Фан Клуб: Вардар

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.387
Поени од реакции
1.878
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.962
Поени од реакции
4.878
Тие три џокери мислам дека се однесуваат само на играчи што последен клуб им бил некој од нашето првенство. Нека потврди некој што е подобро запознаен со прописите.
П.С. Плус може да е проблем што раскин на договорот е направен по завршувањето на преодниот рок.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
861
Поени од реакции
1.396
Тие три џокери мислам дека се однесуваат само на играчи што последен клуб им бил некој од нашето првенство. Нека потврди некој што е подобро запознаен со прописите.
П.С. Плус може да е проблем што раскин на договорот е направен по завршувањето на преодниот рок.
Така и јас знам дека е.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
861
Поени од реакции
1.396
НИКОЛА РИСТЕСКИ СИ ЗАМИНА ОД РЕНОВА

Најверојатно ќе биде еден од џокерите. Може и на десен бек да покрие така да би ја затвориле најслабата точка во тимот...
Детево требаше да дојде уште во јули, ама се полакоми со понуда на Ренова после нашата и ете сега каде е..
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.684
Поени од реакции
1.359
Во 90 минута ни го бапнаа од корнер , каков месечар е овој Илич го прелета топката и ради него ни дадоа гол ..

Ма да и екипава тромаво се мачат не играме како што треба , се знае направи 2-0 3-0 па играј си курташак , сите викаме имаме добра екипа ама очигледно нешто не штима ...

Иначе Воска победи дома 4-0 така да и они сега ни бегаат 4 бода , за Силекс да не праам муабет си газат 1 место се 99 %..
Така да се потешко и потешко ке биде да се вратиме , освен ако на зима не купиме уште 4-5 играчи и да згазиме све ама .....
 
Последно уредено:
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.962
Поени од реакции
4.878
Кој курташак си го тераат манекениве. Па овие за каков камшик плачат не се свесни! Гревовиве од јебени Добри Дол што пешки не знаат да одат им земаат бод еј...
П.С. Погледнете ги нашиве превара од играчи како си дремат на двата корнери од кои примаме голови. Буквално никаква реакција нема!
Во 90 минута ни го бапнаа од корнер , каков месечар е овој Илич го прелета топката и ради него ни дадоа гол ..

Ма да и екипава тромаво се мачат не играме како што треба , се знае направи 2-0 3-0 па играј си курташак , сите викаме имаме добра екипа ама очигледно нешто не штима ...

Иначе Воска победи дома 4-0 така да и они сега ни бегаат 4 бода , за Силекс да не праам муабет си газат 1 место се 99 %..
Така да се потешко и потешко ке биде да се вратиме , освен ако на зима не купиме уште 4-5 играчи и да згазиме све ама .....
А бе до зима ќе ти напраат 20 бода предност како тргнало, па гази ти после се' колку сакаш...
 
Член од
23 август 2020
Мислења
93
Поени од реакции
91
Ви остана само борбата за евентуален бараж, секако дека албанските екипи играат сосема фер и коректно, беден вардар али заслужено е во ваква ситуација.

Нормално дека беса за 2 3 години ќе игра прва лига, далеку се пред вас во сите аспекти, втора лига не е како првата, до крај на сезоната ќе лизгате уште.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.387
Поени од реакции
1.878
Не сум ги гледал натпреварите и не можам да коментирам во врска со играта. Ама уште пред почеток на сезоната требаше да ангажираат друг голман. Детено што отиде во Борец ќе беше добро решение со оглед дека знае како е да играш во втора лига по ливадите. Да се обидат во зимскиот преоден рок да го донесат на позајмица од Борец. Многу ќе помогне плус Илиќ ќе биде посериозен оти ќе има конкуренција и нема да му биде сеедно со оглед дека може да го седнат на клупа. А на остатокот од екипата им треба време да се воиграат, Силекс барем се воигра во квалификациите и сега полесно ќе им биде. Плус Михајлов си ја знае работата.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.395
Поени од реакции
55.093
Се да им ебам. Откажав сто работи, за пола саат од Тафта до Маџари дојдов со точак, гумата ја дупнав таму и уште слепциве примаат гол од умрената Беса.
Беса од Добридол еееееј, што на мапа не можеш да го најдеш, живее од донации од печалбари што чистат клозети во Швицарска. Ништо не одигравме денес, а овојпат ни одбраната не беше на ниво. Без Мишковски, губиме 5 бода од Велешта и Беса, плус примаме 4 голови.
Место да го добијат противникот по вториот гол, како манекени се влечеа. Кога добија корнер во 90та, викам сигурно примаме гол. И бап...
И двата гола исто примени, Илиќ месечари, одбраната спие Овој Давид Велковски е неверојатно слаб, најслаба карика во екипата.
Без Пеев нема кој да води топка, а го немаше и суспендираниот Блажевски М. Освен Керим што знае да води топка, овие што се ко младинци и ко засилувања од прва лига, врска немаат со животот. Тој Костовски не може еден воздушен дуел да процени, детено од Пелистер што даде гол исто е изгубен германец во просторот, а ниту Гроздановски не е подобар. Никаков придонес немаат во играта. Тука би го вброил и Петров. Шиле со неколку заебани акции кога можеше да додаде и да реализираме.
Фичо даде два гола. Едниот среќно по корнер, со нога ја мавна траљаво и се истркала во гол. Втората исто од корнер, нафрлување, ги прелета сите и убава ја закуца со глава.
Имавме и уште една пречка, но од акција во која добивме корнер од кој израмнивме.
Пречка погоди и Стојковски по едно нафрлување и удар со глава, а они ќе си дадеа за малку автогол и погодија статива на 1-1.
Немавме некоја доминација, ниту пак некои шанси.

На крајот имаше малку конфликти меѓу навивачите, некои сакаат да ги пцујат фудбалерите, некои аплаудираа, па Глигоров вети дека ќе се подобрат, побара време и така ќе си тераме додека не ни избегаат 100 бода.
Силекс е завршена приказна, остана со Воска да се бркаме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom