Фан Клуб: Вардар

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Тикет Плус беше една од фирмите на Сергеј и генерално продаваше билети за РК и ФК Вардар. Во моментов не ни функционираат.
Тикет плус никогаш не била фирма на Сергеј, ама функционираше само за Вардар. Сега не функционираат од други причини.

Како и да е, ми се допаѓа акцијава што сеуште е активна и секој ден се приклучуваат нови луѓе, сигурен сум дека ќе се продаде еден стадион. Ама многу загрижува фактот што еве и 3ти измина, утре сме 4ти и уште нема абер до кај е работава. Сметката останува замрзната, играчите не тренираат, нема никаков знак дека ќе се почне и дека ќе се доведе барем некое име колку да фигурира клубот. Одбивам да верувам дека парите ги фрлив/ме за џабе, ама мислите се повеќе ми одат на тоа дека работава ќе се изјалови, и ќе гледаме црно сценарио.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Sto ako smetkata NE SE ODBLOKIRA? Imali li sansi za nesto takvo, toest ova mkd e se e mozno taka da koj se sansite i dali imame plan B? Ima li nekoj zadolzen od komiti da targetira biznisi ili poednici na fb ili drugi platformi za donancii ili se e ostaveno na koj cul cul i svesta na poendinci?

sistemot lol... epten efikasnen. ima li sansa da pocne da treniraat? koj kur im e be, ke igrame bez eden trening ko sto trgnalo.
Верувај и ја истото се прашувам и немам одговор. Предупредив и претходно неколку пати дека не знам колку е паметно да се брза со почетокот на продажбата на карти, а многу работи во клубот не се средени. Особено што Комити многу пати досега се изманипулирани. Што од политичари, што од бизнисмени. Еве скоро 1/4 од стадионот е веќе распродадена... какво лице ќе остават иницијаторите пред тие луѓе?
Последно што разбрав од тренер во клубот дека е можно да почнат во петок, но пазете и тој кажува дека се работи само за муабети што кружат. Значи ни они немаат официјална информација за било што се случува, а очекувате да има некој друг од страна. За жал точно е дека постои проблем со Новак и доколку не го решат, Вардар повторно ќе се соочи со забрана за трансфери и без можност да ангажира нови играчи. Тоа мислам дека би не дотепало...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Ништо не е пројдено во Влада. Џабе собираме карти, кога не мрда ништо.
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Кои смешки ќе испадне со картиве на крај некој ќе се опари на гладно срце..
 
Член од
1 август 2015
Мислења
879
Поени од реакции
1.653
Ајде да напаѓаме откако ќе заврши ова, нормално доколку се утврди дека парите завршиле за друга намена.
Да не создаваме негативна енергија и ги демотивираме оние што сеуште не купиле билет.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.074
Поени од реакции
22.116
Ајде да напаѓаме откако ќе заврши ова, нормално доколку се утврди дека парите завршиле за друга намена.
Да не создаваме негативна енергија и ги демотивираме оние што сеуште не купиле билет.

100% se slagam so ova, mene poveke mi bese prasanjeto dali ima nekoj na forumot so poveke info da spodeli za da e i za nas polesno da agitirame po drugi. Jas sekako ke kupam karti samo nezgodno e da baram i drugi toa da go pravat a na kraj da se spicka rabotata. Nekogas treba i da sme realni ako se sluci najlosoto ova moze da bidat dobri sredstva za eden nov start, zosto primer da mu gi dademe na sams ili ujp?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
100% se slagam so ova, mene poveke mi bese prasanjeto dali ima nekoj na forumot so poveke info da spodeli za da e i za nas polesno da agitirame po drugi. Jas sekako ke kupam karti samo nezgodno e da baram i drugi toa da go pravat a na kraj da se spicka rabotata. Nekogas treba i da sme realni ako se sluci najlosoto ova moze da bidat dobri sredstva za eden nov start, zosto primer da mu gi dademe na sams ili ujp?
ЈБГ многу пати сме биле изиграни, зашто не и сега. Али за картите сепак мислам дека треба секој да купи дури и да се заебеме не се многу 100ден. (за некој се помногу за некој не се ништо-релативно) да се инвестира и ако се распродаде цел стадион би имало добар импакт и медиумски и со тоа што ќе има потврда дека Вардар на многу луѓе им значи.
Јас сите кои ми се поблиски ти терам да купат барем по една карта дури и врска ако си немаат со фудбал.
П.С.
До утрово според сајтот на мктикетс преостанати се уште 26,890 карти...
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Многу сте ми чудни со муабетиве. Па самиот клуб е најголем креатор на негативна енергија... што сме ние тука криви. Еве јас не една, туку 10 карти набавив и не ми е уопште криво, но што има позитивно за она што го гледаме во клубот. И сега целиот фокус е насочен кон продажбата на карти, а никој не се замара што играчите не тренираат, сметката не е одблокирана, ваучерот не е реализиран, опасноста од нова забрана за трансфери поради тужбата на Новак. Па самиот натпревар воопшто е знак прашање дали ќе биде одигран. И не е работата дали ние ќе бидеме заебани (најмалку ми е гајле за тоа), главниот проблем е што Вардар ќе наебе.
Доколку све ова се изјалови, крајно време е актуелното водство на Комити да се повлече ради нивниот мирољубив начин на решавање на проблемите и бесцелно состанчење ради што никој веќе подолго време не ја доживува сериозно групата.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Мене ме плаши тоа што веќе не знаеме ни кој се остана во клубот. Па прашање е и дали ќе имаме играчи за да настапат со Пелистер. Да не биде работава ко случајот со Слога и Ѓорче, 2 службени и 3та лига...
 
Член од
1 јануари 2021
Мислења
21
Поени од реакции
63
значи мн малку се продале до сеа ако е точна бројкава
јас како невработен купив 10 карти а тие што се вработени не купиле ништо и само зборат дека нема да не биде затоа не мрдаме никаде
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
161
Поени од реакции
371
значи мн малку се продале до сеа ако е точна бројкава
Pa ne se soglasuvam deka se malce , 10 000 karti se prodale do denes sto e realen kvantum na prodadeni karti :) Valjda ne ocekuevme 30k za 7 dena ..
Kje stigne i do 15k akcijava, ama klubov nikako da startuva ..
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Pa ne se soglasuvam deka se malce , 10 000 karti se prodale do denes sto e realen kvantum na prodadeni karti :) Valjda ne ocekuevme 30k za 7 dena ..
Kje stigne i do 15k akcijava, ama klubov nikako da startuva ..
Не се 10.000 карти засега, туку 8.000 некаде затоа што стадионот е со капацитет од 33.500, а не како што се води на одредени места преку 36.000. Сепак е сосем солидно за една недела и верувам дека ќе оди преку 15.000. Дали е малку или многу не е репер да кажува симпатизер на некој маргинален клуб, кој у цела своја историја не продал вкупно толку карти за првенствени наптревари.
На играчите за денес им е јавено дека ќе имаат состанок. Кој им јавил и што ќе им соопштат... не сум упознаен.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
На играчите за денес им е јавено дека ќе имаат состанок. Кој им јавил и што ќе им соопштат... не сум упознаен.
Имаш нешто повеќе информации дали се оддржал состанокот? Денот помина, по медиумиве ништо нема... претпоставувам им е кажано пак да се стрпат до 1ви.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
Не се 10.000 карти засега, туку 8.000 некаде затоа што стадионот е со капацитет од 33.500, а не како што се води на одредени места преку 36.000. Сепак е сосем солидно за една недела и верувам дека ќе оди преку 15.000. Дали е малку или многу не е репер да кажува симпатизер на некој маргинален клуб, кој у цела своја историја не продал вкупно толку карти за првенствени наптревари.
На играчите за денес им е јавено дека ќе имаат состанок. Кој им јавил и што ќе им соопштат... не сум упознаен.

33.460, ако веќе сме прецизни :)
Автоматски споено мислење:

Pa ne se soglasuvam deka se malce , 10 000 karti se prodale do denes sto e realen kvantum na prodadeni karti :) Valjda ne ocekuevme 30k za 7 dena ..
Kje stigne i do 15k akcijava, ama klubov nikako da startuva ..
малку се ако се знае дека луѓе купуваа и по повеќе карти. значи ете 8 илјади да се продадени, тоа не значи дека 8 илјади луѓе купиле карти. некои купуваат по 5, по 10, значи коа ќе направиш математика искача дека дали 4 илјади луѓе купиле карта. тоа е малку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom