Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
2.924
Поени од реакции
4.728
Нит Попов е партиски нит па Стевица.
Едини луѓе што беа спремни да влезат со пари уште кога Самс крена раце.
Да бевте вака гласни кога Седло беше директор кој поред Новак е едини што ќе го тужи Вардар добро ќе беше.
Читам пишувате дека последно нешто му било 3 лига, Боки 13ка... Од дечкото има статуа пред најголемиот стадион во Кореа напраи 5 милиони не чека плата од штаб.
Среќа Грне е у Вардар од љубов па може ќе ја биде работата.
Акцијата што ја направија Комити е нешто што треба сите да го почитуваат, тропнаа на сите врати и кај плави и кај црвени коските ги искршија за да се соберат пари и не залужуваат коментари од типот којзнае у кој џеб ќе отидат парите, незнам дали да купам, ништо нема да се реши...
Испливуваат сега гомната како Седло на површина. Ни најмалку не ме изненадува ова.

Инаку во врска со акцијата, така и треба да биде. Вардар мора да не обединува сите, без исклучок.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.660
Поени од реакции
3.720
Од дечкото има статуа пред најголемиот стадион во Кореа напраи 5 милиони не чека плата од штаб.
znam deka bese dosta popularen vo korea, i ako ne se lazam tamu go narekuvaa stevo deka se drugo im bese komplicirano, ama za ova so statuata mislam deka i porano slusnav no nikogas ne iskoci slika od taa famozna statua, pa se prasuvam dali navistina postoi ili toa e nekoja glupost izmislena od nasite mediumi :D ubavo bi bilo da spodelis slika bidejki i sega barav, no ne mozam da najdam takvo nesto.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
857
Поени од реакции
1.134
Абе се заебавате дека у Кореа на стевица ристич некој му изградил статуа???
хахахаха па според статистика најмногу голови за еден клуб што дал му се 32, зарем за 32 гола у било кој клуб статуа се гради? башка играл за 3 различни клуба во Кореа. IMG_20210211_215437.jpg
 
Член од
31 март 2011
Мислења
35
Поени од реакции
174
znam deka bese dosta popularen vo korea, i ako ne se lazam tamu go narekuvaa stevo deka se drugo im bese komplicirano, ama za ova so statuata mislam deka i porano slusnav no nikogas ne iskoci slika od taa famozna statua, pa se prasuvam dali navistina postoi ili toa e nekoja glupost izmislena od nasite mediumi :D ubavo bi bilo da spodelis slika bidejki i sega barav, no ne mozam da najdam takvo nesto.
Следно доаѓање у Скопје ќе ставам слика, јбг не е воинот на коњ ама има пред стадион од него и од еден бразилец незнам точно како се викаше, освоија заедно азиска лига на шампиони.
Абе се заебавате дека у Кореа на стевица ристич некој му изградил статуа???
хахахаха па според статистика најмногу голови за еден клуб што дал му се 32, зарем за 32 гола у било кој клуб статуа се гради? башка играл за 3 различни клуба во Кореа.Прегледај го приврзокот 283748
Ало википедија, освои азиска лига на шампиони следната сезона напраи трансфер 2 мил. Долари Луис Сколари го зема у Бујиндукур со Ривалдо.
Да не забегуваме од тема Вардар!
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
747
Поени од реакции
1.147
Следно доаѓање у Скопје ќе ставам слика, јбг не е воинот на коњ ама има пред стадион од него и од еден бразилец незнам точно како се викаше, освоија заедно азиска лига на шампиони.

Ало википедија, освои азиска лига на шампиони следната сезона напраи трансфер 2 мил. Долари Луис Сколари го зема у Бујиндукур со Ривалдо.
Да не забегуваме од тема Вардар!
Никаква поврзаност нема со ФК Вардар Стево, инаку нема сомнение дека напраи пара таму.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
798
Поени од реакции
1.349
Составот за со Пелистер :D

Голман - Илиќ

Одбрана - Попов, Таневски, Велковски, Грнчаров

Средина - Најденов, Глигоров, Мирчевски, Лазаревиќ

Напад - Блажевски, Ристиќ

Плус 20000 публика
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
747
Поени од реакции
1.147
Составот за со Пелистер :D

Голман - Илиќ

Одбрана - Попов, Таневски, Велковски, Грнчаров

Средина - Најденов, Глигоров, Мирчевски, Лазаревиќ

Напад - Блажевски, Ристиќ

Плус 20000 публика
Ти недостасува Дијамантот Фичо.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.924
Поени од реакции
4.728
Составот за со Пелистер :D

Голман - Илиќ

Одбрана - Попов, Таневски, Велковски, Грнчаров

Средина - Најденов, Глигоров, Мирчевски, Лазаревиќ

Напад - Блажевски, Ристиќ

Плус 20000 публика
Попов?! Па дај нека иде он кај зелките од Чаир... нели најпрофесионален клуб во Македонија се!? Кога ми ја испрати пред извесно време, еден пријател сликава што кружела по социјални мрежи, вриев буквално. Вакво колинечење пред осведочен душман на Вардар и Комити не е запамтено. Да не праиме муабет што бил навредуван, плукан и маван со тврди предмети од индијанците, како што сам ги нарече.
Колку што на Седло не му е местото во Вардар, толку и на Попов, Наумоски и слични на нив.
138645875_3855934397803121_3660849802153687529_n.jpg
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
857
Поени од реакции
1.134
Останати се 14,800 карти што би значело ако се продолжи со слично темпо до недела ќе се продадат преку 20,000 карти ама тешко е да се распродаде цел стадион, што искрено за мене е разочарување.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.689
Поени од реакции
9.325
Попов?! Па дај нека иде он кај зелките од Чаир... нели најпрофесионален клуб во Македонија се!? Кога ми ја испрати пред извесно време, еден пријател сликава што кружела по социјални мрежи, вриев буквално. Вакво колинечење пред осведочен душман на Вардар и Комити не е запамтено. Да не праиме муабет што бил навредуван, плукан и маван со тврди предмети од индијанците, како што сам ги нарече. Колку што на Седло не му е местото во Вардар, толку и на Попов, Наумоски и слични на нив. Прегледај го приврзокот 283822
Nesto se krie pozadi izjavata na Popov, sigurno ima nekoja sorabotka so niv inace za video prezentacii na transferi Shkendija odamna e delaku pred drugite, zatoa me cudi izjavata negova
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.516
Поени од реакции
7.641
Do kaj si so regionalnata liga :sramezliv:
U rakomet i kosarka ja napravija, fudbal e slednata. Najverojatno bez sponovi i hrvati ama ke bide koga togas.
Автоматски споено мислење:


Znaci koga se saka se moze...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom