Фан Клуб: Вардар

Член од
7 август 2011
Мислења
4.907
Поени од реакции
14.551
ги пратив по порака на официјалната страна на фк вардар. Се на се најдов 4 мислења.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.841
Поени од реакции
72.459
Хмм гледам нашиве веќе се вратиле (бар видов есден од фудбалерите денеска). Нели е време да излезат да одржат еден прес? :confused:
Или подобро вака да не ги откриваме картите :icon_lol:

П.с. еве им го составот на Олимпијците


Goodbye Bressan :icon_mrgr:
--- надополнето: 8 јули 2012 во 21:56 ---
EDIT: Моја грешка конечно ја сдобив правата информација :D
Значи ова е поширокиот список, од овој список ќе отпаднат 4-ца и ќе отидат 18 играчи. Сепак Баха, Полјаков и Гутор 100% ќе одат, додека за Брешан ќе се знае во последен момент. Стискајте палци :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Saber Rider
Извештаиве,информацииве да ги пратиш некако на Илчо, али ова нај сериозно. Зашто не верувам и он,а и некој од Вардар да ги следи толку случувањата околу Белорусиве.
Шо ви е бе, кој будала ќе го прочита она од Saber Rider цело !? Глејте колку има, „Злосторство и казна“ побргу ќе ја прочитам... :icon_lol:
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.938
Поени од реакции
4.432
Еве една лоша вест!Маневски потпишал за Вардар!:(
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
Еве една лоша вест!Маневски потпишал за Вардар!:(
Pa neznam ke vidime, mene ok mi e igracov ke vidime kao ke bide
--- надополнето: 9 јули 2012 во 13:52 ---
http://www.ekipa.mk/News.aspx?newsId=9703

Напаѓачот на Работнички, Борче Маневски, кој подолго време беше меѓу најавуваните можни засилувања на шампионот, потпиша договор на 1,5 година со најтрофејниот македонски клуб. Со тоа, тренерот Илчо Ѓорѓиоски доби уште едно квалитетно име во нападот. Конкуренцијата значително ќе се подобри, а од тоа произлегува и квалитетот.


„Маневски е ново име во нашиот табор. Очекувам да ја зголеми конкуренцијата во тимот, со него најверојатно се затвора списокот на засилувања. Не очекуваат дуелите со Бате Борисов во квалификациите од Лигата на шампионите, подготовките на Златибор минаа во најдобар ред, добро сме подготвени и останува глазурата пред европскиот предизвик“,вели за ЕКИПА, тренерот Илчо Ѓорѓиоски, најавувајќи дека в четврток Вардар ќе ја одигра „генералката“ пред ЛШ, со соседот Работнички на помошното игралиште на „романтичарите“.


Бате Борисов е добро снимен, стручниот штаб на „црвено-црните“ испрати свој човек во Белорусија, првиот асистент Добринко Илиевски, кој двапати ги следел во живо настапите на противникот.


„Имаме информации за Бате Борисов, за нивниот стил и систем на игра, иако при двете посети на Илиевски, нивниот тренер малку го измешал составот, за да ги сокрие картите. Но, сепак, запознати сме со квалитетот на противникот, се работи за одличен тим, но и Вардар секако не е без шанси“, заврши Илчо Ѓорѓиоски.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Шо му фали на Борче ? Има искуство во Европа,у домашнава лига е у ТОП 3 Играчи,ќе ви биде од голема помош :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.841
Поени од реакции
72.459
И одма добри вести :D

Веднаш откако беше објавено дека голема е шансата дека Ренан Брешан ќе игра на Олимпијадата многу Белоруски портали излегле со информација дека од БАТЕ Борисов биле толку гневни што го ставиле на трансфер листата, но набрзо од клубот ја демантираа таа вест.
Значи малце им е и хаотична состојбата во клубот. Каква шанса имаме сега лелелеле :D
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
И одма добри вести :D

Веднаш откако беше објавено дека голема е шансата дека Ренан Брешан ќе игра на Олимпијадата многу Белоруски портали излегле со информација дека од БАТЕ Борисов биле толку гневни што го ставиле на трансфер листата, но набрзо од клубот ја демантираа таа вест.
Значи малце им е и хаотична состојбата во клубот. Каква шанса имаме сега лелелеле :D
Тактизираат и они имаме шанси но не треба да бидеме лабави максимално треба да се влезе во дуелот без разлика кои им играат сепак се ПОЈАКИ
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.841
Поени од реакции
72.459
Тактизираат и они имаме шанси но не треба да бидеме лабави максимално треба да се влезе во дуелот без разлика кои им играат сепак се ПОЈАКИ
Абе кој појаки не заебавај, немаат ниеден офанзивен играч ако им испоотидат овие :icon_mrgr:
Треба да се потрпрат на играчи кои беа повредени со месеци или па на играчи кои немаат влезено во игра. Јас сум голем оптимист, а и од видеана нивнана лига ми изгледа на ниво на нашана...
Головине од смешни посмешни, једино што имаат далеку подобри услови за игра. Плус секогаш Македонските екипи поминувале одлично со екипите од екс СССР. Освен Македонија ЃП сите други пружиле достоен отпор или ги поминале противниците.
Ние ја тепавме ЦСКА, Работнички за малку не го помина Локомотив Москва, тука примија гол на крајот, таму на 0-0 Игњатов утна пенал, го торпедираа Сконто Рига со 6-0, Слога на времето истотака помина некоја екипа (не сум сигурен мислам дека беше Каунас) која беше носител во првото коло.
Ништо посебно не се, верувам во нашиве и мислам дека сме кадарни да ги поминеме :)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
Абе кој појаки не заебавај, немаат ниеден офанзивен играч ако им испоотидат овие :icon_mrgr:
Треба да се потрпрат на играчи кои беа повредени со месеци или па на играчи кои немаат влезено во игра. Јас сум голем оптимист, а и од видеана нивнана лига ми изгледа на ниво на нашана...
Головине од смешни посмешни, једино што имаат далеку подобри услови за игра. Плус секогаш Македонските екипи поминувале одлично со екипите од екс СССР. Освен Македонија ЃП сите други пружиле достоен отпор или ги поминале противниците.
Ние ја тепавме ЦСКА, Работнички за малку не го помина Локомотив Москва, тука примија гол на крајот, таму на 0-0 Игњатов утна пенал, го торпедираа Сконто Рига со 6-0, Слога на времето истотака помина некоја екипа (не сум сигурен мислам дека беше Каунас) која беше носител во првото коло.
Ништо посебно не се, верувам во нашиве и мислам дека сме кадарни да ги поминеме :)
Letame mnogu, letame...​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom