Фан Клуб: Вардар

Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Штама на форумот

После ова со протерување на рускиот дипломат, јасно се става до знаење дека Сергеј не е многу омилен кај новата власт, а старата дига раце од се.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Си се редат грешки, овие од управа да направаат добар потег ќе е рамно на светско чудо..
Некако не ми се ни зборува веќе, за едни исти работи, ни ја уништија вербата, надежта дека може клубот да иде кон подобро.
Шета што многу од нас искрено го сакаат клубот, а не можат да сменат ништо..
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Управата што е неспособна е туку изгледа има проблем и со финансиите па туку така ни бегаат играчи.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Ништо бе дечки тоа е тоа за очекување беше ваквиот исход. Правното лице самсоненко нема никаков интерес да инвестира во Вардар, све ова веројатно беше поголема игра од тоа што претпоставувавме. Локални интереси на партиски мангупи сврзани со глобална политика на источните сили.
Се надевам дека нема да се случи целосен колапс и ќе се појави некоја струја која ќе присобере барем 500 000 евра кои со правилна работа ќе го оддржат тимот позади искра и нема да дозволи целосен распад. И со вака ограничени средства, со правилна работа клубот има простор за напредок.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
na aktuelnata uprava so 500.000€ godisno prasanje e dali bi im uspealo da izbegnat ispaganje od 1. MFL^^

inaku ne vredi sporedba so kazakhstan, imaat nafta kolku sakaat i so toa bogatasi koi mozat da frlaat milioni kako od shega vo klubovite. gledajki kolku pari i zhiteli (18 milioni) imaat katastrofalna im e sostojbata vo fudbalot.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Колку сака нек им е катастрофална состојбата, ама игралиштата им се средени, имаат осветлување, секој во клубот си ја работи работата, Астана почна редовно да игра утакмици, во пуста Македонија сеуште се игра на туѓи стадиони 100 км од твојот град, пред да се стемни, за стручноста на некои челници во клубовите и не ми се зборува и преку богати договори на странци пробуваат да го подигнат фудбалот на повисоко ниво, додека овде децата гледаат да побегнат после 18 бидејќи нема иднина за нив...
 
Ф

Флеш

Гостин
Колку сака нек им е катастрофална состојбата, ама игралиштата им се средени, имаат осветлување, секој во клубот си ја работи работата, Астана почна редовно да игра утакмици, во пуста Македонија сеуште се игра на туѓи стадиони 100 км од твојот град, пред да се стемни, за стручноста на некои челници во клубовите и не ми се зборува и преку богати договори на странци пробуваат да го подигнат фудбалот на повисоко ниво, додека овде децата гледаат да побегнат после 18 бидејќи нема иднина за нив...
Ама работат брат како профи.Терени вештачки,знаат дека нема да се мачат со трошоци.Изградени стадиони,имаат СТРАНСКИ КАДАР.Појќе фураат странски од домашен кадар. Шпанци,Бугари,Словаци,Германци итн .....Ние се спротивно,фукнаа нови терени низ Македонија по 350к евра,се уништи ја.Немаме асален кадар,клубовите финансирани политички преку општина.... Сега Сергеј си оди,само Шкендија и Пандев остануваат:sleep: Вардар стечај.... :notworthy:[DOUBLEPOST=1522451319][/DOUBLEPOST]АСТАНА



КАИРАТ



ТОБОЛ

 
Последно уредено:
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Колку сака нек им е катастрофална состојбата, ама игралиштата им се средени, имаат осветлување, секој во клубот си ја работи работата, Астана почна редовно да игра утакмици, во пуста Македонија сеуште се игра на туѓи стадиони 100 км од твојот град, пред да се стемни, за стручноста на некои челници во клубовите и не ми се зборува и преку богати договори на странци пробуваат да го подигнат фудбалот на повисоко ниво, додека овде децата гледаат да побегнат после 18 бидејќи нема иднина за нив...
abe znam mnogu dobro kolku sredeni im se stadionite itn sepak rabotat amaterski ako se gleda kolku pari trosat. ti svesen si deka klubovi koi tamu se borat za opstanok imaat igraci koi pecalat i do 250.000 dolari godisno? znaci imaat pogelemi plati od vardar i shkendija, a vo slaba liga se borat za opstanok. nekoi od klubovite koi igraat vo EL kvalifikacii imaat igraci koi pecalat nad 500.000 godisno, a edvaj pominuvaat protiv klubovi od malta, crna gora itn.

zborot mi e deka vo sporedba so sredstvata koi gi vlozile fudbalot im e kasa popara. nosat stranci koi zasluzuvaat 150.000 godisno, a menageri ke gi izlazat na takov stranec da mu dadat 500.000, pa posle pola godina ke mu go isplatat celiot dogovor za nisto bidejki ke sfatat deka ne e kvaliteten i im zafaka mesto. eden primer e agim ibraimi, mora da si retardiran na takov igrac da mu dades dogovor od skoro 1 milion godisno, pa koga sfatija kolku e precenet se obidoa so mobing da go izbrkaat, pa na kraj deka toa ne im uspea moraa da mu go isplatat skoro celiot dogovor za nekolku slabi natprevari koi gi odigra. se gleda deka ne znaat da rabotat i bidejki pri 18 milioni ziteli i prilicno mlado naselenie (znaci so golem procent na deca) i takva infrastruktura i rabotenje od 10+ godini ne se sposobni eden kvaliteten fudbaler da produciraat. bez parite od naftata verojatno bi bile na rang od luksemburg...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom