Фан Клуб: Вардар

Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Јас осеќам дека пијаницава ке го избркаат после дуеливе со Апоел, за да го достигнат врвот на мизеријата :tapp:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.679
Поени од реакции
5.954
Јас осеќам дека пијаницава ке го избркаат после дуеливе со Апоел, за да го достигнат врвот на мизеријата :tapp:
Па такви се најавите дека бар за европскиве утакмици он ќе ја води екипата.
А и официално со истите дресови ќе играме и оваа сезона, дури и самите се свесни дека ќе бидат пцуени, па не сакаат да се објавува.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.251
Поени од реакции
8.337
Па ете како ќе искористат 10 000 дресови. Ракомет и фудбал за 3 сезони дресовите :D
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Пичондрите од жрк добија нови дресови УШТЕ ВО МАЈ,и ракометарите најверојатно ќе добијат,али затоа ФК го третираат ко 13-то прасе!Уста да ги ебам и Пенезиќ и девојка му Кобетиќ,и цела неспособна управа!
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.078
Поени од реакции
3.871
У 5 играме пријателска со Австриски тим, лани завршиле 5ти во лигата. Кемалот пробува луди формации, ако играме вака и со Апоел ќе не избушат.

Пачовски
Д.Велковски - Дино - Новак
Брња - Спировски - Дашјан - Аломеровиќ
Асани - Стојков - Миранјан​
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.150
Поени од реакции
4.574
У 5 играме пријателска со Австриски тим, лани завршиле 5ти во лигата. Кемалот пробува луди формации, ако играме вака и со Апоел ќе не избушат.

Пачовски
Д.Велковски - Дино - Новак
Брња - Спировски - Дашјан - Аломеровиќ
Асани - Стојков - Миранјан​
Не е Дарко Велковски позади, Виктор Велковски е тој младинецот, иначе денес играат уствари втор тим, против Динамо Загреб ќе ги проба најјаките. Само не знам со кој памет ќе ги игра Влатче пред Асани и Ивановски пред Стојков, пак глупости прават, џабе играчи земаа со тренериштево на клупа :facepalm:

Според мене, со моменталиве играчи на располагање, ова треба да биде составот:
Пачовски
Хамбарџумијан - Мијушковиќ? - Грнчаров - Попов
Велковски - Глигоров
Фелипе
Асани - Стојков - Блажевски​

евентуално Даре како стопер, а Николов во среден ред. Ама нашиов стручњак изгледа ќе игра 3-5-2 со Фичо и Шиле најистурени..
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.078
Поени од реакции
3.871
Не е Дарко Велковски позади, Виктор Велковски е тој младинецот, иначе денес играат уствари втор тим, против Динамо Загреб ќе ги проба најјаките. Само не знам со кој памет ќе ги игра Влатче пред Асани и Ивановски пред Стојков, пак глупости прават, џабе играчи земаа со тренериштево на клупа :facepalm:

Според мене, со моменталиве играчи на располагање, ова треба да биде составот:
Пачовски
Хамбарџумијан - Мијушковиќ? - Грнчаров - Попов
Велковски - Глигоров
Фелипе
Асани - Стојков - Блажевски​

евентуално Даре како стопер, а Николов во среден ред. Ама нашиов стручњак изгледа ќе игра 3-5-2 со Фичо и Шиле најистурени..
Вака само ако го игра Даре на штопер боље да го проба Дашјан со Глигоров...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.101
Поени од реакции
2.230
Ми светна и друго во глава колку и да го правиме Андреев дрво сигурно не е до толку..Зборот ми е дека намерно го ротира составот и позициите на футбалерите за да се сокрие тактиката од Кипарците.Тоа е само мое мислење ама држи вода ;)
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.585
Поени од реакции
5.512
Сите сакаат да играат за Фк Вардар, еве еден од неколкуте пораки кои ни пристигнуваат:
Zdravo, Jas sum Kliment Sidorov vi imam pisano porano rabotam za spanska kompanija za menadziranje so igrac Fudbal consulting, I ova godina mu isprativ nekolku profili na napadjaci vo Vardar nekoj stvarno ne vredeja no mu go isprakam naj dobrijot strelec vo Portugalija L2 moze slobodno da objavite deka ovaj igrac e ponuden na Vardar , cisto me interesira vase mislenje dali vo Vardar rabotat seriozni luge ili luge koj zarabotuvat tamo za sebe? Pozdrav i se naj dobro http://www.transfermarkt.com/toze-marreco/profil/spieler/57226
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.078
Поени од реакции
3.871
Според коментарите што ги читам и не играме така лошо, австријците немале шанси освен голот, се држиме сеа за сеа. Иначе Дашјан играл многу јако, и мора да се пробаи наредната на таа позиција заедно со Глигоров. Асани не играл крило туку позади Стојков и Миранјан.

П.С. Ако има негде линк, пуштатјте. Тој од официјалната не го отвара.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Според коментарите што ги читам и не играме така лошо, австријците немале шанси освен голот, се држиме сеа за сеа. Иначе Дашјан играл многу јако, и мора да се пробаи наредната на таа позиција заедно со Глигоров. Асани не играл крило туку позади Стојков и Миранјан.

П.С. Ако има негде линк, пуштатјте. Тој од официјалната не го отвара.
на лаола
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.679
Поени од реакции
5.954
1-1 П.Петковски
Каков коњ е Дино, нека му платат овие од управа само нека си иде.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.679
Поени од реакции
5.954
Каква тројна шанса промашивме :несвест:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom