Фитор Реџепи, кој не може да се состави со лопта, им е во екипа... што повеќе да се праи муабет. Само си начекаа лабав, ноншалантен и Вардар, каде очигледно фали цврста рука и си земаа поклон бод.
Се да им ебам. Откажав сто работи, за пола саат од Тафта до Маџари дојдов со точак, гумата ја дупнав таму и уште слепциве примаат гол од умрената Беса.
Беса од Добридол еееееј, што на мапа не можеш да го најдеш, живее од донации од печалбари што чистат клозети во Швицарска. Ништо не одигравме денес, а овојпат ни одбраната не беше на ниво. Без Мишковски, губиме 5 бода од Велешта и Беса, плус примаме 4 голови.
Место да го добијат противникот по вториот гол, како манекени се влечеа. Кога добија корнер во 90та, викам сигурно примаме гол. И бап...
И двата гола исто примени, Илиќ месечари, одбраната спие Овој Давид Велковски е неверојатно слаб, најслаба карика во екипата.
Без Пеев нема кој да води топка, а го немаше и суспендираниот Блажевски М. Освен Керим што знае да води топка, овие што се ко младинци и ко засилувања од прва лига, врска немаат со животот. Тој Костовски не може еден воздушен дуел да процени, детено од Пелистер што даде гол исто е изгубен германец во просторот, а ниту Гроздановски не е подобар. Никаков придонес немаат во играта. Тука би го вброил и Петров. Шиле со неколку заебани акции кога можеше да додаде и да реализираме.
Фичо даде два гола. Едниот среќно по корнер, со нога ја мавна траљаво и се истркала во гол. Втората исто од корнер, нафрлување, ги прелета сите и убава ја закуца со глава.
Имавме и уште една пречка, но од акција во која добивме корнер од кој израмнивме.
Пречка погоди и Стојковски по едно нафрлување и удар со глава, а они ќе си дадеа за малку автогол и погодија статива на 1-1.
Немавме некоја доминација, ниту пак некои шанси.

На крајот имаше малку конфликти меѓу навивачите, некои сакаат да ги пцујат фудбалерите, некои аплаудираа, па Глигоров вети дека ќе се подобрат, побара време и така ќе си тераме додека не ни избегаат 100 бода.
Силекс е завршена приказна, остана со Воска да се бркаме...
Без Мишковски ни плива одбраната. Најстабилен дел од тимот ни беше претходно. Не знам што стана со него и Пеев... неколку утакмици веќе пропуштија, демек ништо посериозно не им беше и на двајцата. А Велковски ми е напросто мука да го глеам од што е очаен.
На овие играчи им фали некој карактер ко Грне или Калц за тренер. Да ги шамара у соблекувална ако се го играат курот вака.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
55.569
Исто така мислам дека огромен проблем ни е лошиот терен. Никаква акција не може по земја да се одигра, топката отскокнува и сите шутеви од далечина им се очајни. Затоа сите 4 голови паднаа по прекини денеска.
До натпреварот Македонија-Германија, нема играње на Градски, па Работнички ќе игра на ФФМ и ние практично сме приморани да играме во Маџари. После тоа они се враќаат на Градски, што значи би требало да играме на ФФМ.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
914
Поени од реакции
1.568
Добро бе овој Илиќ ми идеше преку трибина да му рипнам. Толку лимитиран голман, страшно.. абе не мрда од таа линија, ќутук!!!
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.377
Да се помириме со фактот дека и догодина ќе играме втора лига.На некој очигледно ова многу му одговара.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.692
Поени од реакции
1.412
Знае некој нешто за овој Ристевски подетално што позиција игра , добивме на квалитет или просек играч ?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.403
Поени од реакции
1.896
Знае некој нешто за овој Ристевски подетално што позиција игра , добивме на квалитет или просек играч ?

Според мене добар е. Ќе видиме како ќе се вклопи во екипата. Игра стопер, а може по потреба да игра и лев и десен бек.

 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
55.569
Знае некој нешто за овој Ристевски подетално што позиција игра , добивме на квалитет или просек играч ?
Десен бек. Требаше и претходно да го донесеме, ама се искурнази.
Во ситуацијава ни доаѓа како огромно засилување.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
914
Поени од реакции
1.568
Договорен беше летоска, ама му улета Ренова и отиде таму. Еве му втора шанса ајде, нека се покаже некој од новиве аман више!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
55.569
Се надевам дека од Кадино во недела ќе ја почнеме пресвртницата во сезонава. Немаме веќе право на киксови. Ептен ме мава еуфорија, дури и во ситуацијава. Со коронава, којзнае од кога не сум навивал 3 пати во 5 дена и тоа 2 дена со ред. Сум заборавил какп е гласов да ти биде партали, да лапаш мед цел ден, да го оправиш до наредна утакмица и после пак истото :D
После натпреварот со Кадино има репрезентативна пауза, така што Глигоров ќе има шанси да ги воигра уште толку.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.692
Поени од реакции
1.412
Се надевам дека од Кадино во недела ќе ја почнеме пресвртницата во сезонава. Немаме веќе право на киксови. Ептен ме мава еуфорија, дури и во ситуацијава. Со коронава, којзнае од кога не сум навивал 3 пати во 5 дена и тоа 2 дена со ред. Сум заборавил какп е гласов да ти биде партали, да лапаш мед цел ден, да го оправиш до наредна утакмица и после пак истото :D
После натпреварот со Кадино има репрезентативна пауза, така што Глигоров ќе има шанси да ги воигра уште толку.
Да и јас сега проверив во недела играме , а претходно втора лига се играше во сабота , така да уште подобро за нас што е недела би требало добра бројка во Илинден :D
Летото Кадино ни дадоа да тренираме , така да мислам дека двата клуба имаат океј односи , ако и Кадино не ги победиме играчите се за ќотек :icon_mrgr:
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.978
Поени од реакции
4.955
А бе за Илиќ липицанерот како не најдоа некоја замена:facepalm: Глеам детено што го споменувавме летото, утакмица една нема брането за Борец. Треба да им се собере.
Се надевам дека од Кадино во недела ќе ја почнеме пресвртницата во сезонава. Немаме веќе право на киксови. Ептен ме мава еуфорија, дури и во ситуацијава. Со коронава, којзнае од кога не сум навивал 3 пати во 5 дена и тоа 2 дена со ред. Сум заборавил какп е гласов да ти биде партали, да лапаш мед цел ден, да го оправиш до наредна утакмица и после пак истото :D
После натпреварот со Кадино има репрезентативна пауза, така што Глигоров ќе има шанси да ги воигра уште толку.
Стварно крајно е време да се уозбилат и да се вратат на победите. Недозволиво е Беса или Велешта да ни кинат бодови.
Едно прашање: Каде точно се наоѓа игралиштето на Кадино? Мислам сум проаѓал по тие места, ама неам приметено фудбалски стадион...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom