Фан Клуб: Вардар

Член од
14 април 2010
Мислења
4.678
Поени од реакции
5.935
Џабе правиме муабет, ако некој е кретен ќе биде кретен каде и да го ставиш тоа е јасно. Ама ако го ставиш подалеку од теренот тогаш ако ништо друго помали шанси има да направи срање бар на терен и да повреди некој од играчите што сме го правеле во минатото во неколку наврати. Дека можеш да удриш некој од ВИПот, можеш ама што си добил со тоа? Си повредил некој што дебело платил карта за да го гледа Вардар за кој и ти навијаш. Си погодил некој кој ја преплаќа картата за ти да гледаш гратис... Се дур се размислува ко тебе ВИПот е одлично решение за да се држи групата на дистанца од теренот. Друга работа е што и финансиски клубот подбро проаѓа вака, си има поскапи, подобри места за спонзорите и виповите а истовремено обезбедува доволно седишта за сите нас што ете не сме дел или не сакаме да сме дел од тие доле. Салата баш ко и тренинг комплексот го има она најбитното - можност за адаптација во иднина зависно од како ќе се одвиваат работите.

ПС - што треба да изгради за да се покаже? Ракометарите имаат тренинг комплекс тоест два како ретко кој во европа. Хотел, теретана, центар за рехабилитација, аутобуси, врвни припреми....
Ништо не треба Самс , пошо ионака е он икона, и никаков фактор, глумење лудило е ова.
Јас се надевам само, еден ден дека не нова туку Кале да ја направат модерна сала со 12 000 да собира, е тоа го сакам јас ама не да ја прават за вип фаци, туку да ја направат како новата сала во Љубљана. Па пак да си се вратиме таму и да организираме и фајнл фор зашто да не и да си го освојме.:)
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Провери колку е карта таму и кај кого идат картите па да правиме муабет
Оди ти провери кој седи таму и дојди па ќе праиме муабет.
Поделени сезонски се тоа по фирми штабови, дрољи итнн. Чисто сумљам дека некој за тој вип има купено карта
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.839
Ништо не треба Самс , пошо ионака е он икона, и никаков фактор, глумење лудило е ова.
Јас се надевам само, еден ден дека не нова туку Кале да ја направат модерна сала со 12 000 да собира, е тоа го сакам јас ама не да ја прават за вип фаци, туку да ја направат како новата сала во Љубљана. Па пак да си се вратиме таму и да организираме и фајнл фор зашто да не и да си го освојме.:)

Абе убаво, вака пред новогодишно еве и јас се надевам еден ден ко Барса или НБА тимовите ќе имаме сопствен авион не мора да е кој знае што еве со еден лир џет до 30 милјона евра би бил задоволен... Вратете се во реалноста а таа е дека 5000 седишта освен со појаките клубови во ЛШ неможеме да ги наполниме и тоа со карта од едвај неколку евра. Сала од 12 000 ќе имаме кога ќе се спушти трибината до доле до випот ама за тоа треба прво да има ПОТРЕБА. Сега за сега НЕМА.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.678
Поени од реакции
5.935
Провери колку е карта таму и кај кого идат картите па да правиме муабет
Сакаш да кажеш дека тие карти некој ги купува??? Па се се поделени гратис бе, теле едно, па една пичка ја гледам секоја утакмица ЛШ седи во тој дел випот, па маме му ебам имала 100 евра за блок карта да даде, ама излеа панталони забораила да си купи, еден пар 4 пати ги носеше, или можда тие и се специјлани за на утакмица а???
Леле кога ќе ми дојде некој и ќе ми се прават културни или вип фаци, кој вип фаци бе, сите сме клошари цела држава, бил тој вип фаца, а должи 1 милион евра, и на работниците им дава плата од 8 000 ден и тоа им касни по неколку месеци и такви луѓе ќе ми бидат вип фаци не ме заебавај бе.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.839
Оди ти провери кој седи таму и дојди па ќе праиме муабет.
Поделени сезонски се тоа по фирми штабови, дрољи итнн. Чисто сумљам дека некој за тој вип има купено карта
Познавам неколку луѓе што имаат купено сезонски и плус индивидуално се купуваат. Да има и такви по фирми кој го спонзорираат Вардар.

За дрољи и штабови незнам и немислам дека е така ама еве дај кажи повеќе пошто еве ти знаеш..[DOUBLEPOST=1419263844][/DOUBLEPOST]
Сакаш да кажеш дека тие карти некој ги купува??? Па се се поделени гратис бе, теле едно, па една пичка ја гледам секоја утакмица ЛШ седи во тој дел випот, па маме му ебам имала 100 евра за блок карта да даде, ама излеа панталони забораила да си купи, еден пар 4 пати ги носеше, или можда тие и се специјлани за на утакмица а???
Леле кога ќе ми дојде некој и ќе ми се прават културни или вип фаци, кој вип фаци бе, сите сме клошари цела држава, бил тој вип фаца, а должи 1 милион евра, и на работниците им дава плата од 8 000 ден и тоа им касни по неколку месеци и такви луѓе ќе ми бидат вип фаци не ме заебавај бе.
Ги купуваат, кој што носи и колку каде дужи е нивна работа. На крај крајева кој па тебе те гледа што ти носиш и како заработуваш. Сеедно тоа не е ни битно, битно сељандурите што фрлаат на терен сега се подалеку од него. Штета што заради 2-3ца кретени цела група губи ама кога групата е неспособна да се справи со тоа тогаш ова е какво такво решение.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.678
Поени од реакции
5.935
Дада, 100% ги купуваат ама после одкгоа ги купиле гарант цел месец трошки јаделе. Мене нема што да ме гледаат, јас не сакам пажња па да „купувам“ карти од 100 евра и да глумам ВИП фаца, јас сум меѓу народот обичните смртници затоа што сум ист и јас и нема што да глумам лудило Вип фаца.
Ее до каде дојде работава да во Македонија постоеле ВИП фаци :vozbud::pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
извинете што ви се мешам, морам да му реплицирам на Вори - и играчите на Вардар се против тие вип делови и салата ќе помине пак низ реставрација летово. Џабе продаваш мозок како било топ, нба не знам што. Извинете пак за офтопиков нека брише Иван ако забегавме ептен.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.678
Поени од реакции
5.935
извинете што ви се мешам, морам да му реплицирам на Вори - и играчите на Вардар се против тие вип делови и салата ќе помине пак низ реставрација летово. Џабе продаваш мозок како било топ, нба не знам што. Извинете пак за офтопиков нека брише Иван ако забегавме ептен.
Гарант им се покажа како добра идеа тоа випот, па сеа сигурно сите трибини ќе ги прават ВИП, и ќе го смалат капацитетот на 3000.
Овој е само за у Сител да работи.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Гарант им се покажа како добра идеа тоа випот, па сеа сигурно сите трибини ќе ги прават ВИП, и ќе го смалат капацитетот на 3000.
Овој е само за у Сител да работи.
ама убав заклучок даде, кои вип фаци ги имаме ние, да се запрашаме? Познат научник немаме, спортист друг слабо, пејач - после Тоше другото се е боранија невидена... Камчев преварантот што го уништи здравствово или Бркља, ма ајде бре. Штом е решено од играчите и од горе дека е промашај випот, промашај е. Ај вип седиштава ами тие вип собите, баш ме интересира дали освен Самсоненко има некој платено.

за вип такви глупости си има скапи спортови како тенис, голф, не знам што, каде тоа вип во ракомет, само кај народ со нижа вредност.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Алоо во ВИП собите за време на утакмиците ни светлото не беше запалено а не пак некој да му ги купува.

Тотален промашај и мора да го исправат тоа за следната сезона пошо тие додатни 2-3.000 седишта ќе праат многу попеколна атмосфера.

За комлексов ќе видиме како ќе биде мада не очекувам идеално да е.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.839
Не сум вори - фаранг овде...

Значи ви кажувам дека се купуваат, дека ПОЗНАВАМ луге што купуваат такви карти. Да има гратиси на пример за докторите од систина и некој други ама се сепак спонзори или потенцијални спонзори - партнери на Вардар. Не гледам зошто мислите дека во град од 1мил народ нема некој што може да си дозволи поскапа карта.

Салата нормално дека ќе претрпи измени, се градеше да се фати рокот да може да играме ЛШ таму. Кога тогаш ќе се спушти уште еден дел со седишта до доле а випот ќе се качи горе каде што му е местото или ќе се направат влезови од сегашните вип простории до првите редови на новите трибини. До тогаш ваљда ќе се вразумат и навивачите малку повеќе па ќе добиеме сала со поголем капацитет каква што и ни треба. Јас сум против тоа да се прави оваа година, тоа треба за некоја годинина од сега, сега и вака е добро мада ете ако решиле сега супер.[DOUBLEPOST=1419266073][/DOUBLEPOST]
Алоо во ВИП собите за време на утакмиците ни светлото не беше запалено а не пак некој да му ги купува.

Тотален промашај и мора да го исправат тоа за следната сезона пошо тие додатни 2-3.000 седишта ќе праат многу попеколна атмосфера.

За комлексов ќе видиме како ќе биде мада не очекувам идеално да е.
Собите доле се издаваат за неколку илјади евра од меч. Тие секогаш нема да бидат полни ама и една да е полна финансиски носи повеќе пари него тие 2-3000 седишта. За жал во МКД сеуште нема култура фирми да закупуваат такви простории па да си носат клиенти и слично ама идејата е добра, само треба да се поработи на тоа. Другите ВИП карти со јадење и пиење тие што се се продаваат, сум видел како се носи храна позади...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom